Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha visszakérek egy ajándékba...

Ha visszakérek egy ajándékba adott fülbevalót az bunkóság lenne?

Figyelt kérdés
A testvérem lánya a keresztlányom,és kb:2-3éve adtam neki egy arany fülbevalót ami az én lányomé volt,de azóta sem lukaszttatták ki a fülét,hogy beletegyék.Sőt a tesóm vett születésnapjára neki másikat.Ez nekem elég rosszul esett.Már az is megfordult a fejembe lehet meg sincs amit tőlem kaptak.Ezért arra gondoltam szólok nekik,hogy akkor adják vissza ha úgysem kell nekik,mert az nekem mégiscsak egy emlék,max.jó lesz majd az unokámnak.Bunkóság lenne?
2011. márc. 23. 14:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Hááát, én nem kérném vissza, hisz ajándék volt, tehát nekik szántad, ő pedig azt csinál vele amit akar.


Mellesleg nekünk is van egy rokonunk, kiráz tőle a hideg, folyton azt nézegeti, a tőle kapott ajándékokat kiraktuk-e dísznek, ill. ami olyan, akkor azt használjuk-e.

2011. márc. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

Elég nagy bunkóság...ajándékot visszakérni.

Én a helyedben nem kérném vissza, ez olyan "szarrágó" dolog, legalábbis az én szememben.

2011. márc. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%
talán igen, ha úgy veszik. én nem venném annak, mert érthető, ha valaki nem használja, pedig neked fontos, és régi emlék, akkor miért is van nála... szóval szerintem kérd vissza, remélem meg fogják érteni. :)
2011. márc. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

Ha ajándékba (örökre) adtad, akkor ne kérd vissza, az elég furcsán venné ki magát. Én ugyanígy jártam, de én úgy adtam nekik oda, hogyha vesznek a picinek másikat ,ezt kérem vissza, mert emlék (az enyém volt, jó öreg fülbevaló) :).


Ők is elfelejtették visszaadni, de visszakértem, hiszen előre szóltam, csak meddig lehet náluk.

2011. márc. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
Ebben az esetben szerintem nem az...meg hát a testvéred, csak nem tart bunkónak....
2011. márc. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha Neked emlek, akkor miert adtad oda? A legnagyobb bunkosag lenne most visszakerni.
2011. márc. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Igen. Ajándékot nem kölcsönbe adok és ha nem találom el az illető ízlését és nem használja, általában nem szoktam besértődni. Maximum az bánt, hogy így benéztem a dolgot.

Ha én adnék valakinek valami aranyat és nem tetszene neki, vagy nem használná, igazából azon sem lennék megsértődve, ha mondjuk beolvasztatná és csináltatna belőle valami neki tetsző dolgot.

Mert neki adtam, tehát ez már az övé és innentől az ő ügye, hogy mit csinál vele.

2011. márc. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem lenne szép visszakérni, mert lehet, hogy már eladták és mást vettek belőle illetve pl. én lecseréltem a gyűrűmet fülbevalóra.
2011. márc. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem igazán szerencsés dolog ajándékot visszakérni, bár én megértem az érzéseid ebben az esetben. Ha a kislány füle még azóta sincs kilyukasztva, akkor miért vett a testvéred is azt? Ezt sem nagyon értem. Egy testvéri kapcsolat viszont talán annyira közvetlen, hogy rákérdezz nála, ki akarja-e lyukasztatni a fülét a kislány, és hogy tetszik-e egyáltalán annyira az ajándékba kapott fülbevaló, hogy viselni is fogja később? Mert ha nem, akkor inkább adják vissza, ugyanis ez egy családi darab, és ha nekik nem tetszik, vagy nem is akarja viselni, inkább te elteszed. Viszont szeretnél helyette olyan ajándékot adni, aminek valóban örülnek, illetve hasznát veszik.
2011. márc. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az ajéndék attól ajándék, hogy az ajándékozott azt kezd vele, amit akar. Ha akarja, kidobja vagy továbbajándékozza. Azért ajándék, mert nem a tied többé, hanem az övé. Ha pedig az övé, akkor azt csinál vele, amit akar.

Legközelebb gondold meg, kinek mit akarsz adni és hogy emlék vagy nem.

2011. márc. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!