Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámtól életem végéig ezt...

Anyámtól életem végéig ezt fogom hallgatni? Kicsit hosszú, de fontos.

Figyelt kérdés

A tanulmányaim miatt egy nagyobb összeget,pontosan 40.000 forintot kölcsön kellett kérnem a szüleimtől,akik adtak is. Ez volt kb. 2 hónapja,és azóta minden nap szinte felhozza ezt a pénzt,hogy behajtja rajtam,meg hogy hogy lehetek ilyen,stb...Apukám nem szól érte semmit,tudja hogy jó helyre ment a pénz,nem vertem el,semmi. Hetekig nem szólt hozzám anyukám emiatt,és mindenkinek azt kezdte el terjeszteni,hogy én elloptam ezt a pénzt,nem kölcsön kértem,de megmondtam neki,hogy amint lesz munkám,vagy ennyi pénzem,vissza adom. Azt mondta hogy hát őis így gondolta. De a 40.000 forint miatt nekünk semmi hátrányunk nem lett,az anyagi helyzetünk is változatlan,nem értem miért baj ez neki?! Még velük élek,besegítek,bár most beteg vagyok,szóval most nem nagyon. És még ezt a szememre hányja hogy lusta vagyok,egész nap itthon vagyok,ráérek. De nem veszi észre,hogy mire hazajön,nincsen mosatlan edény sehol. Nagyon ritkán,havonta 1x szoktam bulizni menni,van hogy még annyit se,de most lesz lassan a születésnapom,és megint el szeretnék menni,megint azzal fog jönni,hogy a 40.000 forintból mennyek bulizni,ne tőlük kérjek rá pénzt. De mégis honnan legyen nekem pénzem,mikor még nem dolgozok? Jó,igaz hogy ebben a korban már tudnék,de most sajnos olyan időszakom van,mikor a tanulás a fontosabb. Emellett az éneklésre is koncentrálok,mert lassan megyek stúdióba is,de most egy szép kis torok-hangszálgyulladást bekaptam,lázas is vagyok,szóval most egy darabig szünet van abban is. Reggel pedig jött egy olyan értesítő,hogy valamiért be kell menni a postára,és az a levél eltűnt,azt is rám fogta hogy én tüntettem el,mint a pénzt. De nem vettem el,hanem kölcsön kértem. Nem értem őt. Bocsi hogy hosszú,de máshogy nem értitek.

17L


2011. márc. 30. 18:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kéred meg apukádat, hogy beszéljen anyuddal?
2011. márc. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
4%
Jó szöveg ez a 'kölcsönkértem',de azt a szüleid is tudják,hogy ebből úgyse lesz semmi 17 évesen,nem hülyék ők. Nem ezt nevezik kölcsönnek.
2011. márc. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Már ő is szólt neki,de sajnos nem hatott.

Másodiknak: Hát akkor mi? Tudják hogy vissza adom,nem vagyok olyan hogy: Te apu,kéne 40.000 forint,adjál már légyszi. Na ilyet nem csinálok. Ok nélkül ennyi pénzt nem kérek el.

2011. márc. 30. 19:14
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Mire kellett pontosan a pénz? Ha nem volt kötelező fizetni, akkor nem értem miért pattog, adni sem kötelező...
2011. márc. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem meg egy szülő dolga az lenne, hogy támogassa a gyerekét anyagilag, amíg az nem tud a saját lábára állni! 17 évesen a te dolgod még valóban a tanulás, nem a pénz kereset. Az én szüleim jelenleg félévenként 150ezret költenek a másod diplomámra, mert az elsővel nem tudtam elhelyezkedni. Százszor mondtam már nekik, hogy amint tudom visszafogom fizetni ezt a pénzt, és erre az a válasz, hogy tudják ők, de erre így nincs szükség, mert úgyis segíteni fogom őket, ha úgy hozza az élet. És nem vagyunk egy túl gazdag család... Sőt...

Szóval én nem értem meg az anyukádat. Abszolúte nincs igaza.

2011. márc. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
12%
Azért adnak,mert a gyerekük vagy,de miből adnád meg,te nagyonokos? Suli mellett gondoltad,hogy keresel majd kétezer forintot,ami a tanulás rovására megy? Igy gondoltad? Ezt a szüleid is tudják.
2011. márc. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Azért nem kell engem porig oltani.

Tudják hogy mindent vissza adok,soha nem voltam ingyen élő,nem értem én anyut. De honnan vedte azt hogy én elloptam? És milyen jogon mondja ezt másoknak is? Nekem ég a pofám hogy kinek miket mond,és nem tudom pontosan hogy kiknek mondta,lehet magába meg röhög az illető akivel épp beszélek,vagy soha nem enged be magához,főleg nem pénz közelbe az anyám baromságai miatt.

2011. márc. 30. 19:32
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem mondtad mire kellett a pénz.tulajdonképpen mindegy is, hiszen 17 évesen kiskorú vagy, a szüleidnek törvény által előírt kötelessége téged eltartani, tanulásodról gondoskodni.Nem értem, mi az., hogy kölcsön adta? Kötelessége adni,te ha akarod, majd visszaadod.Majd, ha már nagykorú leszel, és dolgozol.De addig a szülő egyszerűen nem adhat "kölcsönt" a gyerekének.
2011. márc. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%

Családjogi törvény

2. A gyermek tartása

69/A. § (1) A szülő a saját szükséges tartásának rovására is köteles megosztani kiskorú gyermekével azt, ami közös eltartásukra rendelkezésre áll.


Ebből a lényeg ez:"saját szükséges tartásának rovására is köteles megosztani"

2011. márc. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
de pontosan mire kellett annyi pénz??ének szakra vagy mi?
2011. márc. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!