Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig mehet el a szülői...

Meddig mehet el a szülői szeretet?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nagyon szoros tud lenni egy apa - lánya kapcsolat, de úgy vettem észre, hogy egy ismerősömnél már túlzottam is szoros. 23 éves a csaj, és le se tudnak egymásról szakadni az apjával. Néha zavarba ejtő, ahogy szeretgetik egymást meg piszkálódnak. Emellett nincs jövőképe a lánynak, lelkiismeret furdalása van, ha elmegy otthonról mert akkor az apja egyedül van. Pedig ott van az anyuka is, de vele nem igazán foglalkoznak.

Ez meddig normális?


2011. márc. 23. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

tiszteljék egymást, legyen meg a szigor. főleg egy apa-lánya kapcsolatban:O

én apukámhoz egy vicces szót nem mernék szólni, és ő se teszi ezt velem, sőt sokszor "lenézően" beszél rólam, de tudom, hogy szeret,csak elvárja a tiszteletet:)

2011. márc. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kedves első! Csak halkan súgom meg, hogy a tiétek nem egy normális apa-lánya kapcsolat. Persze az sem, amiről a kérdező beszél.
2011. márc. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ez olyan furcsa köztük, néha én vagyok zavarban, ha náluk vagyok, én pl. sosem vágnék rá apám fenekére még viccből sem....
2011. márc. 23. 16:18
 4/9 anonim ***** válasza:
miért ne lenne normális a kapcsolatunk?
2011. márc. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Mióta normális az, ha valaki az apjához nem mer egy vicces szót szólni, az meg lenézően beszél vele? Mert szereti? Ezt valami idióta találta ki. Én sem csapkodom apukám fenekét, de el tudunk viccelődni egymással és nem beszél velem lenézően, mert szeret. Vagy így akar ösztönözni? Hát elmondom, máshogy is lehet.
2011. márc. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezen a szinten ez már nem normális. Eredendően pozitív apakomplexusnak hívják, vagy az alakulhat ki belőle. Ilyenkor az apa és a lánya (persze, kimondatlanul, sőt, tudatalatt) "flörtöl" egymással. Ez valamennyire mindig megvan, mert kell ahhoz, hogy a lány nőies, csábító tudjon lenni, de ezen átlépni is tudni kell. Úgy látszik, az ismerősödék megrekedtek ezen a szinten. Nehéz lesz a lánynak leszakadni az apjáról, pláne nehéz lesz elfogadni az apján kívül más férfit. Félő, hogy mindig az apját fogja keresni a pasikban, mert ő lesz számára mindig a tökéletes. Persze, csak ha nem változik, amire mindenkinek mindig van esélye.
2011. márc. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hahó, ez ki szerint normális?

"le se tudnak egymásról szakadni az apjával. Néha zavarba ejtő, ahogy szeretgetik egymást meg piszkálódnak. Emellett nincs jövőképe a lánynak, lelkiismeret furdalása van, ha elmegy otthonról mert akkor az apja egyedül van. Pedig ott van az anyuka is, de vele nem igazán foglalkoznak."

2011. márc. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a lenéző jelzőt úgyértem, hogy "jólvan, x veled is eggyel többen vagyunk" ezen én is mosolygok, mert nem érzem sértésnek.

és egyszer azt mondta egy beszélgetésben az új ismerősökkel, hogy "persze,néha az agyunkra mennek de azért nem lenne jó, ha nem lennének" és észrevette, hogy mosolygok, egyből kijavította, hogy: eeezt csak viccből mondtam:)

szóval a jelzések megvannak, szórakoztató egyébként, jól érzem magam, de nem piszkálódunk egymássalfizikai útonse, és szavakkal se:D szerintem ebben semmi abnormális nincs

2011. márc. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem akkor kezdett sok lenni ez az egész, amikor mesélte hogy nem nagyon szeretne elköltözni otthonról, mert akkor otthon kéne hagynia az apját, aki belebetegedne ebbe. :S Ezek szerint ez nem csak nekem fura :S
2011. márc. 23. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!