Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális az ilyen...

Szerintetek normális az ilyen szülő? Anyám teljesen barátom ellen beszél.

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy anyám állandóan kérdezget a kapcsolatunkról, szoktam is neki mesélni, de inkább csak "finoman" nem tárok ki különösebb részleteket, csak felületesen beszélek neki rólunk, mert tudom, hogyha jön egy gyengébb pillanata visszaél vele, felhasználja, ellenem fordítja!! Olyanokat mondott most is, hogy költözzek el inne, ha barátom szeret, akkor meg vegyen ki bérlakást és tartson el!!! Hogy mondhat ilyet??? Főleg ő, aki most sem dolgozik, mindenkit csak basztat, kibeszéli a saját családot!! Teljesen azt hiszi magáról, hogy ő a tökéletes nő, minden családtag szar!! A saját apja is szar, mikor 44 éves kora ellenére, a mai napig van képe az idős apjától kéregetni!!! Ő meg az utóbbi 12 évből 9 évig nem dolgozott, pedig dolgozhatna!! Így meg csak itthon van, még főzni sem főz, heti 2szer van kb meleg étel!!! Miért kell neki folyton barátom ellen beszélnie??? Ahelyett hogy támogatna minket!!! Egy törölközőt sem adna!! Pedig szerintem ha az ember elköltözik otthonról, akkor az anya általában ad a lányának a háztartáshoz való dolgokat!! Pl: 1 szett tányer, törölköző, konyharuha meg ilyesmik. Ő meg már 17 éves koromban is el akart zavarni itthonról!!! Az a baja, hogy páromnak van pénze, és hogy lakásra gyűjt!! Szerintetek normális az ilyen szülő?? Folyamatosona a barátom ellen beszél, hogy ő mekkora egy szar ember!! Hogy sosem kelne fel azért, hogy pl vegyen nekem reggel suliba zsömlét!!! Pedig párom havi 6-7 ezer km-t vezet, alig találkozunk!! Adjatok tanácsot kérlek!
2011. márc. 29. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Költözz el, mert rosszabb lesz.

Az én anyám is így kezdte, aztán mikor egyszer elvittem bemutatni a párom, 2 percet voltam távol, ezalatt minden hülyeséget összehordott a páromnak, hátha leszakad rólam!

A vége az lett, hogy vagy szakítok, vagy költözök.

Anyósom másnap fogta magát, és értem jött kocsival :)

2011. márc. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ugye azért irreális elvárásai vannak?? Miért akarná ő hogy a párom évekig eltartsom míg befejezem a sulit?? Hogy mondhat ilyet, ahelyett hogy támogatni minket?? ( érzelmike, lelkileg) E helyett lelki terror az amit velem csinál!!!
2011. márc. 29. 09:36
 3/7 anonim ***** válasza:
27%

Biztosan irigyel téged, amiért te talán nem úgy fogod végezni, mint ő.

Amúgy milyen suliba jársz, egyetem, vagy még középsuli? Mondjuk mindegy, mindkettő mellett lehet ám dolgozni, menj,keress egy kis pénzt és költözz össze a barátoddal.

2011. márc. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
10%

Anyám is ilyen a barátnőmmel szemben, de nem ennyire azért, ajánlom hogy költözz el majd mikor teheted a barátoddal és mutasd meg neki majd hogy milyen jól éltek!

Soha ne adj neki majd pénzt!!!!!!!!!!

Kapja vissza amit ő adott....

2011. márc. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kisnita ***** válasza:

Félig meddig egyet értek az utolsó válaszolóval, de ha tényleg külön mész és anyukád oda megy majd, hogy segítsd ki adj neki enni vagy adj neki pénzt és nem adsz azzal csak azt fogod bizonyítani, hogy ugyan olyan szemétláda vagy mint ő. A család azért van, hogy segítsük egymást amiben tudjuk, akinek nincs pénze annak adni kell ha van miből. Nem azt mondom, hogy hagyd magad kihasználni, de ha nekem meg van szorulva az anyám vagy az apám én meg élem világom, melegen vagyok, van mit ennem, stb akkor nem tudnék úgy elaludni, hogy tudom, hogy nekik nincs. Azért akármilyen körülmények között is, de csak felnevelt téged, erre légy tekintettel.

A válasz egyéb részeivel egyet értek. Ennek tényleg csak akkor lesz vége ha elköltözöl otthonról és a saját lábadra állsz.

Úgy érzem abból amit írtál, hogy anyukád sürgeti, hogy repülj ki a fészekből, nálunk is ez volt szóval tudom milyen érzés... Nálunk az anyagiak okozták ezt a helyzetet és anyum úgy gondolta ha már van egy barátom aki jobban áll mint ő akkor mennyivel jobb lenne ha vele laknék és nem otthon. Egy idő után ez így is lett mert tarthatatlan volt a helyzet... Ha van lehetőséged akkor költözz a barátodhoz, ne szolgáltasd ki magad neki (nem tudom mennyire ismered, mióta vagytok együtt) de ha jól meg vagytok akkor jobb helyed lenne nála mint otthon. Nem kellene anyukád hülyeségeit hallgatni, nyugodtabb lennél, jobban tudnál a tanulásra is koncentrálni. Ha erre nincs lehetőség akkor ki kell várni még befejezed a sulit, el tudsz menni dolgozni és el tudsz menni albiba.

2011. márc. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnalom ,hogy ilyen edesanyad van.Teljesen elitelem az ilyen szulot.Szeritnem neki nem is kellett volna csalad,mert teljesen keptelen minden fizikai dolgot elvegezni...a fozesrol nem is beszelve.En a helyedben megvarnam mig meg egy rosszat szol es utana fognam magam es csak szepen elkezdenek pakolni es lelepnek,de ugy,hogy o meg fenykeprol se lasson.Szerintem ha tudna ,hogy hova mesz kepes lenne a nyakadra jarni,illetve idovel toled is kuncsorogni es akkor bezzeg tenne a tokeletes anyat,aki sohasem vetkezett.Szerintem az ilyen nem szulo,hanem egy felresikerult valaki.De te ne torodj vele,nem a te hibad,sajat maganak koszonheti,hogyha magara marad,ezen nincs is mit sajnalni.Szerintem ha betoltotted mar a 18at akkor siman menj el ottholrol.Tudod ...aki mer az nyer.Ne hagyd ,hogy tonkretegyek az eleted!
2011. márc. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igyekezz minél előbb önállósodni, a szülőktől függetlenné válni, akkor máris megszűnnek ezek a problémák.
2011. márc. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!