Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom szülei meghívtak...

A párom szülei meghívtak ebédre. Ők a lakásban dohányoznak, én viszont ki nem állhatom a füstöt és rosszul érzem magam füsttel teli szobában. Mit tennétek a helyemben? 23/N

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 12:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Én is utálom a füstöt, majd megfulladok tőle, és úgy folyik a könnyem mintha bőgnék. De azért ilyeneken nem szoktam problémázni.Bulizni is elmegyek ahol az egész tér teli van füsttel, elmennék kajálni is. Sőt voltam is már nem egyszer.
2011. márc. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajna valószínűleg kénytelen leszel elviselni... Együttérzésem, én is rosszul vagyok a füsttől.


De esetleg a pároddal, ha meg tudjátok beszélni, egyezzetek meg, hogy megkéri a szüleit, legyenek tekintettel Rád és mondjuk az ebéd közben/alatt legalább ne gyújtsanak rá. Mondjuk kulturált dohányos nem cigizik, ha nemdohányzó vendége ül az asztalnál.

2011. márc. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Sajna az a helyzet, hogy a saját lakásukban úgy füstölnek, ahogy akarnak.Ha elég intelligensek és figyelmesek, akkor meg fogják kérdezni, zavar-e a dohányzás.És akkor megmondhatod, hogy sajnos nem bírod a füstöt.Így jó esetben kimennek bagózni, vagy kibírják anélkül.Egy ebédet kibírsz velük valahogy.

Más lehetőség nem nagyon van, legfeljebb viszel gázálarcot.

2011. márc. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Tavasz van és jó idő. Kérd, hogy mivel te nem bírod a füstöt, hadd legyen nyitva az ablak és hadd ülj te az ablak mellé. Így folyamatosan érzed majd a friss levegőt. De hétvégére már közel 20 fokot mondanak, szerintem amúgy is ki fogják nyitni az ablakokat.
2011. márc. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én megkérem hogy ne dohányozzanak amíg ott vagyok,mert asztmás rohamot kapok a cigifüstöl..(ami igaz is)

Így soha nem gyújtanak rá,vagy ha nagyon nem bírja ki valaki akkor kimegy és kint gyújt rá az erkélyen...Ha nem képes ennyi tiszteletre akkor 10 perc után szépen megköszönöm a vendéglátást,és megmondom,hogy most mennem kell,mert sajnos befulladtam a cigitől..De ilyet még nem kellett csinálnom,mert tisztelnek annyira,(és én is őket),hogy nem szórakoznak az ember egészségével..

2011. márc. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Anyósomék dohányoznak a lakásban. Kezdetben megcsinálta velem, hogy szemben ültem vele az asztalnál, ő meg rágyújtott és az arcomba fújta a füstöt... Szóvá tette, hogy a passzív dohányzás legalább olyan káros, mint az aktív, ezért kértem, hogy ne fújja rám a füstöt mert rosszul vagyok tőle. Akkor ez nem tetszett neki és visszavágott, hogy a kávém, amit megiszok is ugyanolyan káros. Legalábbis szerinte. Viszont azóta tiszteletben tartanak, ha ott vagyok és kint cigiznek.
2011. márc. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Vagyis én tettem szóvá. Bocsánat, lemaradt egy betű.
2011. márc. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérd meg a barátodat, említse meg hogy nagyon nem bírod a cigifüstöt, és gyakran kapsz tőle köhögőrohamot is. Remélhetőleg így kérés nélkül is kivonulnak dohányozni vagy ablakot nyitnak. A saját házukban tényleg azt csinálnak amit akarnak, de gondolom törekszenek a jó kapcsolatra a jövendő menyükkel, persze ez csak akkor megy ha időben eljut hozzájuk az infó.
2011. márc. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos náluk neked kell alkalmazkodni. (Nálad meg nekik.) De a barátodat megkérheted, hogy beszélje meg velük, hogy legyenek rád tekintettel, és vagy megteszik, vagy nem.

Egy nemdohányzó

2011. márc. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Majd igyekszem valahogy túlélni a dolgot. Ha nagyon nem bírom, legfeljebb elmegyünk sétálni.
2011. márc. 28. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!