Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék jobb ember,...

Hogyan lehetnék jobb ember, úgy szégyenlem magam a gondolataim miatt?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy sajnos elég nehéz az anyagi helyzetünk. A szüleim szorgalmas,dolgos emberek,mégis egyre rosszabbul élünk ami nem az ő hibájuk. A bajom az,hogy én emiatt néha utálom a jobbmodú osztálytársaimat mert szép ruhákba járnak és sokmindenben lehet részük amikbe nekem és a szüleimnek nem. Tudom hogy nem az ő hibájuk,de úgy fáj a szívem,hogy a szüleimnek ennyit kell dolgozniuk,mégse kapnak érte semmit. Hogyan tudnám ezeket a gondolatokat kiverni a fejemből? Mert igazán nem is magam miatt vagyok szomorú,elöttem még az élet hanem a szüleimet sajnálom.
2011. márc. 22. 18:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Beszéleges a jobb modú társaidal és rá fogsz jönni hogy nekik is rengeteg bajuk van az életben.
2011. márc. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

tanulj rendesen és válassz olyan szakmát, ami jó. akkor tudsz magadon és szüleiden is később segíteni.

a társaidat meg ne irigyeld, előttem szólónak igaza van, beszélgess velük és meglátod, nekik éppúgy vannak gondjaik és ők éppúgy pocséknak érzik az életüket. Talán nem anyagi szempontból, hanem más miatt.

2011. márc. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Itt van egy kis ősi keleti sztori arról, hogy az istenek nem egyenlően osztanak. Szerintem érdemes lenne elolvasnod, talán választ találnál a kérdésedre.

[link]

2011. márc. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Vannak dolgok amiket nem lehet pénzért megvenni. Sosem tudhatod, hogy mi van a szép ruha mögött. Lehet, hogy hazamegy és azt hallgatja, hogy a szülei állandóan veszekednek vagy betegesek. Lehet, hogy meg pont Téged irigyelnek.


Hajlamosak vagyunk irigyelni másokat, hogy xy-nak mennyivel könnyebb lehet

2011. márc. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

de ez csak egy álarc. Mindenkinek megvan sajnos a keresztje. /bocsánat csak entert ütöttem véletlenül/


L/19

2011. márc. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Figyu! Én elég jómódú családban nőttem fel! Kb. hasonlóban, mint akikre most te haragszol! És tudod mit, számtalanszor cseréltem volna életet bárkivel! A szüleim szinte ölték egymást, apám qrvázott, anyu kiborult. Tesóm játékgépezett én gyenge idegrendszerű lettem, sokat sírtam, reszkettem stb. Persze mindenki csak azt látta,hogy nekünk milyen jól megy. Hidd el, így sem volt sokkal jobb élni. Arra ébredni éjjel,hogy a szülők üvöltenek, verik egymást, hogy anyu éjjelent kisírja a szemét, igaz, pénz mindig volt. De bár ne lett volna.

Szerencsére most már elültek a viharok. Apáék összeöregedtek és meglepő, de nagyon jól megvannak. Én férjhez mentem, babát tervezünk. Nem tudom milyen anya leszek, hogy fog alakulni, azt viszont tudom,hogy ha bármikor is választanom kell,hogy az anyagi jólétet vagy a nyugalmat adjam a gyerekemnek, nem fogok habozni!

2011. márc. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van utolsó, de azt azért hozzá kell tennem, hogy sokakban még mindig él a "gazdag de lelketlen - szegény, de legalább összetartó" családok mítosza. A magyar irodalom is gyakran táplálja ezt a hitet. Ez nem mindig igaz, sőt, sok boldog, kiegyensúlyozott családot ismerek, akik tehetősek, és sok szegényt, akik csak veszekednek, káromkodnak egész nap. A boldogság nem a pénzen múlik.


Tudom, hogy te nem általánosítottál, csak a saját példádat írtam le, de ezt azért jónak láttam megjegyezni

2011. márc. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!