Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gimiben köttethetnek életre...

A gimiben köttethetnek életre szóló barátságok?

Figyelt kérdés

Én az osztályomban sok emberrel jóban vagyok, meg más osztályokból is, de olyan felszínes az összes. Egyik nap legjobb barátnőnek nevezzük egymást, másik nap le se szarjuk a másikat..ez a barátság? Nem. Mindig mennek a kavarások, meg a sértődések, meg 1 pillanat alatt csalódhatunk a másikban, aztán többet nem beszélünk. Egyszerűen nem lehet számítani a "barátaimra". Ha 1 hétig nem megyek suliba, meg sem kérdezik, hogy mi van velem, holott én már akkor rögtön írok egy sms-t valamelyiküknek, ha egy napig nem jön. Másik dolog meg ez a virtuális világ..mindig az a kifogás, hogy "mert nem jutottam géphez", "bocs, hogy nem kerestelek, nem voltam facebookon" stb. Tényleg ennyiből állna egy barátság? Hogy azért nem keresem a másikat, mert nem jött be a facebook? Én már nem tudom, mi legyen, de olyan egyedül érzem magam ezek miatt. Csak én vagyok ilyen szerencsétlen vagy gimiben tényleg nem köttetnek életre szóló örök barátságok?

17L


2011. márc. 28. 20:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

kialakulhatnak igazi barátságok, csak hosszú idő kell hozzá, nekem is még csak egy oszt. társam van, akivel bármikor jól kijövök, és tök jól megértjük egymást. De komoly barátságokat csak komoly emberekkel lehet kötni (itt azokra gondolok, akik tudják komolyan is venni a dolgokat, és nem arra, hogy semmi humora nincsen)

14f

2011. márc. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Köttethetnek igen! De nem ez a jellemző. Saját példámból: én az a típus vagyok,aki jól kijött mindenkivel,pedig voltak nálunk is "klikkek",mint szerintem minden osztályban. Mindent összevetve jó társaság voltunk. Mentek a fogadkozások érettségi után, hogy majd összejárunk hétvégenként, bulizni járunk stb. Elmondom ebből nem lett semmi. Mindenki szétszéledt, egyetem, munka, stb miatt. Az 5 éves osztálytalálkozónkat sem szervezte meg senki. Sokaknak már kisgyereke,családja van. Szóval sajnos ez van.
2011. márc. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ja és 25 F vagyok
2011. márc. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

Gimibe én 6 osztályosba jártam,rengeteg "barátom" volt,ezek közül pár aki tényleg barátnak számitott.

De egyetlen egy srác van,akit mai napig barátomnak mondhatok...van hogy fél évig nem keressük egymást,nem történik érdemleges,de elsők között van ha történik valami,és forditva is igy van.

Sajnos az ország két végén élünk,illetve én van hogy külföldön,igy ritkán találkozunk,de többször volt már hogy gondoltunk egyet,és találkozzunk fél úton...

Ő az egyetlen,akire sok-sok éve számithatok mint barát (persze van család,párom,de az nem barát témakör)


érdekes,hogy egyetemről egy ilyen ember sem maradt,mind eltűntek,csak akkor bukkan fel 1-1 személy ha segitség kell

N

2011. márc. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%

Nekem gimis koromból maradt meg 7 nagyon jó barátnőm, már sok év eltelt, mióta vége lett, szinte mindegyikünk más városban, vagy más országban lakik, de tartjuk a kapcsolatot, ha hazajönnek mindig találkozunk.

25/N

2011. márc. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 habibi ***** válasza:
100%

szia :)

hát, csak abban az esetben kötődhetnek életre szóló barátságok, ha egyetemre is egy városba/helyre (vagy legalábbis közel egymáshoz)fognak járni és később élni is egymás közelében fognak. másképp nem.

Fiatalabb koromban azt hittem az osztálytársnőmre, h. örökre barinők maradunk, h. semmi sem választhat el majd minket.... szép is lenne, mi? de nem, csalfa remények és elvakultság, naivság. Elkerültünk egyetemre, más-más városba, egymástól 200 km-re. Eleinte sokat beszéltünk, de aztán kevesebbet, s már csak kéthavonta, és utoljára mikor "beszéltünk" csak a csendet lehetett hallani, mert nem tudtunk semmit sem mondani egymásnak. Teljesen más közegben vagyunk, új emberek, környezet, amikről nem lehet csak úgy lazán elbeszélgetni, hisz te az ő új dolgait nem ismered, te abból kimaradsz. És ez teszi tönkre a barátságot, mert beleunsz az örökös magyarázkodásba...

életre szóló barátságok kialakulását inkább egyetemhez kötném, ott összetart a suli, a közösség, a vizsgák, a kölcsönös segítség... és abban a korban pedig már elég érett vagy jó esetben, h. hozzád hasonló emberekkel vedd körül magad, akik az életben előre segítenek, nem pedig hátráltatnak.

2011. márc. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

Én általános iskolában találtam magamnak inkább barátokat, a gimit még nem fejeztem be (már csak 3 hét^^), nekem az itteni kapcsolataim kicsit szerintem felszínesebbek, de majd kialakul.

De azzal a 4 emberrel valószínűleg 'örökre' tartani fogom a kapcsolatot. Vannak jobb-rosszabb időszakaink, volt, hogy csak 2-en/3-an kerestük egy darabig egymást, volt, hogy nem találkoztunk fél évig, voltak a csapaton belül összeveszések, de most beállt nagyjából, hogy havonta találkozunk.


Szóval lehet találni, olyanokat is, akik keresnek, de nem feltétlenül csak ott lehet megtalálni a barátokat, nekem sulin kívül is vannak barátnőim.

19/L

2011. márc. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Habibinak


Azért ez elég dúrva általánosítás. Azért, mert veled így volt, nem azt jelenti, hogy másokkal is így van. Nekem az egyik barátnőm Amerikában él, egy másik Svájcban, a többi is más városban, 200-300 kilóméterre és mégis barátok maradtunk. Minden nap beszélünk, mindig talákozunk, mikor hazajönnek, vagy én megyek hozzájuk.

a 25/L

2011. márc. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az is sokat számít ha esetleg koleszban szobatársak is vagytok, 4 évig gyakorlatilag együtt éltek. Ilyen esetben nagyobb az esélye az életre szóló barátságnak.
2011. márc. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 habibi ***** válasza:
nem általánosításnak szántam és igen, vannak kivételek, de a környezetemben mindenki úgy van mint én, nem csak velem egykorúak, hanem idősebbek is. És a te eseted picit kirí , mert ti nem vagytok restek egymásra áldozni, míg sok esetben nem lelhető meg ez az áldozathozatal.
2011. márc. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!