Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet "nem tudomást...

Hogy lehet "nem tudomást venni" a családról?

Figyelt kérdés
A szüleim borzalmasak, állandóan megy itthon a veszekedés, az ivászat.A testvéreim pedig ugyszintén.Készülnöm kéne az érettségire de képtelen vagyok, mert az egyik szobában a bátyám dobol (teljes hangerő, és ha zólok a szüleimnek,akkor engem szidnak le, mert neki gyakorolnia kell) a másikban a nővérem zenét hallgat(szintén teljes hangerőn).Próbáltam füldugóval, de az sem segit.Folyamatosan kikészitenek, pl. ha elmegyek melletük egy szó nélkül egyből kiabálnak pl. te büdös k*rva dögölj meg! olyan is volt, hogy bárcsak rákos lennél,de ronda vagy, undoritó vagy stb..Lelkileg teljesen ösze vgyok törve, emiatt én is mindenkit elmarok magam mellől, egy folyamatos düh van bennem, amit nem a hozzám kedves embereken vezetek le.Mivel a szüleink sehova sem engednek el, ezért az sem megoldás, hogy pl könyvtárba menjek tanulni vagy valami,más rokonok nincsenek, mert mindenkivel rosszban van a család.Mit lehetne tenni?
2011. ápr. 2. 19:42
 1/9 A kérdező kommentje:
"amit nem a hozzám kedves embereken vezetek le" -- amit a hozzám kedves embereken vezetek le.
2011. ápr. 2. 19:44
 2/9 anonim ***** válasza:
ha nem vagy 18 menj a gyámügyre,ha elmúltál akkor szökj meg
2011. ápr. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyszüleid nem tudnának segíteni?
2011. ápr. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Reggel korán felkelsz, olyan négy-öt között, nekiállsz zenét hallgatni, csutkára tekered a hangerőt, és ha reklamálnak, akkor megmondod, hogy bocs, eddig ti nem hagytatok tanulni, én meg érettségizek.


A szüleid se komplettek, ha nekik fontosabb az egyik gyerek dobolása meg a másik danajolása, mint egy érettségi, és ilyen kifejezések mindennap elhangzanak.


Mondd azt, hogy délutánonként érettségi előkészítő van a suliban, ami ingyenes. És ez idő alatt elmész a könyvtárba, vagy egy barátnőhöz tanulni.

2011. ápr. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Most 18 éves vagyok.Nincsen a családnak semmilyen rokonsága, aki van azzal haragban vagyunk.Hova szökjek?
2011. ápr. 2. 19:50
 6/9 A kérdező kommentje:

19:49 Jó ötlet, de ha ezt megtenném, sztem nem élném tul:S

Már nem igazán vannak barátnőim, amig voltak sem mentem át hozzájuk, ez nálunk nem igazán volt "divat".

2011. ápr. 2. 19:52
 7/9 anonim ***** válasza:

menj a könyvtárba tanulni. ilyen egyszerű.

vagy most, hogy jó idő van, kiülhetsz egy nyugis parkba is.

csak van olyan osztálytársad, akivel szívesen tanulnál együtt. menj át hozzájuk, ha a szülei is megengdeik.


a családodat xard le, próbálj olyan fősulira menni, ami távol van, így lakhatsz koleszban, és igényelhetsz támogatásokat, elmehetsz diákmelóra.

2011. ápr. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Beszélni könnyű, de többiek ötlete tényleg jó. Próbálj segítséget kérni vkitől - pl. ofő -, h ez és ez a helyzet. :s
2011. ápr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Megint egy ugyanilyen kérdés. Azt akarom mondani, hogy nagyon sok az ilyen család. Valamelyiktek írjon már egy levelet Hoffman Rózsának, vagy bárkinek, kellene egy társadalmi összefogás, mert egy nagyon széles réteget érintő kérdés. Akinek van egy jó osztályfőnöke, vagy igazgatónéni az iskolában, panaszoljátok el, kérdezzétek, mit tesz a gyermekvédelem, mit tehet bárki, ...stb. Az iylen szülőket meg kellene büntetni elzárásra és kényszertanfolyamot tartanék nekik arról, hogy milyen dolog egy család közelről.
2011. ápr. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!