Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szerelemnek tényleg múlnia...

A szerelemnek tényleg múlnia kell?

Figyelt kérdés
Törvényszerű? Meg lehet őrizni a "lángot" a házasságban is, vagy tényleg hagyni kell, hogy átalakuljon szeretetté?
2009. febr. 23. 17:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Ez olyan hullámzó dolog.Valóban átalakul a szerelem egy idő után szeretetté, de a kölcsönös vonzalom persze megmarad.Hazudik az aki azt állítja, hogy 10 év múlva is ugyanolyan szerelmes élete párjába mint az elején volt.Ahogy telnek az évek sokszor elbizonytalanodik az ember, és sokszor meg is erősödik benne az érzés.Arra kell nagyon vigyázni, hogy ne okozzunk csalódást a másiknak, mert az nagyon ki tudja ábrándítani az embert.Akkor a szerelem huss, egy pillanat alatt elszáll, pedig azt hittük róla, hogy évek óta tart.Csalódáskor fel teszi az ember a kérdést, hogy mi volt ez
2009. febr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

A szerelem idővel múlik. Általában ez az embereknél úgy van, hogy ha hosszú kapcsolata van akkor van aki 2-3 hónapig szerelmes és aztán átalakul az érzés szeretetté, van akinek 2-3 év múlva múlik el a szerelem és aztán alakul át szeretetté, de van olyan is mikor szerelmes az ember jó darabig majd mikor elmúlt a szerelem nem lesz belőle szeretet. Magyarul 3 fajta "szerelem" létezik. A jó hosszú és tartós kapcsolat alapja az első két lehetőség. Én az első kategóriába tartozok :)

Amúgy sok házasság azért megy tönkre, mert a felek ugyan szerelmesek de amint kihűl a szerelem lángja nem alakul át semmivé, hanem közömbös lesz számára a másik.

2009. febr. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
97%
nem kell,de egyszer atalakul szeretette.
2009. febr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
Senki nem talált még erre olyan általános tézist, ami mindenkire egyformán igaz lenne. Pont emiatt is nem szeretem az általánosítani akaró elméleteket, mint ez is, mert a szerelem egy annyira egyedi dolog, hogy nincs rá logikai magyarázat, nem lehetne belőle olyan periódusos rendszert készíteni, mint a kémiai elemekből. A szerelem logikátlan, így egyénileg változó. Ami egy embernél igaz, a másiknál vagy pont az ellenkezője igaz, vagy egy kicsit eltér, de sose ugyanaz.
2009. febr. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem is egy idő után átalakul, de nem mindig szeretetté. Az a jobbik eset. Az emberek azt hiszik, hogy a rózsaszínköd, a pillangók a gyomorban, stb. örökké tart. Összeházasodnak, persze amíg ez az érzés többé kevésbé meg van. Aztán elmúlik és akkor rögtön válnak. Pedig ezzel a házasságkötéskor is tisztában kellene lenni mind a két félnek. Az emberek túl sokat várnak egymástól szerintem ezen a téren.Én nem vagyok házasság ellenes, sőt...:) minden álmom hogy egyszer a páromhoz megyek hófehér ruhában az oltár elé. Kell a házasság, szerintem az több mint egy papír, de ésszel kell. Meg kell gondolni kihez megy az ember hozzá. Olyat kell választani, akit akkor is képesek leszünk szeretni, amikor már a szeretet nem szerelem. Hogy tudjuk tisztelni. És ez szerintem akkor valósul meg, ha jó embernek tartjuk, és akkor is annak tartanánk, ha nem a szerelmünk lenne. Akkor jön a jobbik eset és a szerelem szeretetté alakul át, nem pedig gyűlöletté.


Detti 22/L

2009. febr. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Tényleg nem lehet általánosítani, én már 12 éve vagyok együtt a férjemmel de gyakran előjönnek szerelmes periódusok. Ez persze a napi gondok, gyerekek miatt nem lehet állandó konstans érzés, de nálunk nagyon gyakori. a férjem gyakran mondja h szeret, hogy kíván, hogy jól nézek ki, sokat dícsér én szintúgy. Ha céges rendezvényen van akkor meg megőrülök mert nekem ő a legcsinosabb pasi... Persze lehet hogy abnormális vagyok. :)
2009. febr. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

attól függ, ki mit ért szerelmen? ha azt hogy nem tudsz enni, aludni, egyvégtében csak rá gondolsz és a pozitiv tulajdonságait látod csak, na ha ezt értjük, akkor elmúlik. Egyszerüen biológiai okok miatt el kell múljon, különben éhenhalnánk pl:)

De én 7 éve vagyok a férjemmel, és mai napig szerelmes vagyok belé, imádom, akárhogy is néz ki, számomra ő a tökéletes férfi, sose gondolok másra és nem is érdekel senki rajta kívül.

Vannak vitáink, de ezek az elején is voltak, és a hibáival is pontosan tisztába lettem már az elején...

De egyszerüen az egész lényemmel az övé vagyok:) És ez így lesz még jódarabig, amíg csak nem éri el vhogy hoyg kiszeressek belőle.

Volt őelőtte más is, na ott tényleg elmúlt a szerelem, de nem akartam beletörődni (hiába mondta mindenki, hogy mit akarok jobbat, a szerelem elmúlik) nem hittem nekik:) És még szerencse:)

Nem véletlen, hogy a férjemnek szültem gyereket:)

2009. febr. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem egy igazi szerelem sosem múlik el!Az örökké tart!
2009. febr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Biztos azok pontoztak le minket akiknél elmúlt.....
2009. febr. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

Én egy idősebb férfi vagyok, és az a válaszom a kérdésedre, hogy nem múlik el egy igaz szerelem.


A mai napig szerelmes vagyok előző feleségembe!

2009. febr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!