Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Komolyan ilyen rossz a helyzet...

Komolyan ilyen rossz a helyzet? Ennyien élnek napról-napra?

Figyelt kérdés

Olvasgatom itt a kérdéseket, és nem egy olyat láttam már, hogy két- és háromgyerekes anyukák az miatt kértek segítséget, hogy hogyan osszanak be hónap végéig 2000-10000 FT-ot, mert mire minden mást kifizettek, ennyi maradt. :S


Valóban ilyen durva a helyzet?:S

Most még persze egyáltalán nem érint, de 14-15 év múlva (28-29 éves koromra) én azért szeretnék 2-3 gyereket, és őket nélkülözés nélkül felnevelni. De ha akkor is ilyen lesz a helyzet, hát...:S


Komolyan nyugatra kell költöznie annak, aki normális életet szeretne úgy, hogy ne a kaján kelljen spórolnia...? Eléggé elszomorító...:S


2011. márc. 27. 12:48
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
94%
Kedves Államtitkár Úr! Ha nem tudná ez az ország nem csak fiatalokból áll. 30 évig dolgoztam becsületesen, mégis két éve képtelen vagyok elhelyezkedni és nem azért mert nem akarok. A férjemet 67 %-ra leszázalékolták, dolgozni Ő sem tud, egy iskoláskorú gyermeket nevelünk, havi segély 5.000 ft. Napi 900 ft-ból élünk. Nem dohányzunk nem iszunk nem kávézunk. Soha nem járunk étterembe, moziba vagy szórakozni. Én is szeretnék jobban élni, jókat enni. A netet egy jóbarát fizeti a gyereknek, míg tanul. Sokan vagyunk a padlón /vagy már inkább alatta/ ebben az országban szerintem ezt minden korosztály nevében írhatom.
2011. márc. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
94%

A "nehogymár le kelljen mondanom erről vagy arról" hozzáállással van a probléma - mivel megértem pár évet, elmondhatom, hogy a felnőtt életem évtizedei ezzel a szlogennel teltek: "most megszorítások vannak-lesznek, de majd később...!" Csakhogy az a később sose érkezett el.


Ha hiteles politikusaink lennének, akik komolyan, szakmailag is megalapozottan tennék a dolgukat, és látható lenne annak a bizonyos alagútnak vége, akkor értelme lenne a spórolásnak, lemondásnak, kuporgatásnak, hóvégi aprópénz-számolgatásnak. De a vég nélküli sanyargatást, ugyan meddig lehet bírni?

2011. márc. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
42%

Magyarországon tömegével vannak munkahelyek , csak sajnos a fiatalok nem akarnak dolgozni, aminek a következményei valóban a megélhetésüket veszélyeztetik, aki akar az dolgozhat, ha dolgozik azért olyan magas fizetéssel rendelkezhet ami biztosítja a luxus életkörülmények fenntartásait.


Lennél olyan kedves, és ajánlanál nekem egyet a rengeteg munkahely közül? Engem ugyanis 2 éve mindenhonnan elküldenek, hogy bocs, de már megvan az az 1 vagy 2 ember a kb. 20-25-ből, akik jelentkeztek az állásra.

2011. márc. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
4%

Tisztel válaszolók ! Megértem én a problémáikat, higgyék el sok sok javaslatot adok az igazságosság megvalósítása terén

Pl a bérek árak vonatkozásaikban, egyedül kezdeményeztem az elnök úrnál azt hogy a Kormány szüntesse meg ezt a magas bér-jövedelem aránytalanságokat ami Országunkban egyedi ez bizonyított, most van kidolgozás alatt ennek a sorsfordító megváltoztatása ami viszont a magas keresetűeket fogja drasztikusan érinteni. Persze ennek a bevezetéséhez hosszas vizsgálatokat kell folytatni. De de ,- a többségi ellenzék máris ellenkezik az ez elleni megváltoztatás miatt, persze minket ez nem érdekelhet, mi valóban az igazságosságot szeretnénk megvalósítani minden területen. Csak egy kis kis türelmet kérek mindenkitől.

2011. márc. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
91%

"olyan magas fizetéssel rendelkezhet ami biztosítja a luxus életkörülmények fenntartásait" - én is jelentkezem az állásara, kérem "államtitkár úr" a javaslatokat!


Nem ám megint csak a levegőbe puffogtatjuk a frázisokat. Konkrét üres álláshelyek???

2011. márc. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
96%
Én nem hiszem, hogy államtitkár lenne. Ahhoz túl sok az az 55%-os arány :D
2011. márc. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
80%
55%-os ne játszd már itt az államtitkárt... miért téveszted meg az összes válaszolót?
2011. márc. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
84%

Hát igen. Egy szűk réteg nagyon jól él - ők rendelkeznek a hatalommal, irányítják az országot - és abszolút hidegen hagyja ezt a csoportot a náluk jóval kedvezőtlenebb körülmények között élők sorsa.


Viszont hangzatos ígéretekből utánozhatatlanul sokat tudnak nekünk mondani!

2011. márc. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
86%
basszus, ti bevettétek, hogy a válaszoló igazi államtitkár? ordít róla, hogy kamu!
2011. márc. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem államtitkár, akkor viszont nagy baja van. (Lehet, hogy holnap már Napoleon lesz?)
2011. márc. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!