Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy érjem el, hogy ne legyen...

Hogy érjem el, hogy ne legyen ennyire jószivű?

Figyelt kérdés

A barátommal 4 éve vagyunk együtt, amióta ismerem az összes rokonának állandóan segít, de neki nem segít SENKI. Állandóan a huga gyerekeire vigyáz, INGYEN a nagy semmiért jár segíteni az öccsének dolgozni, heti 24 órát. 4-en laknak egy lakásba de ő a rezsi 3/4-ét fizeti. EZ ÍGY NEM MEHET TOVÁBB. Én tudom magamról hogy extra önző vagyok, de a normális bőven kettőnk között van.


Ő festő(művész), csinálnia kéne szabadidejében a képeit, hogy legyen is valaki, mert nagyon jó amit csinál. De persze semmi ideje nincs, mert mindig valakinek segít éppen, pedig ő is rászorulna néha.


Hiába beszélek neki, azt mondja hogy én önző vagyok.


Így nincs semmi jövője, saját magáért nem tesz semmit, mindig csak másokért...

Mondja hogy el kéne költözni és hagyni a szüleit a francba (nélküle is megélnének, csak ugye nehezebben. nem csak a pénz miatt, de otthon is mindent ő csinál, a báttya a lábát nem emelné fel amikor fel kéne mostni alatta.), de nem teszi meg. Pedig akkor lehetne saját albérlete...


Bocsi, hosszú lett, de ma tudtam meg ezt az ingyen munkát és itt bőgök, hogy úristen, mi lesz vele??? annyi pénzt kereshetne és spórolhatna ha akarna.. Így hogy képzeljem el vele a jövőmet? szeretem.


2011. márc. 23. 21:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%

Hát ne haragudj de nekem a bőr lesülne a képemről, ha pénzt kérnék a saját testvéremtől azért, hogy segítek neki. Inkább örülnöd kéne, hogy lehet rá számítani.


Tényleg önző vagy.

2011. márc. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%
a testvéremtől én sem fogadnék el pénzt ha az időmből futja és tudok segíteni. az hogy ő fizeti a rezsi 3/4 részét hát az más kérdés. pláne ha otthon lakik akkor nem értem miért.de szerintem te a saját jövőd miatt aggódj, ha neked van elég pénzed nem szorulsz párod pénzére.
2011. márc. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
55%
Elsőnél a pont.
2011. márc. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

Szeretek erre az oldalra járni, mert mindig megtudok valami újat, mire is számíthatok az emberektöl.

Mellettem akkor öngyilkos lennél b@szod!

Sokszor van nálam az unokaöcsém, már ahhoz képest amit itthon vagyok. Önkéntesként dolgozok, segélyutakat, adománygyüjtéseket szervezek és vezényelek egyenlöre csak Európában, de 2 éven belül szeretnék Afrikában is tevékenykedni.


Szomorú tény, hogy ezt ilyen tragikusan fogod fel, még szomorúbb, hogy a pénz a mozgató eröd.

Menj el Te is dolgozni és gyüjts, ne csak a párodtól várd el. Tudod mit, hagyd ott, túl jó hozzád.


22/F

2011. márc. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
49%

Nem feltétlen önzés, ha kettőtök jövője miatt aggódsz!


Igenis, a rokonok nagyon tudják befolyásolni az ember idejét, életét- és ha a barátod más emberekkel (rokonok, akár barátok) "foglalkozik" szabadidejében /segít, dolgozik../, akkor saját magára és a párjára nem marad elég ideje, pedig inkább magával és a jövőtökkel kellene foglalkoznia! Segítsen, de kevesebbet!


Mindenképpen mondd el neki, hogy kettőtökre nézve ez nem előnyös, nem ember életeket ment, hanem szivességet tesz, tehát lehet nélkülözni, vagy kevesebbszer menni! Pénzt nem kell testvértől elkérni, inkább kérjen ő is néha kis szivességeket, hogy nektek is jó legyen! Hogyan vedd rá? Te ismered, neked kellene tudnod! Ha más nem, adj neki ultimátumot, ha nem változik a helyzet! Mondd meg neki, hogy gondoljon a közös jövőtökre, gyerekeitekre... Oda kell majd a pénz, amit már most félre kéne tenni!! Inkább fessen, dolgozzon értetek, mert ez a normális...


Az én párom is nagyon jószívű, ugyanígy rengeteget segített a családtagjain, de hála már nem lakik otthon! És mindenki jól van !!! Szorítok, hogy megváltozzon!

2011. márc. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
40%
Gondolkozzatok már kicsit! Lehet, hogy önző, de milyen sz.ar az, mikor az emberek elveszik más idejét csak azért mert "rokonok". Megértem,hogy testvérek meg minden,de csak besegít neki nem?És minden héten 24 óra az durva..
2011. márc. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
57%
Ja és ne adjátok már annyira be, hogy ti ilyen jószívűek vagytok, mert akárhányszor járok ezen az oldalon mindenki a testvérére van kiakadva!
2011. márc. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Első vagyok.


Nem gondolom, hogy a kérdező párját kényszerítik minderre. A kérdésből lejön, hogy a párja mindezt ÍGY AKARJA. Akkor hol itt a gond? Annyira hihetetlen, hogy vannak olyan családok, ahol a kölcsönös egymásra számítás még működik?


Nyilván ha most képes a családi rezsi 3/4-ét állni, akkor a kérdezővel közös jövőben is képes lesz a saját részét kivenni a kiadásokból. A kérdező meg nyilván szintén gondoskodik a saját részéről, másért meg nincs miért aggódnia.

2011. márc. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
35%

Azért heti 24 óra elég sok, ha mindig megy. Nem a segítséggel van itt a gond, de ha munkaszerűen csinálja, akkor mint munka jár érte a bére. Ha szívességből teszi a testvérének, akkor a testvérnek kötelessége lenni ugyanúgy segítenie, és felemelnie a lábát, ha fel akar mosni alatta.

Én értem a kérdező problémáját, nem az a baja, hogy a párja segít, hanem hogy a családja ezt kihasználja. Sajnos viszont ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni, az ilyen emberek egyszerűen automatikusan segítenek, nehéz őket meggyőzni arról, hogy önmagadért kiállni és kicsit hanyagolni a családot később még jól jöhet nekik.

Esetleg üljetek le és mondd el neki, hogy közös jövőt tervezel vele, amihez szükséged van arra, hogy ő is építgesse ezt veletek. Ha nem lép, és ez téged továbbra is nagyon zavar akkor az viszont a kapcsolatotok rovására fog menni.

2011. márc. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom miért kell Téged leoltani,szerintem teljesen normális,hogy 20pár éves,felnőtt ember azt szeretné ha a párjával minél hamarabb külön,közös életet éljen,amihez ugye ketten kell,hogy összegyüjtsék a pénzt.A lány közös tervezi a jövőt,de igy valljuk meg nem sok előrejutás lesz soha.

Szerintem ne arra beszéld rá,hogy ne segitsen,meg ne legyen ilyen jó,meg ne ingyen dolgozzon,hanem tényleg legelöször a költözésre,de úgy,hogy tényleg ő is akarjon költözni,szóval próbálj hozzá kedvet csinálni neki.

2011. márc. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!