Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket is zavarnak az okoskod...

Titeket is zavarnak az okoskodó jóakarók?

Figyelt kérdés
Páromnak van egy jóbarátja (nőnemű) és neki is van párja. Néha négyesben elmegyünk valahova, vagy meglátogatjuk egymást, hol ők jönnek hozzánk, hol mi hozzájuk, de én annyira nem tartom barátaimnak őket, inkább havernak. Párom és jóbarátja olyankor jól eldumálnak, mi meg a sráccal csak nézünk mint a sülthal. Egy munkahelyen dolgoznak mindhárman, szünetben egy asztalnál esznek. Munka után mindíg megvárja őket és együtt jönnek haza (három háznyira laknak tőlünk). Mindent tudnak a magánéletünkről, és folyton ellátnak minket jótanácsokkal, főleg a csaj. A múltkor párom elkotyogta, hogy nekem anyagi nehézségeim támadtak, a jótanács egyből jött, hogy hol meg milyen hitelt vegyek fel. Én meg hiába mondtam a páromnak, hogy nem veszek fel semmilyen hitelt, a csaj tanácsait követve napokig ezzel csesztetett. Engem zavar, hogy a barátja mindenbe beleszólhat, és ő meg hallgat rá. Ráadásul mivel vele töltenek több időt barátaink csak az ő verzióját tudják, azt nem, hogy azért nem volt pénzem, mert a táppénzemből a gyerekünknek vettem holmikat, mivel ő azt nem finanszírozta (külön kassza nálunk is). Mit tegyek? Folyton okoskodnak, de utólag mindíg kiderül, hogy nagyot mondanak, vagy nem jól tudják a dolgokat. Párom pedig úgy néz fel rájuk, mint a kacsa a repülőre!
2009. febr. 25. 14:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem vettem észre, bocsánat! :)


Ezzel együtt az előző reakciómban sem szerettelek volna megbántani.:)

2009. febr. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Tisztelt előttem szóló! Nem bántottál meg. A téma miatt voltál talán ilyen lendületes. Kivánom a kérdezőnek, hogy találják meg a közös hangot, megoldást a továbbiakban.Bakosné
2009. febr. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
93%

Várjunk csak: te a saját pénzedből veszel dolgokat a _közös_ gyerekeknek? És ezt neked elnézi? "Nem finanszírozza"? Hát én ehhez túl kicsi vagyok... Nálunk közös kassza van, és ha anyagi nehézség van, akkor az is a kettőnké.


juzsika

2009. febr. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Juzsika! Nem tudom miért tulajdonítasz nekem olyan véleményt amiről nem adtam hangot. Én is egyetértek a közös kasszával, megoldással. De kívánom, hogy ezt meg tudják oldani, beszélni. De itt már régen nem a kérdésre válaszolunk.Bakosné
2009. febr. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az anyagi helyzetetek csak is a ti ügyetek és még barátokkal sem kellene nagyon megosztani. Biztos, hogy jót akart az illető, de elkerülendőek az ilyen szituációk, ha a párod nem beszéli ki a magánügyeiteket. Sajnos pasiban is van ilyen. Beszéltél a pároddal erről? Elmondtad őszintén, hogy hogy érzel azzal kapcsolatban, hogy ő elmondja az anyagi helyzeteteket másoknak?


Engem annyira nem zavar, ha vki tanácsot ad, én is szoktam, mert ha vki megkeres, hogy elmondja a sztoriját, akkor úgy vagyok vele, hogy azért mondja el nekem, mert talán azt gondolja, hogy én vmit tudok javasolni. Nálatok ez nem így történt, mivel ezek szerint a párod nem tanácsot kér, hanem mindent elmond másoknak. Itt nem a barátok a hibásak, hisz csak segíteni akarnak, hanem a párod túlságos bőbeszédűsége. Amúgy meg engedd el a füled mellett, hogy ki mit mond. A jó tanácsot érdemes megfogadni, a többivel meg nem kell törődni. Én a helyedben felnyitnám a párom szemét, hogy ők haverok, te meg annál jóval több vagy.

2009. febr. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Bakosné,

nem neked tulajdonítottam, a kérdező eredeti posztjából idéztem. És nagyot néztem azon, amikor a közös gyereket nem a közös kasszából rendezik.

juzsika

2009. febr. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!