Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az emberek miért szeretnének...

Az emberek miért szeretnének gyereket?

Figyelt kérdés
Sokszor megszokták itt kérdezni,hogy akik nem akarnak gyereket,azok miért nem akarnak. Gondoltam megkérdezem én is,hogy aki szeretne az miért szeretne?
2011. márc. 19. 19:11
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
44%

06:35 vagyok


Szándékosan nem olvastam más hozzászólásokat, mielőtt leírom az enyémet, hogy ne befolyásoljon.

De megdöbbentett, hogy mennyi pesszimista vélemény érkezett.

Én normális, szerető családban nőttem fel és ezt szeretném tovább is adni. Értek atrocitások szülő részről, nem azt mondom, h nem.

Lehet követni a szülői példát és lehet változtatni is rajta, netán teljesen máshogy csinálni.

Ez ne szegje kedvét senkinek!

L23

2011. márc. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Saját nevemben tudok csak véleményt írni.

Olvastam h. van aki a rossz házasság miatt vagy a beteljesült szerelem.De mégis vannak akik pont a gyereek miatt válnak el, vagy már rég rossz a házasság és amint megvan a gyerek már könnyebb a válás hisz a nő nem marad egyedül, vagy a férfi azért lép le mert a nő nem foglalkozik vele.Én talán azért szeretnék gyereket, h. megadjam azt a szeretet amire vágyom, hogy amit nem kaptam meg azt ő megkapja.A szüleim gondoskodóak voltak, mégis magányosnak érzem magam és egyáltalán nem olyna a kapcsolatunk h. bármit meg tudjunk beszélni.Viszont én sokat gondoltam arra h. inkább örökbe fogadnék, h. aki már megszületett azt felnevelni és gondoskodni róla.Sokszor eszembe jut, h. nem is érdemes erre a világra gyereket szűlni, hisz elég nehéz az élet egy hétköznapi embernek, sok a szegénység, sok a gondosz ember, sok a betegség, és egyáltalán nem lehetünk biztos abban h. mi lesz 10-20-50 év múlva.Lesz e még élet a Földön, milyen lesz az éghajlat stb.Én amúgy félek a szüléstől, h, de persze biztos jó lehet átélni és jó lenne a saját véremet a karomba tartani, mert talán az lenne az egyetlen jó dolgo az életemben.

Amúgy tény h. a gyerek sem önzetlenül szeret hisz már csecsemő korban megfigyelhető h. kihasználják a szülőket h. megkapják amire vágynak ha mást nema godnoskodást.De ebben semmi rossz nincs.Emberből vagyunk és ez az élet rendje.

2011. márc. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Én azért akartam gyereket, mert szerettem a párom, és csodálatos volt arra gondolni, hogy kettőnkből lesz egy harmadik kis élet, aki mindkettőnk véréből, testéből, lelkéből hordoz egy kicsit. Illetve, hogy milyen szeretetre méltó lesz ahogy az apja tekintetével néz rám, vagy az én számat örökli, és azzal ad puszi apának. Így is lett, és nem csalatkoztam. Van két nagy fiam. Aztán válás, új társ. A nagyon annyi örömöt adtak nekem, önző felnőttnek, hogy most újra gondolkodom, hogy kellene még egy pici, a mostani szerelememtől. Csak az anyagiak szólak ellene, a semmire nem fogok szülni. Aztán meglátjuk mit hoz a jövő. 37/nő
2011. márc. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, javítás. "a nagyok annyi örömet adtak"
2011. márc. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
30%

Én kislány korom óta gyermekről álmodoztam. Persze akkor inkább még leginkább játékosan.

De mindig tudtam, hogy szeretnék egy gyermeket.

Hogy miért? Passz...miért kék az ég? Miért veszek levegőt...

Ezeket sem firtatjuk, nem? :)

Egy kérdés: Aki egyáltalán nem szeretne soha gyereket, annak mi az életcélja?(ezzel nem azt akarom kifejezni, hogy nincs neki szerintem, de érdekelne, hogy mi az.)


22N

2011. márc. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: bármi amit a gyereken kivül el tudsz képzelni. Miért olyan nehéz elképzelni valaki életét aki nem akar gyereket? A gyerekeseknek talán a gyerek az egyetlen célja?
2011. márc. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

12:01 Én valahogy úgy képzelem el az életemet, nagyon leegyszerűsítve, hogy dolgozom (egyetem után külföldön), karriert építek, szabadidőmben meg azt csinálom amihez épp kedvem van. Meg ide-oda utazgatok majd a világban, megnézem azokat a helyeket, amik érdekelnek.

Lehet ez fura 1-2 embernek, de szerintem amúgy nincs is jobb annál, mint egy hosszú nap után hazajönni az üres lakásba..

2011. márc. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

12:07

"A gyerekeseknek talán a gyerek az egyetlen célja?"


Akiknek a gyerek az egyetlen céljuk, azokból biztos hogy rossz szülők lesznek. Ők azok akik 20 évvel később nem bírják majd elviselni hogy a gyerekük felnőtt és önálló életre vágyik (ugyanis ha kirepül a gyerek a családi fészekből, akkor a szülő egyedül marad, életének egyetlen értelme nélkül). Ha a gyerek például fiú akkor a tipikus mama kedvence lesz belőle, vagy ha mégsem akkor jönnek az érzelmi zsarolások, főleg ha barátnő kerül a képbe ("hát nem veszed észre hogy el akar venni téged tőlem? kinek hiszel, ennek a libának vagy édesanyádnak??").

2011. márc. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

12:01-nek.

Én már kis koromban sem babáztam, inkább gumi állatokkal játszottam és állatos könyveket bújtam. Környezettant tanulok és az az életcélom, hogy tegyek valamit a Föld élővilágának megőrzése érdekében mint kutató, vagy aktivista.Egy nőnek nem életcélja a gyerekszülés, az egy ösztön, a fajfenntartási ösztön, azon kívül kell legyen más céljai is az életének, mert ezért ember az ember.

26/n

2011. márc. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!