Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megsértett a vőm mit csináljak?

Megsértett a vőm mit csináljak?

Figyelt kérdés
Évente 5-6 szor találkozom a gyermekeimmel, mivel távol laknak. Vőm keményen beszólt a hétvégén, de nem csináltam belőle gondot. Nagyon bánt azóta is, mivel nem szolgáltam rá, még én alázkodtam meg előtte. Nem tudom mit kellett volna csinálnom, vissza szolni és kikérni magamnak vagy azonnal összecsomagolni és hza jönni, mivel én voltam náluk. Sajnos sebet hagyott bennem, így valószínű még ritkábban fogjuk látni egymást.
2011. márc. 18. 12:31
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Érdekes válaszok, ezt vártam! Egyébként nagytata vagyok, nagymama már nem él sajnos néhány éve. Vőm szüleivel pont a betegség időszakában rugtuk össze a "pöttyöst" és azóta nem igazán beszélünk, mert nagyon megsértették a beteg feleségem. Na erről szól, hogy az unokám végett hajlandó vagyok velük egyasztalhoz ülni. Részelteseben nem akarom leírni a dolgot, de megvolt az alapja, hogy megharagudtunk rájuk.
2011. márc. 18. 13:01
 12/23 A kérdező kommentje:
Nem kifejezetten anyóstipus vagyok, inkább após!
2011. márc. 18. 13:04
 13/23 anonim ***** válasza:

Pedig nekem meggyőződésem volt a nagymama, mert a nők, meg a zanyósok szoktak ilyen hisztisek lenni.

A kérdés megmarad annak, ami: ki a fontosabb: a lányod és az unokád, vagy a vőd meg a sértődés?

2011. márc. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Persze, hogy a család a fontosabb! Azért továbra is kitartok az mellett, hogy én maximálisan tiszteletbe tartom a vőmet akkor tőle is elvárom, szerintem ez nem nagy kérés. Egyébként pedagógus! Nyugodtan fricskázzatok nem sértődöm meg rátok.
2011. márc. 18. 13:10
 15/23 anonim ***** válasza:

Egyem a lelked! Sebet hagyott benned??? Óóó, szegénykém...


Nem kéne inkább félretenni ezek a hülye sértődéseket? Pl. minek ilyeneket mondani, hogy az unokád kedvéért hajlandó vagy egy asztalhoz ülni? Ezzel ugyanis azt is mondod, hogy egyébként nem lennél hajlandó. Nem a sebeket kéne nyalogatni, meg duzzogni, hanem túllépni az ellentéteken és megbocsátani egymásnak. Elfogadni másokat, mások családját, nem csak a saját igazunkat védeni, a saját tökéletességünk látszatát kelteni. Csomó ilyet láttam már, a családom tele van ehhez hasonló perpatvarokkal, és tapasztalatból mondom, hogy a hülye, veszekedős, duzzogós rokonságnál nincs rosszabb a világon.

2011. márc. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Igen meg kell bocsájtani, meg el kell fogadni, meg meg kell alázkodni. De mindig ugyanannak a félnek... A betegnek a magára maradottnak sose lehet igaza?? Abba a legkönnyebb belerugni. Talán a lányod ha elég bölcs lenne kiengesztelné az unokát valamilyen más dologgal óvodai ballagásra, vagy üljön a nászék mellé aki akar. Jelents beteget és kész.. Majd a gyermek ha felnő eldönti hová ki mellé áll.
2011. márc. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
bocs még az előző vagyok. Sajnos aki egyedül él sokkal érzékenyebb, könnyebben megbántódik. Igy még az ebéd "viharmentessége" sem teljesen garantált.
2011. márc. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi olyat nem mondott, ami miatt össze kellett volna csomagolni vagy balhézni, max. annyit, hogy "jó, te döntesz, de azért még beszélgetni lehet róla". A gyereket illetően az a normális, ha a szülők döntenek (persze együtt, ezt hangsúlyoznám - de ez a lányod dolga), nem a nagyszülők.

Nagypapaként nem kéne játszani a nebáncsvirágot. Felnőtt vagy, nem óvodás.


Vagy azért neheztelsz, mert a halott nagymamát megsértették, és azt gondolod, hogy az ő sérelmét meg kell torolnod? Mert ez gáz lenne.

2011. márc. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés igazából így hangzik: "megsértődtem és igazam van, mit csináljak?"

De semmi gond, elég sok az ilyen kérdés a GyK-n.

2011. márc. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig tényleg bántó volt, főleg ha a kérdező tényleg csak ennyit mondott. Nem feltétlenül szólt bele a ballagásba, talán a lánya kérte ki a véleményét, ő pedig válaszolt. Tudjátok vannak olyan pillanatok, amikor nagyon rosszul jön ki a helyzet és nagyon rosszul tud esni. A kérdező pont hogy békét ajánlott a család kedvéért, félretette az indulatokat.

A helyedben én tisztáztam volna a dolgot, de ha így alakult, akkor mostmár hagyd, nem hiszem,hogy meg akart bántani. A béke mindennél fontosabb, szóval felejtsd el, ami történt és jó szórakozást a ballagáson :)

2011. márc. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!