Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Beengednétek" a házatokba,...

"Beengednétek" a házatokba, családotokba egy fiatal lányt (au pairt)?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, külföldi a férjem is, így a gyerekeink kétnyelvűek. Négyen vannak, és még egyikük sem érte el az iskolás kort. Meglepően jól boldogulunk velük, nem vagyok elhavazva, de hiányzik a régi munkám. Fordító-tolmács vagyok, mióta anya lettem, itthon dolgozom, és természetesen annyi fordítást vállalok el, amennyit ekkora család mellett bírni lehet. De ezelőtt nagykövetségen dolgoztam, szuper karrierem volt, és hiányzik. Ha visszamennék, valamivel kevesebb időm lenne a srácokra. Ráadásul hamarosan esedékes az iskolakezdés is, ami még több szétválasztott figyelmet igényel.


A barátnőim szerint alkalmazzunk egy au pairt, aki segít a gyerekek körül, de nem is tudom. Én magam is voltam az egyetem előtt, nagyon élveztem, de nem tudom, akarok-e beengedni egy idegent a családomba. Ráadásul olyan sok kérdés merülne fel. Milyen nemzetiségű legyen, mik legyenek a feladatai stb.


Ti hogy vélekedtek erről? Alkalmaznátok au pairt?


2011. márc. 31. 15:19
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
28%
Csakis 50 feletti nőt :D A fiatal kis au-pair pipik általában nem csak a gyerekekre vigyáznak, hanem apucira is ;)
2011. márc. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
Válassz egy idősebb nőt (40-50-est) akkor, biztos nem csak fiatalok jelentkeznek majd! A feladatait te szabod meg, ő meg majd átgondolja tudja-e vállalni...
2011. márc. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
Most hol éltek, melyik országban?
2011. márc. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
Mindenképp fiatalt választanék, ha lehetne. A férjemben 100%-ig megbízom. Inkább nagytestvért szeretnék nekik, mint pót(nagy)mamit. Én sem másztam rá au pair koromban egyik családfőre sem.
2011. márc. 31. 15:28
 5/42 A kérdező kommentje:
Portugáliában élünk - tudom, nem egy frekventált terület, hisz a legtöbb lány azért választja ezt a munkát, mert így nyelvet tud tanulni, ami legtöbbször az angol.
2011. márc. 31. 15:29
 6/42 anonim válasza:
100%
Nekem azért az az első gondolatom, hogy ha magyar vagy, akkor azon nem gondolkodnék, hogy milyen nemzetiségüt... Azon gondolkodnék, hogy kin keresztül szerezzek valakit. Egyházon, civil szervezeten keresztül, ismerősök közül (lehet, hogy valakinek jól jönne a nyelvtanulás.) Mit adnál a vigyázásért/mennyi vigyázást. Ezek a kérdések. Általában megbízhatóak, egy csomó barátnőm volt külföldön gyerek vigyázni.
2011. márc. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:

szerintem sok előny származik abból ha van a háznál egy ilyen lány. mármint jó az, hogy van aki vigyáz a gyerekekre, ha nincs rá időd meg tudod kérni,hogy összedobjon egy kaját. és te közben dolgozhatsz, építgetheted a karrieredet, aztán munka után meg otthon vár a családod:)

ha megvan rá a keret, és nem éreznéd magad rosszul a tudattól, hogy a férjed egy másik nővel is együtt él rajtad kívül, akkor én a helyedben bevállalnám.

ismerőseim (német rokonok)is ezt csinálják évek óta, és segítőkész, rendes a lányt alkalmaztak akiket a gyerekek is nagyon szeretnek.

meg kell találni a megfelelő embert:), ajánlanám magam, én nagyon szívesen mennék ilyen célból külföldre (18L vagyok) de ha kicsik a gyerekek nagyon sok pluszt jelent az, hogy már ilyen korukban a 2 anyanyelvük mellett egy harmadikat is akár elsajátítanak. vagy nem említetted,hogy hol laktok, de tegyük fel franciaországban. ez esetben mindenképpen angol anyanyelvű lányt alkalmaznék a helyedben.

2011. márc. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
ezek szerint a franciaországos tippem nem jött be:)
2011. márc. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Miért ne gondolkodhatnék a nemzetiségén? Én magyar vagyok, de a párom nem. És az sem zavarna, ha például egy német lány jönne, mert szeretne teszem azt portugálul tanulni, és ez neki szuper lehetőség. Én ezt nem tartom rossznak. Azzal pedig nincs problémám, hogy hogyan szerezzek valakit, mert ha megérik bennünk az elhatározás, majd feladunk pár hirdetést, regisztrálunk ügynökségeknél, ilyesmi.
2011. márc. 31. 15:34
 10/42 anonim ***** válasza:
jaj én olyan szívesen au pairkednék külföldön:) de nekem is fura hogy beengednének-e a családba, mert itthon ennek nincsen nagy hagyománya.
2011. márc. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!