Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátságok... Hogy van ez? És...

Barátságok... Hogy van ez? És miért van ez?

Figyelt kérdés

Már egészen óvodás korom óta volt egy barátnőm. Ő volt a legjobb. Aztán jött a suli, mi nőttünk, de mégis mindvégig a legjobb barátnők voltunk. Mindent megbeszéltünk, legyen az pasis, csajos ügy, és együtt hülyültünk, meg mindenen... Aztán jött a középiskola. És itt elváltak útjaink. Én végilüs gondoltam, hogy vége lesz egy több, mint 10 éves barátságnak, kimondva -kimondatlanul is, mert teljesen másfelekerülünk, és nem lesz se idő, se igény találkozni... De mondjuk, azért titkon reméltem, hogy nem így lesz.

És aztán most eltelt 3 év. Úgy, hogy egyszer nem találkoztunk úgy, hogy azt mi megbeszéltük volna, kettő darabszor futottunk össze véletlenül, illetve egyetlen egyszer SEM!! hívtuk fel egymást. Csak ünnepekkor a szokásos 'köszöntő-üzenetet' váltottuk meg. És azóta is csak ez van...


De igazából az a szörnyű, hogy ha most beszélgetnénk is, nem igazán lenne mit mondanom neki... Annyira kimaradt az életemből, annyi mindenről nem tud, és bizonyosan így van ez fordítva, az ő részéről is... És őszintén, én már nem is igazán venném a fáradtsgot, hogy őt beavassam.

Ez az egész csak úgy elhalt. Szépen, csendesen, fájdalom, és veszekedés nélkül.

Tényleg, nem bánt az egész, csak ha belegondolok, hogy így történt végülis megszeppenek.


Azóta vannak barátosnőim, de igazából egyik se olyan hű de jó. Inkább több, 5-6 barátnőm van, akikkel úgy egészen jóba vagyok. De nincsen közöttük olyan, akivel mégcsak ha megközelítően is hasonlítana a kapcsolatunk az ovis barátnőméhez... Pedig jól esne, ha lenne valaki, akivel mindent megbeszélhetek.

Talán már nem akarok közelengedni magamhoz senkit? Vagy miért van ez? Csalódtam, csak magamnak se vallottam be?


2007. szept. 21. 22:38
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Nekem is volt egy ilyen barátnőm. Nagyon sokat voltunk együtt régen, de aztán másképp alakult az életünk. Sokáig nem is beszéltünk, semmit nem tudtunk egymásról, aztán rátaláltam az internet segítségével. :)

Néha tudunk személyesen is beszélni; sajnos azonban ennél többet nem tudunk találkozni, de mindennap beszélünk, mindent tudunk egymásról.

Szerintem próbáld meg megkeresni, és ha régen tényleg jól megvoltatok, akkor most sem lehet akadály. Manapság, mikor ott a telefon, internet, nyitva az egész világ. :)

2007. szept. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy barátság megtartása két emberen áll.Ha annak idején nem így fogtad volna fel,hogy ugyis tzdtam eltávolodunk,mert máshová kerültünk,mert nem lesz időnk egymásra,nos akkor ha te noszogatod,életben tartod a kapcsolatot akkor máig is élne.Szerintem a lelkiismereted is érzi ezt,ezért nem tudsz uj,szoros barátságot kialakítani mert arégi sincs még igazából lezárva.És nem is kell!Sose késő megkeresni a másikat és vagy folytatni ahol abbamaradt vagy ujrakezdeni.Ha évek maradtak is ki,legalább az első talikon nem fogtok kifogyni a szóból:-).Persze ehez amásiknak is akarni kell továbbra is.De az első lépést bárki megteheti.Nekem 14 éves korom óta 21 éve van egy barátnőm,férjnél vagyunk,gyerekeink vannak,dolgozunk,nálunk is votlak,évek-hónapok kimaradva,de mindig folytattuk.Sok sikert.
2007. nov. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igen szerintem is két emberen múlik. NAGYON! Egy jóember azt mondta nekem, hogy ha minden kapcsolatodért felelős vagy...
2008. nov. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!