Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire okolható azért egy...

Mennyire okolható azért egy nő, ha anyaként, feleségként nem kap elismerést, ezért egy másik férfi mellett keresi a boldogságot?

Figyelt kérdés
Van egy 31 éves nő, 10 évnyi házassággal, 2 kislánnyal (12 és 6 évesek), munkamániás férjjel, viszonylag jó karrierrel. A férj többre tartja a futópadját, mint a feleséget, a nagylány kamaszodik és utálkozik, a kicsi meg második dackorszakát éli. A feleség megismer munkája révén egy nála 2 évvel fiatalabb férfit, akivel csak baráti kapcsolatot ápol, de egyértelmű, hogy több van közöttük. A férfi ostromolja, a nőt látja benne, nem a cselédet, de a nő nem viszonozza, mert attól fél, hogy széthullik a családja. Mennyire okolható a nő azért, mert többet érez a férfi iránt barátságnál? Jogosan van lelkiismeretfurdalása?
2011. márc. 26. 23:50
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
70%

OK, akkor ugorjunk kicsit előre az időben.

Tegyük fel, hogy szegény, elhanyagolt feleség enged az érzéseknek és a fellángolásnak, és lefekszik a kollégával.


A következőkön kell gondolkodni:

Mi van, ha a kolléga csak trófeát látott benne, és egy jó kis ....n kívül esze ágában sincs komoly kapcsolatba kezdeni? Nem ő lenne az első férfi, aki azért kezd férjes asszonnyal, mert ott nincs macera, udvarlás, nem fog fondorlatos módon véletlen teherbe esni, hogy feleségül vegye. Csak egy kiéhezett, elhanyagolt feleség, aki szerinte vegytiszta szexre vágyik.


A másik jó kérdés, hogy ez a férj vajon mit tesz, ha borul a bili, és kiderül, hogy csalja a felesége?

Harcolni fog?

A fenéket: válni fog, asszonyt kirakja, fizeti a gyerektartást, de a gyerekek nélkül, fiatal, kapós, szingli férfiként új életet fog kezdeni, egy friss husival.


Mi lesz a feleséggel, aki úgy érezte, jogos, hogy ő is kapjon egy kis lángolást? Mit fog szólni az utálkozó, lázadó kamasz lánya, hogy egy ilyen indokkal váltak el a szülei? Hogy fog hozzáállni a hat éves gyerek, hogy nem lakik már együtt apuval?


Ha az új férfi komolyan gondolja a kapcsolatot, és összeköltöznek, vajon milyen konfliktusokhoz fog vezetni, hogy a két gyerek együtt él azzal a pasival, aki miatt a szülei váltak?


Szóval nem annyira egyszerű ez a dolog, hogy a csúnya gonosz férj vessen magára, ha nem udvarol a nejének, az meg szerelmes lesz egy kollégába.

Lelkiismeretfurdalást akkor kell érezni, ha ebből lesz is valami, egy érzelmi fellángolásért nem kell.


De a józan ész vezesse a döntéseket, ne a bugyi.

2011. márc. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
Már beszéltem vele rengetegszer, hogy úgy érzem, nem törődik velem eleget, miért nem képes a családjával elmenni kirándulni, miért nem viszi a gyerekeket "apás" programokra, miért felejt el minden évfordulót/szülinapot. Persze csak képzelődöm, túl érzékeny vagyok (2 éve), ő megtesz mindent. Elegem volt, beszéltem már eleget, ő meg vagy hallgat vagy védekezik. Nem vagyok boldog mellette, kifejezetten rosszul érzem magam a társaságában.
2011. márc. 27. 11:23
 23/37 anonim ***** válasza:
74%

Az a baj, hogy nehéz elhinni, hogy erre ne tudtál volna rájönni korábban.. :(

Mindenesetre sajnálom, hogy egy újabb tönkrement házasságot láthatunk.. :(

2011. márc. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
16%
Akkor mi a fenének vagy még vele??
2011. márc. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
29%
A gyerekeket nem tudod becserélni valamilyen másikra, amivel nincs annyi baj? Ha már a férjedet is inkább lecseréled.
2011. márc. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Hogy te milyen bunkó vagy. Értelmezd, amit írtam és ne képzelegj.
2011. márc. 27. 16:11
 27/37 anonim ***** válasza:
28%
Most miért? Ezt írtad a kérdésedben, hogy mi is a bajod. A férjed le sem szar a gyerekkel is csak a baj van. Viszont ez az új pasi. Új gyerek is jó lenne, nem? Igaz azokkal is baj lesz pár év múlva, mint a mostaniakkal, pont mint a régi férjeddel, az újjal is lesz, de hát majd akkor is lecseréled. Tudod, új seprű jól seper.
2011. márc. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
Nem cseréltem még le egyelőre senkit senkire. A férjem nem partner a kapcsolat megmentésében, ugyanis mint már kifejtettem, én beszélek, ő védekezik. Ennél többet nem tudok tenni, nekem is van tűrőképességem. A gyerekeim nem hibásak semmiben, de a férjem és közöttem levő feszültség rájuk is kivetítődik, ami meghozza hatását hisztizés és utálkozás formájában. Voltam jó feleség, amíg még elviseltem mindent, többször feláldoztam magam, majd mikor süllyedni láttam az egészet, ÉN próbáltam változtatni. Viszont már nem vagyok boldog, a gyerekeimet sem látom boldognak, nem kapnak olyan nyugodt légkört, amit megérdemelnének. Valószínűleg az lenne a legjobb, ha elválnék, elköltöznék a gyerekekkel, a férjemtől ugyanúgy megkapnák azt az időt, amit eddig is együtt töltöttek és egy ideig csak azzal törődnék, hogy hármunknak kiegyensúlyozott életet teremtsek.
2011. márc. 27. 17:02
 29/37 anonim ***** válasza:

De bírom az ilyen válaszokat, hogy "minek vagy még vele", meg "miért nem jöttél rá hamarabb...."

Gondolom, aki ilyet ír, nem volt még olyan helyzetben, hogy egy kalap sz.rnak érezze magát a férje mellett.

És sajnos nem olyan egyszerű otthagyni csapot-papot, pláne gyerekekkel!

2011. márc. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Ahogy egyre több kommentet olvasok a Kérdezőtől, úgy válik világossá, hogy sajnos, nagyon a válás felé hajaz a dolog.:( Én is azt gondolom, hogy egy házasságban, gyerekekkel elsősorban próbáljunk meg mindent azért, hogy egyben tartsuk, de ha a férjed nem partner ebben, akkor bizony ez elég nehéz. Esetleg tehetnél egy utolsó kísérletet a megmentésére. Először gondold át, akár pár napra utazz el, egyedül, esetleg barátnőkkel - még véletlenül se a pasival!!, és letisztult gondolatokkal állj a férjed elé, ha úgy érzed, valóban ezt szeretnéd, és ha szükséges, keressetek fel egy párterapeutát, de ehhez Ő is kell!! S ha ezek után sem megy, a válás az egyedüli megoldás, nem a megcsalás, sem a megkeseredettség/mártírszerep. Hogy mi lesz utána, azt csak a jövő tudja, de az biztos, hogy az életben semmire sincs garancia. Az a fontos, hogy próbáld úgy keresni a boldogságot, hogy közben lehetőleg a legkevésbé sérüljön mindenki. Minden jót, és várjuk majd a fejleményeket!
2011. márc. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!