Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy érjem el, hogy ne legyen...

Hogy érjem el, hogy ne legyen ennyire jószivű?

Figyelt kérdés

A barátommal 4 éve vagyunk együtt, amióta ismerem az összes rokonának állandóan segít, de neki nem segít SENKI. Állandóan a huga gyerekeire vigyáz, INGYEN a nagy semmiért jár segíteni az öccsének dolgozni, heti 24 órát. 4-en laknak egy lakásba de ő a rezsi 3/4-ét fizeti. EZ ÍGY NEM MEHET TOVÁBB. Én tudom magamról hogy extra önző vagyok, de a normális bőven kettőnk között van.


Ő festő(művész), csinálnia kéne szabadidejében a képeit, hogy legyen is valaki, mert nagyon jó amit csinál. De persze semmi ideje nincs, mert mindig valakinek segít éppen, pedig ő is rászorulna néha.


Hiába beszélek neki, azt mondja hogy én önző vagyok.


Így nincs semmi jövője, saját magáért nem tesz semmit, mindig csak másokért...

Mondja hogy el kéne költözni és hagyni a szüleit a francba (nélküle is megélnének, csak ugye nehezebben. nem csak a pénz miatt, de otthon is mindent ő csinál, a báttya a lábát nem emelné fel amikor fel kéne mostni alatta.), de nem teszi meg. Pedig akkor lehetne saját albérlete...


Bocsi, hosszú lett, de ma tudtam meg ezt az ingyen munkát és itt bőgök, hogy úristen, mi lesz vele??? annyi pénzt kereshetne és spórolhatna ha akarna.. Így hogy képzeljem el vele a jövőmet? szeretem.


2011. márc. 23. 21:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%
Ja, és kérdező: amíg nem laktok együtt, addig neked ahhoz semmi közöd nincs, hogy ők hogyan osztják be egymás között a költségeiket.
2011. márc. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Én nem azt kifogásolom hogy vigyáz néha az unokaöccsére, én is szoktam rá vigyázni, szeretem nagyon. Attól sem félek hogy én éhenhalok mellette, mert egyetemista vagyok, próbálok jól tanulni, hogy majd sokat keressek.


De őt mindenki kihasználja!!!

A saját kárán segít másokon. Nincs ideje a barátaira, mert nem tudja azt mondani hogy NEM ÉREK RÁ.


Engem nem hanyagol el, nem panaszkodhatok. De nincs ideje csinálni a műveit, fejlődni, ismertebbé válni.

A rendes munkája mellett ő vezeti a háztartást, akit csak ismer azt tartozik neki pénzzel, (ő sincs eleresztve, nagy szüksége lenne rá, de vissza se akarja kérni, mert szegény többiek...)


Ez a felfogás akkor működne ha a többiek is segéítenénk másokon, de itt csak ő tesz bármit.

2011. márc. 23. 21:59
 13/17 anonim ***** válasza:
76%
ma 21:55-nél a pont.
2011. márc. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Én őérte is aggódom, Ő nem jut előbbre így.

De van közöm hozzá, mert a rezsin kívül mindig ő veszi a kaját is, és nekem panaszkodik, hogy ebben a hónapban is 50ezret "jótékonykodott el" (persze ő is eszik belőle). Mindig mondja hogy jövő hónapban nem adok, fizesse a testvére, de persze ad, az meg nem fizet.


NEKEM panaszkodik, és én látom kívülről hogy mi folyik itt.

2011. márc. 23. 22:20
 15/17 A kérdező kommentje:

"Annyira hihetetlen, hogy vannak olyan családok, ahol a kölcsönös egymásra számítás még működik?"


Első: barátoméknál nem a kölcsönös egymásra számítás működik, hanem a CSABIRA számítás!


Az ingyen gyerekvigyázást nem úgy értettem hogy kérjen órabért, hanem hogy mondjuk cserébe néha utána éjszaka hazavihetnék kocsival, vagy ilyesmi, vagy egy köszönöm. (természetesnek veszik)

2011. márc. 23. 22:43
 16/17 anonim ***** válasza:
57%
Hasonló szituban vagyok...a párom öccse építkezik, és semmilyen melóhoz nem akarnak szakembert hívni, mert az drága, ezért mindent maguk akarnak megoldani. Már hetek óta egyebet se hallok, csak hogy a párom tervezi nekik az ajtókat, ablakokat, lépcsőket stb, aztán meg elkezdi csinálni. Kérdeztem tőle, hogy kettőnkre mennyi idő marad, a válasz az volt, hogy nem hagyja cserben a testvérét...Ja és ha az nem volna elég, hogy tök ingyen dolgozik neki, még a szükséges anyagokat is ő veszi meg, és el se kéri a pénzt, mert a testvére...Nekem is elegem van ebből, nem azért mert önző vagyok, hanem mert rám sem ideje, sem ereje nem marad...Ezzel azonban sajna nem lehet mit csinálni...vagy megszoksz vagy megszöksz...
2011. márc. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
megértem, nagyon rossz lehet :(
2011. márc. 24. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!