Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A 2 közül melyik életfelfogáss...

A 2 közül melyik életfelfogással élsz?

Figyelt kérdés

"Ne siránkozzatok Magyarországon, nézzétek meg hogy élnek az emberek Ukrajnában, vagy Romániában, esetleg Kínában vagy Indiában."


VAGY


"Vegyétek már észre mi megy itt! Innen 200km-re Ausztriában 3X annyit keresnek az emberek. A németekről, hollandokról, svájciakról meg ne is beszéljünk."


Te melyik szerint élsz?


2011. márc. 22. 21:34
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
87%
Egyikkel sem. Nem mások életminősége alapján ítélem meg a sajátomat.
2011. márc. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
76%

Mindketto igaz. Csak viszonyitas kerdese. En Amerikaban elek. Bar a szegenyseg itt is nagy es sokan olyan gettokban elnek, hogy magyar ember olyan odukba be nem merne tenni a labat, itt adnak lehetoseget annak, aki tanult es kemenyen dolgozik, igy jobban egyrol a kettore tud jutni, mint Magyarorszagon, de van sok olyan negativum, ami Magyarorszagon fel sem merul, itt meg napi problema. Szoval en azt gondolom, hogy minden orszagnak meg van a maga baja. Ha nem gazdasagi, akkor mas jellegu. Mindenhol van problema, senkinek sincs arany elete (nezd meg pl. a gazdasagi szempontbol irigyelt Japant).


Magyarorszag bizonyos ertelemben elmaradott europai viszontlatban. Nemcsak most, mindig periferian volt, ahogy Kelet-Europa mas orszagai is. Szoval lehetetlen behozni teljesen a lemaradast _Ny-Europahoz kepest_, hisz ez evszazadok ota fennallo kulonbseg. Viszont ha a vilag osszes orszagahoz viszonyitjuk, nemcsak Europahoz, akkor mindenkepp a vilag szerencsesebbik felehez sorolando. Relativ jolet van Magyarorszagon, de minden ember folyton tobbet es jobbat akar. A nemet is irigyli a Monte Carloban elo kasszinotulajdonost, egy atlag amerikai meg orulne, ha telne neki ra, hogy Europaba utazhasson. Szoval akarhol elsz, jobbat akarsz, a szomszed fuje mindig zoldebbnek fog tunni, ha Magyarorszag gazdasagilag nagyon eros lenne, akkor sem lenne mindenki elegedett...

2011. márc. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim válasza:
100%
a 2 között. tudom, hogy van aki rosszabbul él, mint Én, ugyanakkor Én is szeretnék jobban élni...
2011. márc. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Egyik sem.

Itt élek és itt is akarok élni, mert mindenkim itt van. Tehát teljesen alkalmazkodok az itteni életkörülményekhez. Nem mutogatok se "fel", se "le" írígykedve vagy hálálkodva.

Azaz, szoktam hálálkodni, folyamatosan, de azért, hogy van munkám, és egy kellően elfogadható életkörülményt sikerül megteremtenünk magunknak.

De az általad leírt gondolkodások közül akkor már inkább az első áll hozzám közelebb.

Ha a második szerint gondolkodnék, akkor nem itthonról mutogatnék kifele, hogy bezzeg náluk milyen jó, hanem mindent megtennék, hogy ki tudjak költözni.

2011. márc. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
76%
Én is az "egyik sem, mert leszarom máshol mivan" kategória vagyok.
2011. márc. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Az első.
2011. márc. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Én is a kettő között: néha ezt érzem, néha azt. Azért az első erősebb bennem, szerencsére optimista típus vagyok:)
2011. márc. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
70%
2. mert egy nagyravágyó elégedetlenkedő, mindig jobbat akaró ember vagyok. ez van, de legalább van ami hajt előre :)
2011. márc. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
56%

De azért ki is fejteném miért gondolom így, előttem a másik két válaszoló nem tette meg, de szerintem ők is erre gondolnak (ha nem, akkor sorry):


"Ne siránkozzatok Magyarországon, nézzétek meg hogy élnek az emberek Ukrajnában, vagy Romániában, esetleg Kínában vagy Indiában." - ez egyértelműen rabszolga mentalitás. Az ilyen emberrel bármit meg lehet csinálni. Csak el kell vele hitetni hogy ez így normális, és máris a rabszolgád.

Hasonlít ehhez a békaforralás esete. Állítólag, ha egy békát beraksz forró vízbe, azonnal kiugrik. Mert tudja, hogy kint jobb, itt meg nagyon rossz. De ha langyos vízbe rakod be, és lassan, fokozatosan melegíted fel alatta a vizet, akkor megfő a vízben, hiába ugorhatna ki. Nem veszi észre hogy valami nincs rendben.


"Vegyétek már észre mi megy itt! Innen 200km-re Ausztriában 3X annyit keresnek az emberek. A németekről, hollandokról, svájciakról meg ne is beszéljünk." - Ez a fajta ember pedig soha nem lesz boldog.

2011. márc. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
65%
Nekem egy harmadik felfogásom van: a világon annyi a szép, érdekes hely és ember, miért kéne az egész életemben egy helyen élni? :) Bár annyi igaz az elsőből, hogy én sem siránkozok.
2011. márc. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!