Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális az ilyen fokú anyai...

Normális az ilyen fokú anyai szeretet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésben leírt dologról érdekelne a véleményetek.

Úgy veszem észre, hogy a párom anyukája túlságosan ragaszkodik a fiához.

Példákkal könnyebb leírni:

1. Szereti a férjét, de mégis sokkal szebben beszél a fiával. Van amikor a férjét meg sem hallgatja, kizavarja a konyhából, de ha a fia megy be, akkor egyből megváltozik: Mi van szépségem? mondattal kezdi

2. Sokszor mondja, hogy milyen szép fia van, milyen szép a lába, a feneke

3. Simán átöltözik előtte,leveszi a melltartót, vagy járkál egy pólóban, meg bugyiban. Azt mondja, hogy náluk ez természetes ( A páromat zavarja, de az anyja meg a háta mögött azt mondja nekem, hogy nem szégyenlős a párom se)

4. Mindig mondogatja a fiának, hogy adj már puszit anyádnak, amitől ódzkodik a párom. S egyszer láttam, hogy a szájára ad puszit az anyja.

Utána megkérdeztem a párom, hogy ez mi? Mert nekem ez sok. Elkezdi nem szokott ilyet adni neki az anyja, csak nagyon ritkán.

Én akkor is elképedtem, hogy egy 25 éves fiút szájon pusziljon az anyja, még ha nagyon ritkán is.

5. Nem akarja, hogy külön költözzünk, mert jó ott nekünk (1,5 éve vagyunk együtt).

Mondjuk az utóbbinál a párom is ludas, mert ő is nagyon jól el van otthon.Én is szeretek itt lenni, de tudjátok, hogy egy idő után, azért mindenki szeretné kialakítani a saját kis fészkét, amit úgy rendezget, ahogy akar. A konyha is csak az ő birodalma, és nem közös.

6. Páromnak levágtam a haját hajvágóval. Nem kopaszra. Felül nagyobbra, oldalt-hátul felnyírtam. Nem lett rossz. Mindenki azt mondta, hogy jó lett, munkahelyen is. Kivéve az anyukáját, aki egyből lefikázta, hogy hogy néz ki, meg hogy itt nem lett jó, ott rövidebb stb.Miért nem fodrászhoz megy el. Mondtam neki, hogy felnőtt ember a fia, majd ő eldönti mi a jó neki. Erre olyan hülyeséget mond, hogy én se hajnyíróval vágom a hajam, meg kidobja a hajnyírót, ha a férjéét is levágom vele(Mert meg kért a párom apja, h majd neki is vágjam el).

Nem akart udvariatlan lenni, s azt mondani, hogy azt dobja ki, amit majd ő vett a saját pénzén.


Szeretem a párom anyuját, csak néha olyan furcsán viselkedik, nem tudom hova tenni.


Szóval szerintetek mennyire normális az efokú anyai ragaszkodás/beleszólás?


2011. okt. 1. 18:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Beteges anyuci és hibás pici fiú is. Ha a párodnak sok minden nem tetszik, akkor szóljon az anyjának és kész. Sokszor csak a kedvünkért mondják azt, hogy ez, meg az neki sem tetszik. Közben meg...megjártam már így pár pasival.
2011. okt. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Szólt már az anyjának pár dologban, de az anyját nem hatja meg. Nem igazán szereti puszilgatni az anyját, de az addig mondja, hogy adj már puszit, meg addig úgy se mehetsz sehova, amíg nem adsz.

Arcára ad az anyjának (egyszer láttam azt a fura dolgot), de miért ilyen erőszakos az anyja?


Meg amikor melltartót cserél, akkor is mondja, hogy látott már ilyet a fia, nincs ebbe semmi.

2011. okt. 1. 18:22
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Egyáltalán nem normális ez a szintű ragaszkodás. Tipikus akarnok anya aki mindenkit úgy akar ugráltatni ahogy neki tetszik, főleg a fiát akarná kisajátítani pl. érzelmi zsarolásokkal (pl. ha valamiben neked ad igazat a párod akkor "hogy bánhatsz így az anyukáddal aki annyi mindent feláldozott érted?" - célja lelkiismeretfurdalás keltése a fiában hogy az mégis azt tegye ami anyukának tetszik). (Ha a fia ezt hagyja sőt nem is tartja problémának akkor rossz hírem van számodra: kettőtök közül az anyukáját választaná ha döntenie kellene köztetek, ha - teljesen érthetően - nem bírod hogy második légy akkor hagyd ott a srácot mert lélekben még nem nőtt fel, ha pedig még így is együtt akarnál elköltözni vele akkor csak azt fogod elérni hogy lélekben te leszel a pótmamája).

Ha a párod is nehezen viseli ezt a szintű túlzott törődést és legszívesebben finoman leállítaná az anyját akkor ne habozzatok, költözzetek el!

2011. okt. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális, és semmi köze a Szeretethez. A szeretet nem birtokol, nem fáj, nem bánt, nem csomóz oda magához láthatatlan és eltéphetetlen lelki vasláncokkal.


Anyuka betegesen birtokló, fel nem nőtt 3-5 éves kislány szintjén van, aki mellesleg kőkemény incesztuózis viselkedéssel viseltetik a "kisfia" iránt, azzal, hogy meztelenül mutogtaja magát előtte.


Nem szeretni kell az ilyen embert, hanem félni tőle és elkerülni, jó messzire, főként az olyan szövegek után, hogy kidobja a hajvágót, ha a férjének is levágod a haját...


Keress egy másik pasit, ha jót akarsz magadnak, és főként akkor, ha a pici fiú nem jött még arra rá, hogy anyuka "szeretete" veszélyesebb, mint a kolera - abból ugyanis van esély kigógyulni, és kevesebb a maradandó károsodás, ha az ember meggyógyult belőle. Az ilyen anya azonban olyan károkat okoz egy ember személyiségfejlődésében, hogy az emberke is, a pszichiáter is várt p--sál, amíg megszabadul a jó mamától.


És ezt nagyon komolyan mondom!

2011. okt. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem is gyanús lenne.
2011. okt. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Volt már hogy észrevette rajtam az anyuka, hogy nem tetszik valami, s akkor mindig azt mondja, hogy csak viccelt.


Egy biztos, hogy nagyon akaratos, és konok személyiség. Sajnos nagyon úgy nevelte a fiát, hogy kiszolgálta,neki nem kellett csinálnia semmit (igaz egy bérházban nem sok mindent lehet).Nem tanította meg semmire.

Amióta együtt vagyunk, azóta sokat változott ezen téren.Én folyamatosan próbálom a jó irányba terelni.

Nagyon türelmes vagyok vele.

Elköltözés meg úgyis bekövetkezne ha messzebb találunk munkát. (Jelenlegivel nem vagyunk elégedettek).


Azt hittem én túlzom el, vagy hogy ez normális. Ugyanis nekem anyukám nem adott sok szeretetet, apukám meghalt, rossz gyerekkorom volt.

2011. okt. 1. 19:17
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Végigolvastam, amit írtál, én a helyedben MOST menekülnék ebből az egészből, az egész közös életetekre ki fog hatni ez a kóros anya-fia függőségi viszony. Az ilyen anya SOHA nem fogja hagyni, hogy a fia leváljon róla.


25 N

2011. okt. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Szia ez egyáltalán nem normális.Ahogy olvastam,nekem az jött le talán több is van köztük mint kéne.Pl:Milyen szép a feneke..Ez nagyon gáz,menekülj tőlük!
2011. okt. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ez az "anya" majomszeretettel csüng felnőtt fián....
2011. okt. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ááá, azért nincs több köztük.

Ez inkább tényleg ilyen majomszeretet, ahogy írta is az egyik válaszadó. Az anya részéről nagyon, ami kicsit idegesítő tud lenni.

2011. okt. 3. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!