Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék a zűrös...

Hogyan segíthetnék a zűrös életű bátyámnak?

Figyelt kérdés
A problémák a 19. szülinapja után jöttek... akkor még elég kicsi voltam (6 éve volt) így nem nagyon értettem, mi is történik nem avattak be. Cigizett, elverte a pénzt, problémái voltak, és egy olyan barátnője, aki nem foglalkozott vele. Ezt úgy értem, hogy hajlamosak voltak lusták lenni, és egymás mellett két lusta disznó lett belőlük. 1 évig a szüleim tartották egy, iskolát fizettek neki, több százezres nagyság rendben, de onnan kirúgták, és közben semmit sem dolgozott. Ezután jött egy telefonos botrány. Azt hazudta a szüleinknek, hogy valami Karib-tengeri utazást akart nyerni. 2 hónapig több százezres mobilszámlák jöttek, mert később kiderült, hogy SMS- randira fizetett be, meg ilyesmik. Simán elvárta, hogy a szüleink fizessék ezt a kis buliját... Meg közbe adódtak alkohol és cigi problémái. És nem utolsó sorban focis botrányok, ugyanis eléggé huligánféle. Többször volt már egy-két kisebb balhéja. 21 évesen, nyáron egy régi haverja szuper munkát ajánlott neki. 3 hónap aratás a farmon és 300-400 ezer forintot kereshet vele. Ez jól jött volna neki, főleg hogy elég sok tartozást is maga mögé halmozott. Nyár végén aztán szüleim próbáltak segíteni neki, elrendezte e a pénzt, minden. Mondta, persze, persze a másik feléért ekkor, meg akkor megyek... Nem volt pénz, nem értettük. Be kellett vallania október környékén, hogy elkaszinózta. Haverjával bement, nyert, megörült, végül elvesztett mindent. Megint 1 év semmit tevés következett. Anyukám nagyon boldogtalan miatta, apukám pedig ideges. Nem tudtak vele mit kezdeni, minden este részegen jött haza. Aztán kitalálta, hogy ő elmegy Angliába. Anyukám nem engedte, semmi vagyonnal és biztos hellyel, persze nem. 23 évesen elköltözött itthonról. Most elvileg albérletben lakik a haverjával, takarítóvállalata van, és valami cégnél dolgozik. Úgy tűnik renbde jött az élete - de nem. Napról napra jönnek a levelek, ezt kell törleszteni, ezt vett, azt vett... Úgy tűnik sokat keres a két munkával, mégis sosincs pénze. Kocsmázik, iszákos és dohányzik. Ezen a héten is több levél jött ki. A bátyám pedig egy elég hihetetlen mesével állt elő - azt állítja elsikkasztott 2 millió forintot és bikákat vett a haverjával Romániából, hogy eladják nagyon jó áron. A cég rájött és zsarolják, most épp ezért kért a szüleimtől pénzt. Az évek alatt számtalanszor kisegítették ilyen, kisebb - nagyobb dolgokból. Most már a szavát sem lehet hinni, annyit hazudott. Bizonyítani nem tudja, hogy igaz ez a sztori, apukám szerint játékgépezik, és egyszer vagy hajléktalan lesz, vagy úgy megverik hogy kórházba kerül. Mielőtt a nevelést kezdené valaki fikázni, nagyon jó a családunk, jó neveltetés, és minden rendben van velem is és a másik bátyámmal. Nagyon szeretem, de most mit tehetnék vele? Aggódom és szomorú vagyok... most 24 éves és itt tart az élete. Már a kocsmába is csak úgy engedik be, hogy előre fizet, annyi a tartozása... és még emellett is sok bakija volt, de nem írtam le minden apró hibát is. Már így is nagyon sokat írtam. Borzasztóan rossz látni hova sodorta saját magát... :(
2011. ápr. 3. 01:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

off 11:13! Maximálisan egyetértek Veled! És csak úgy elmondom, pont itt a gyk-n ugyanezért a véleményemért egy "állítólagos" nagyon sikeres pszichológus a sárga földig lehordott engem. Ott egy anyuka kért segítséget a kezelhetetlen lányával kapcsolatban, a nő meg elkezdte szidni az anyát, hogy mindent ő rontott el, a gyerek igaziból semmiről sem tehet. Úgyhogy, csak óvatosan a "szakemberekkel".

Kérdezőnek és családjának pedig őszinte sajnálatom. Nekem egy ilyen ismerősöm volt, őt már bírósági ügy után (lopott, hogy legyen pénze gépezni, meg ugyanígy ital) sikerült a családjának valami Pest melletti bentlakásos intézetbe berakni, ahol két évig kezelték, normális életvitelre nevelték, leszoktatták az italról meg a gépről, de mivel még csak fél éve jött ki, nem tudni, hogy hosszú távon lesz-e eredménye.

2011. ápr. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Pénzt ne adjatok neki, teljesen felesleges. Olyan mintha a Dunába dobnátok.


Két lehetőség van szerintem.


Az első, hogy nem csináltok semmit és hagyjátok egyre lejjebb süllyedni...


A második, hogy szakemberhez viszitek ha valamikor tiszta, értelmes állapotban van és némi hajlandóságot is mutat erre van.

2011. ápr. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

ha hallani sem akar a szakemberről,akkor semmit nem kell tenni. Egy szülőnek nehéz lemondani a gyerekéről ilyen értelemben,de a testvéred felnőtt és nem a ti problémátok,hogy hogyan viselkedik.

Vannak olyan emberek,akiken a jóisten sem tud segiteni,ez van. Büszke lehet magára,hogy ilyen szégyenbe hozza a családotokat..Nem minden a nevelésen múlik egyébként,ebből is látszik hiszen te értelmesen írsz és elmondásod szeirnt a másik testvéred sem kallódott el,úgyhogy magatokat ne hibáztassátok,és pénzt végképp ne adjatok neki.Igaza volt az egyik hozzászólónak,vannak olyan emberek akik csak abból tanulnak ha egy marha nagy pofont kapnak az élettől,és ő fog előbb vagy utóbb..akkor talán észheztérne.

2011. ápr. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat... :/

Pénzt már jó ideje nem adtunk neki, de szakemberhez nem tudjuk elráncigálni...

2011. ápr. 15. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!