Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elég csúnyán megsértett a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elég csúnyán megsértett a barátom. Hogy álljak hozzá? Tegyek úgy mintha mi sem történt volna?

Figyelt kérdés

4 hónapja vagyunk együtt a barátommal. Egy kollégiumban vagyunk. Eléggé megbántott, utóbb rá is jött, kimentem a szobából egy negyed órára, mert nem akartam műsort, azóta nagyon bánja, mondta hogy egy bunkó és nem tudja elviselni hogy hogy bánt velem...csak én pont ezért jöttem vele össze, mert olyan más, mint a többi, nagyon rendes, egy rossz szava sem volt hozzám. Érzékeny típus egyébként...

Az meg főleg bánt hogy látta hogy este az előbb itt sírok, nem tudott velem mit kezdeni, mondta hogy beszélgessünk, simogatott, de képes volt így elaludni...vagyis nem tudom alszik-e...

Ki van a tanulás miatt, de nem tudom hogy van ez hogy képes egész nap elaludni...

Egyébként ez volt az ominózus eset: híradót néztünk, és nem ismertem annak a kocsinak az elnevezését, amiben a vizet szállítják..erre elkezdi:kicsim ez komoly? ez alap dolog...azért nyugodtan figyelj oda, mikor híradó van , hogy az ilyen mindennapi dolgokkal legyél tisztában...a látókört szélesíteni azt mondja...köpni nyelni nem tudtam.

Főiskolára járok, tanulok, olvasok sokat, a neten is figyelem a híreket, nem nézek valóvilágot meg mónikashow-t, szerintem sokmindenről el lehet velem beszélgetni aztán ilyet..ő...sose gondoltam volna.

Kész. Most meg aludni akar.

4 hónapot várt rám pedig...

Mit tegyek vele?

19/l, 22/f

Ja és eddig ilyenre még nem volt példa, mindig bókol, kedveskedik, ilyen még sose volt...


2011. febr. 12. 21:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Ez volt a bunkóság? Akkor mi számít udvarias kritikának?
2011. febr. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hagyjuk már ezt..leírtam hogy milyen vagyok, érdekel minden...Én is lehetnék vele ilyen, de meg nem bántanám soha...emberek vagyunk könyörgöm.
2011. febr. 12. 21:41
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Ne rinyálj már!! Ennyi bajod legyen az életben.
2011. febr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

Szerinted ő tudta, hogy ezzel meg bánt és hogy te ebből ennyit ki fogsz hozni?


Igen, emberek vagyunk. Te is az vagy. Használni kéne a szádat és megbeszélni egymással az ilyen dolgokat.

Mikor ezt mondta, ahelyett hogy besértődsz, és ide irkálsz ki ilyen jelentéktelen hülyeségek miatt kérdést, mondhattad volna, hogy "Drágám, szerintem egy nőnek nem kell alapból ismerni minden gépjármű nevét, mert szerintem nem ez határozza meg, hogy kinek milyen széles a látóköre, hanem... (véleményed kifejtése)... Nemkülönben én is tudnék olyan számomra hétköznapinak, és alapismeretnek tartott dolgot, amit te lehet, hogy nem tudsz"... stb.


Az, hogy van egy párod, nem azt jelenti, hogy mindig csak bókol és mindig azt mondja, ami neked jól esik. Ki kell mondania a saját véleményét is. Ez volt az övé. Ezen nem megsértődni kell, hanem elmondani, hogy te hogyan vélekedsz a dologról.


Ha egy ilyen apróságból ennyit kihozol, a kapcsolataid nem lesznek hosszútávúak, hacsak nem találsz magadnak egy örökös seggnyalót.

2011. febr. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ezt most nem értem...honnan tudod hogy én hogy rendeztem le vele a dolgot? Megbeszélünk mindent, ezért is nem volt eddig problémánk. Csak hát nekem egy rossz szavam sincs hozzá, nem hogy még megbántsam...
2011. febr. 12. 22:01
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom hogyan PRÓBÁLTÁTOK rendezni a dolgot, mert ha rendeztétek volna, akkor ezt a kérdést most nem írtad volna ki. Tehát problémád VAN, amit nem tudtál vele megbeszélni/rendezni.


Mégegyszer kérdezem, honnan tudod, hogy ő meg akart bántani? Csak úgy mondom, hogy a legtöbb ember ezt sértésnek sem veszi, nemhogy csúnya sértésnek.


Mikor olvastam, hogy "elég csúnyán megsértett", valami durva dologra gondoltam, de ez... ez egy semmi. Ez csak a te hisztizésed. Inkább köszönd meg neki, hogy eddig kitartott melletted, én biztos nem bírnám ki veled.


Ezt csak te értelmezed "rossz szónak" pedig ő csak a véleményét mondta el. Vagy hazudjon? Az jobb lenne, ha nem a valóságos véleményét mondaná el, hanem mindig azt mondaná, ami neked kedves, amivel téged fényez? Belül közbe meg mást gondolna...

Szép kis kapcsolat, az ilyen hazugságvárak nem állnak biztos alapokon. Te ki mered neki mondani a véleményed, vagy hazudsz neki?

2011. febr. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy meg AKART bántani? Nem az volt a szándéka biztos...

De ezt hagyjuk már, magyarul elmondtam hogy mi van...Kérdésedre válaszolva: ha olyanról van szó, amiről nem tehet, illetve ami nem vezet sehová csak oda hogy rossz érzéseket indukálok benne, akkor trmészetesen nem szólok, mert szeretném, ha a helyén lenne a szerelmem önbecsülése. Mert hát azért vagyok vele mert meg vagyok vele elégedve.

Vagy szerinted az rendben van hogy fölényes, kioktató, gúnyos hangnemben beszól, hogy a látókört azért szélesíteni kell, és nyugodtan figyelj oda, mikor a híreket mondják?

Holott mást sem nézek csak ismeretterjesztő, értelmes műsorokat, olvasni detto...két szakon tanulok, az egyik mezőgazdasági, a másik szociális. Szóval nem egy otthonülő vagyok, munka nélkül segélyekkel. Teljesen jogtalan volt amit mondott és csúnya. Így nem beszélünk a párunkkal.

Valaki válaszolhatna végre értelmeset is.

2011. febr. 12. 22:25
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet még nem hallottam, hogy a műveltségéről nem tehet az ember. Megfordult a fejében, hogy mégsem tudsz az égvilágon mindent.
2011. febr. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy szerinted az rendben van hogy fölényes, kioktató, gúnyos hangnemben beszól, hogy a látókört azért szélesíteni kell, és nyugodtan figyelj oda, mikor a híreket mondják?"


És szerinted nekem ezt honnan kellett volna tudnom, hogy a hangnem fölényeskedő, kioktató volt? Mert ezt eddig nem említetted ám... Ez pedig egy fontos tényező.

Én eddig úgy vettem, hogy normális hangnemben közölte a véleményét, mivel a "kicsim" megszólítás, és a fogalmazás nem ezt tükrözik.


Így már meg tudom érteni, hogy problémázol, már csak azt nem tudom mi zavar ennyire. Csak a hangnem, vagy az is, amit mondott? Ha normálisan közölte volna, akkor is így ki lennél akadva? Mert ha igen, akkor te vagy az, aki nem normális.

A nagy "megbeszélés"-ből mi lett? Mire jutottatok?

2011. febr. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Alig hogy kimondta, elvörösödött, és kérdezte, hogy nagyon megsértett-e vele. Én csak annyit mondtam, hogy 10 perc és visszajövök, jártam egyet kint, lehiggadtam. Mikor visszajöttem egyből bocsánatot kért, mondta hogy egy bunkó volt meg hogy ő is egy csomó mindent nem tud és egy dolog miatt ezt nem kellett volna...9kor le is feküdt. Addig rosszul érezte magát. Szóval nem is kellett elmagyaráznom a helyzetet, rájött ő is..

Köszönöm hogy megértettél..Azon problémázok tudod, hogy ha szeret tényleg, akkor ezt hogy tudta? Hát a szerelmeseknek egy rossz szavuk sincs a másikhoz...

Nem, ha normálisan szól, akkor semmi gond.

2011. febr. 12. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!