Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van megoldás szerintetek?...

Van megoldás szerintetek? "aranykalitka".

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok, lassan 24. Az élet csak úgy telik múlik .Én beleszülettem egy családi vállalkozásba. Ne higgyétek hogy ez olyan leányálom, rengeteg nélkülözés és törődés ,szeretet hiánnyal járt/jár az én esetemben .Szülők nyomták az ipart 12-18 órában ,volt hogy majdnem elfelejtettek értem jönni az iskolába, kb. azt is elfelejtették hogy létezem sokszor . Lényeg hogy én már megszoktam ezt a megalkuvást. Anyagilag napi gongjaim nincsenek, az idő is csak úgy elfolyik mert tétje jelentősége sincs az életemnek. Volt mikor elmentem dolgozni pár száz forintos órabérért hogy változtassak ezen, a családom jóformán kinevetett. Volt mikor a cégbe akartam aktívabban belefolyni ahhoz meg mindig túl hülye voltam számukra. Ha elmennék dolgozni egy érettségivel és egy szakmával kapnék kb 70- 90 ezer között és tényleg nem jönnék ki belőle az albérlet meg a rezsi miatt.

Nem kell ám semmi luxusra gondolni ,jelenleg annyi van hogy ha kaját akarok venni nem kell fillérezgetnem (mikor szarul ment a cég volt olyan, tudom milyen az ) és meg tudok venni néhány jobb minőségű ruhát, és van egy bérelt autó amit vezetek ..


Iszonyúan változtatnék de hogy csak röhögjön rajtam a környeztem és lássák hogy a lakbérem se tudom kifizetni ,ezt az örömöt se nekik se másnak nem adnám +.


A büszkeség nevű játékból már rég kinőttem vagy valahol útközben kihalt belőlem . :(


Mégis iszonyúan szeretnék MÁST csinálni ,más környezetben élni..


Van esélyem rá ? hogyan indulhatok el ?


Kérem aki szapulni, vagy ítélkezni akar az inkább ne írjon!


Köszönöm.


2011. ápr. 4. 16:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A te sorsodat csak te tudod iranyitani. Mas nem.

En kulfoldre koltoztem,mert untam magam otthon, most minden ok. Ha en anno nem lepek,akkor meg mindig otthon nyuglodnek.

2011. ápr. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Én a helyedben továbbtanulnék, elindulnék valami irányba, ami tetszik. Tanulni mindig megéri. Munkát mindig lehet keresni, esetleg más tájékon, ha nincs kényszerhelyzetben az ember, válogathat. Én érettségivel dolgozok, és a 10 éve 90000 nettóból mostanra 300-at sikerült csinálni ( 19 évesen már családot alapítottam, muszáj volt boldogulni:))


Annyi minden van a világon, használd ki, hogy fiatal vagy, és független ( nem kell a napi betevőért küzdened) Saját egzisztencia sztem manapság létszükséglet.

2011. ápr. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Esetleg elvégezhetnél egy tanfolyamot vagy iskolát, hogy később jobban boldogulj, vagy az itt szerzett ismeretséged alapján jussál lehetőségekhez. Nem lesz könnyű az biztos, viszont a vált ozás jót tenne neked, mert így szép lassan felörlődsz. Egy jó és tartalmas hobbit is választhatnál, azzal is megnyílik a bezárt világod, tapasztalatokat gyűjthetsz. A lényeg, hogy legyen előtted egy cél amiért küzdhetsz és reményt ad egy más jövőre.
2011. ápr. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

> Mégis iszonyúan szeretnék MÁST csinálni ,más környezetben élni..

Rajta! Semmi nem akadályoz meg benne, hacsak nem saját magad.


> Van esélyem rá ? hogyan indulhatok el ?

Ahogy előttem is mondták tanulj tovább, esetleg menj külföldre.


> Kérem aki szapulni, vagy ítélkezni akar az inkább ne írjon!

Nincs okunk rá. Persze a hivatásos trolloknak nem kell ok...

2011. ápr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj meg de te tényleg nagyon buta vagy! )és nem csak te hanem akik azt hiszik, hogy) Lakást bérelni nem csak egyedül kell és lehet! Költözz össze egy -két barátnővel vagy hasonló életkorú lányokkal, sőt az még jobb buli, mintha egyedül lennél! el tudtok menni közösen, lesz társaságod, és nem fogsz unatkozni sem. Persze mindennek meg van a hátránya: ennek az hogy muszáj lesz alkalmazkodnod másokhoz is, és rögtön meg lett spórolva 30-40 ezer ft havonta...
2011. ápr. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
én a helyedben lemondanék a kocsiról és azt a pénzt szépen félretenném minden hónapban. és elkezdenék tervezni, hogyha összejön egy összeg, akkor kiköltözöm külföldre, vagy 4-5 emberrel vállalnék olcsón közös albérletet.
2011. ápr. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az a baj, hogy te sem tudod, mit akarsz. Szóval először is nevezd meg magadban, mire vágysz! Milyen életre, milyen munkára, milyen hobbira, milyen családra, stb. Következő pont: vállald fel, hogy ezt akarod! S végül: indulj el azon az úton, ahol mindezt elérheted!


Ha nem megy, mert tényleg nem tudod, mit akarsz, akkor igyekezz minél több tapasztalatot szerezni a nagy életben! Menj vissza dolgozni, esetleg dolgozz és tanulj egyszerre (túl lehet élni :)), költözz el, utazz el, függetlenedj! Nem aranykalitka, amiről írtál, hanem függés a szülőktől. Nálad rosszabb és jobb anyagi helyzetben levők is vannak így.

Röviden: kicsit kapd már össze magad, húgom! :)

(és ezt a legjobb jóindulattal, szeretettel írtam) ;))

2011. ápr. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
3an lakunk együt lányok ,egy jobb környéken. Ezt még belefér anyagilag. Egyáltalán nincs jóviszonyom velük ,vagy mondjuk úgy semleges. Legalább nem piszkáljuk egymást ,de különösebb táradalmi életet nem élünk .Elég mások is vagyunk. Gondoltam hogy elköltözök attól jobb lesz ..-legalább tuti egy kis változás lenne ..-külföld nagyon jó lenne,de sajnos nem beszélek angolul ,és nem értem mit mondanak, begörcsölök, és mégkevésbé értem meg .. Biztos azért is vagyok elkeseredve mert sok kudarc ért minden egyes önálló próbálkozásomnál .. :(
2011. ápr. 4. 17:01
 9/12 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm az eddigi sok kedves biztató választ. Nagyon jólesik !
2011. ápr. 4. 17:03
 10/12 anonim ***** válasza:

1. akkor nosza válts albérletet, keress más albérlőtársakat

2. Iratkozz be egy nyelvtanfolyamra lehetőleg angolra...az mindig jól jön ha tudsz angolul beszélni


Szerintem kezdetnek ez is jó...

2011. ápr. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!