Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik, hogy egy 26 éves...

Létezik, hogy egy 26 éves "férfi" ilyen legyen?

Figyelt kérdés
A kedves exem aki mellesleg a lányom apja egy tutyi mutyi alak.Rengeteg veszekedés verés és vita után nem rég vége lett a kapcsolatunknak. Akkor nagy haragomban közöltem vele hogy többet nem láthatja a lányát és nem is jöhet ide ő csak ennyit mondott hogy akk nem(ilyen könnyen lemondott mindenről:(/ bár utána küldtem neki egy üzenetet amiben megirtam neki hogy ezt valóban túlzásba vittem kicsihez bármikor jöhet de persze válasz nem érkezett.Nos az anyjával meg annak az élettársával él,hisztis,rosszabb mint egy gyerek és komoly beszélgetést vele nem lehet végezni.Tudom hogy ezek után nem fog jönni inkább bevágja a durcit és majd rám keni hogy miattam nem jön.Kegyetlenül befolyásolható.Magának való és még önző is.Igazából nem tudta elviselni hogy most már hogy meg van kicsi nem ő az első és inkább haza szaladt az anyjához mert ő kiszolgálja meg mindent a feneke alá tesz.Ez az ember igazából férfi lenne???Vagy inkább egy nagyra nőt gyerek?NAgyon megsinyli a lányom hogy egy ideig nem láthatja az apját/láthatná de nem fog jönni mert sajnos ismerem/??? Volt már valaki ilyen helyzetben?
2011. ápr. 3. 13:18
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Azoknak, akik szerint nem kell egy ilyen apa egy gyereknek:

Az én gyerekem nem ismeri az apját. Az a drága ember annak idején térden állva könyörgött, hogy legyen gyerekünk, aztán amikor megfogant, már nem akarta. Naponta váltogatta, hogy akar vagy nem akar gyereket. A vége az lett, hogy 1 hetesen látta először és utoljára a gyereket. Tartásdíjat nem fizet, nem törődik a kicsivel. A láthatási jogáról lemondott, a bíróság ezt figyelembe véve elvette a szülői jogait, így már ha akarná, se láthatná a gyereket.

A gyerekem viszont időről időre kérdez róla én meg -visszafogva magam nem kicsit nem hordom el azt a patkányt mindennek- nem mindig tudok válaszolni. Szívem szerint azt mondanám, hogy meghalt, de nagyon szeretett, de nem tudok hazudni a gyerekemnek. Így kénytelen vagyok azt mondani, hogy nem tudom miért van így. Én pár éve levelet írtam ennek az ösztönlénynek, hogy a gyereke látni szeretné, hogy ismeretlenül is azt mondogatja, hogy ő szereti az apukáját. Nem volt egyszerű legyőzni a büszkeségemet, megalázkodni egy arra érdemtelen alak előtt, mégis megtettem a gyerekemért. Sikertelenül.

Ha van remény, akkor nem szabad elvenni a gyerektől, hogy legyen apja. Lehet azt az embert gyűlölni, hányingert kapni tőle, mégis ő az apja a gyereknek. Soha az életben nem lesz képes egy anya pótolni az apát. Még egy új kapcsolat se lesz tökéletes, hiszen egyszer el kell mondani hogy ki az apja, miért nincs mellette.

Egy mocskos szemétláda is jobb, mint a semmi, vagy a hazugság....

2011. ápr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Hát nagyon remélem hogy sikerül rávennem hogy tegye félre a haragot úgy ahogy én tettem amikor megirtam neki hogy kicsihez bármikor jöhet belátja hogy a lányunk közös és talán egyszer amikor elmulik a harag a düh egy normális beszélő viszonyt fogunk kialakitani egymással.Bár amikor fél évre elment akkor is hivogattam hogy jöjjön kicsihez de hiába volt minden és lányunk szülinapján jelent meg előszőr, a húsvét a névnap a gyereknap meg kimaradt :(((
2011. ápr. 3. 22:20
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván apa csak egy van! De minek eröltetni, ami nem megy? :S Sz*rik rá! Bár tényleg kívánom térjen észhez! Legalább a kislánya miatt!
2011. ápr. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Hát már ne is haragudjon a sok válaszoló ,pláne akik lehordták a kérdezőt -DE MIEZZ ?? Egy ilyen szar alak ?? Minek legyen a közelében ?!

Hát akkor elmondom azén példámat. annyi vagyok mint a párod ,a szülők kb. egy éve váltak el . Fater addig csűrte csavarta dolgot míg anyagilag jól kiszállt. Semmi felelősség tudata,vannak kisebb testvéreim -de őt a hedonizmuson,a kényelmen és a látszaton kívül semmi nem érdekli .

Egyszer kéretem tőle kölcsön egy ezrest azt is két napon belül meg kellett adnom pedig talán kp sulis voltam .

Egy önző felelőtlen 6 éves gyerek.


Tudod mit érsz el ha tartósan a közelébe engeded? Hogy végig azzal a komplexussal fog élni hogy vajon ő is egy szar alak lesz e -mint az apja volt .

Még hogy te menj utána egy ilyen "embernek?" esetleg ha térden állva könyörögne .DE ő le se szarja.


Ellenpéldának jó az ilyen,de az hogy elrontsa amit te belenevelsz , léhűtőségével - vagy leszedje a az nevelésed fájának gyümölcsét, játssza a jópofát, majd elegánsan távozzon :! felháborító. Így te mindig teszel és tenni fogsz bele energiát, őt nem érdekli mindent megkap ,Te meg felőrlődsz .


A sok álszent demagógnak pedig itt is üzenem -hogy jó volna ha nem exkuzálnád magad .Te neveled .Húzd ki magad ,és sose visszakozz, ne szabadkozz. Csak így őrizheted a hiteled és a méltóságod -a gyerek előtt is .Szerintem.


A legjobbakat kívánom !Vigyázzatok magatokra !

2011. ápr. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!Az utolsónak a jó kivánságait is :) Lehet igazad van,hogy nem kéne keresni hiszen nem éri meg.De én legalább megprobáltam jó apaságra "sarkalni".Igazából gyerek tartást sem fizet és mire bíróságra adnám azok meg mire megmozdulnak több év is lehetne belőle annyit meg talán nem is ér az ügynek ez a része:/ Ma is az
2011. ápr. 5. 22:47
 26/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!Az utolsónak a jó kivánságait is :) Lehet igazad van,hogy nem kéne keresni hiszen nem éri meg.De én legalább megprobáltam jó apaságra "sarkalni".Igazából gyerek tartást sem fizet és mire bíróságra adnám azok meg mire megmozdulnak több év is lehetne belőle annyit meg talán nem is ér az ügynek ez a része:/ Ma is azt mondta hogy jön a picurhoz gondolom mondanom sem kell hogy nem így lett:( Kifogása:nincs pénze de ő meg mi 7kmre lakunk kb egymástól kezdem elhinni hogy tényleg nem apa tipusnak való..sajnos...
2011. ápr. 5. 22:48
 27/33 anonim ***** válasza:
rossz apánál jobb, ha nem keresi inkább a gyereket, csak traumatizálná
2011. ápr. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Nem Rák jegyű véletlenül a férjed,ahogy leírod,annak tűnik, (durcás,hisztis,anyás)...

Mondjuk a tényeken nem változtat,csak kiváncsi voltam...

2011. ápr. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Szegény kislány. Mindketten éretlenek voltatok még a gyerekhez. Te meg csak magadat hibáztathatod, hogy ilyen embert választottál a gyereked apjának, előb kellet volna elgondolkodnod, utána gyereket csinálni...

Most azt várod, hogy a pasit szidjuk, de az elég egyoldalú lenne, igazából mindig a nőé a döntés is és a felelősség is, ha tetszik ha nem. Mást már nem tehetsz, csak azt, hogy igyekezz mostantól nyugodt harmónikus körülményeket biztosítani a kislányodnak és szeretetteljes légkört. és tanulva az előzőekből mostantól majd válogasd meg, hogy kivel és hogyan fekszel össze, a gyereked miatt. Valószínűleg ez is eléggé megnehezíti majd szegénykének az életét, de még egy zűrös pasiügy, és soha nem lesz belőle egészséges lelkivilágú felnőtt, szóval nagyon nagy a felelősséged!!!

Ha az apja nem akarja látni, akkor ne erőltesd inkább, a feszült légkör vagy az, ha érzi, hogy nem törődnek vele sokkal jobban megviselné.

Bocs, ha kemény voltam, de ez az igazság...

2011. ápr. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Nem csinálnék egy olyan nőnek gyereket, aki azt vallja, hogy a születés után a gyerek az első. Változik egy csomó minden persze, de jó esetben nem a gyerekkel akarja a hátralévő egész életét leélni a nő, hanem a gyerek apjával.

Fogalmazzunk inkább úgy, hogy a család, a házasság az első mindkét fél részéről.

Azt sem tartom furcsának, hogy egy két év alatti kislánnyal nem tud mit kezdeni az apja, a férfiak általában akkor tudnak érdemben foglalkozni a gyerekkel, játszani vele, mikor annak már nyiladozik az értelme, felismerhető személyiségvonásai vannak, lehet vele beszélgetni összefüggésekben, szóval úgy 2-3 éves korától.


Az exed hisztis, és nem is tűnik túl értelmesnek, mert hagyja, hogy a sértettsége irányítsa a döntéseit. Ha át tudná gondolni, akkor szerintem azt mondhatná, amit leírtam fent.

Szerintem az a kijelentése, hogy a te hibád, az alatt azt értette, hogy a kislányt elé helyezted a rangsorban, ez a te döntésed volt, ha nem így tettél volna, akkor minden rendben lehetne.


28F

2011. ápr. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!