Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bevinni idősek otthonába a...

Bevinni idősek otthonába a szülőt úgy, hogy becsapják?

Figyelt kérdés

Ilyen helyen dolgozóktól hallottam, hogy van olyan, hogy beviszik az idős embert, hogy csak orvosi vizsgálatra viszik, aztán elegánsan ottfelejtik. Ő meg úgy tudja, hogy nemsoká hazamehet. És közben nem...

Undorító.


2011. ápr. 4. 21:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Hát ez tényleg szörnyű :( Megszakad a szívem :( Hogy tehetnek ilyet? Azzal aki szeretetben felnevelte:( Áhh :(:(:( Nem akarok olyan emberrel barátkozni soha, aki képes ilyenre!
2011. ápr. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Van olyan szülő aki megérdemli... apámat pl.simán "ottfelejteném", sőt, ott is fogom amint lehetőségem lesz rá. Még látogatni is "elfelejtem" majd, az tuti.
2011. ápr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ez kamu, ilyen nincs. Idősek otthonában nem is olyan egyszerű bekerülni, sok milliót le kell perkálni előtte, csomó helyen várólista van, ráadásul az idős embernek kell aláírnia a papírokat, meg adnia a beleegyezését. Ha meg szellemileg nem beszámítható, akkor talán jobb, ha szakemberek felügyelete alatt él, mint egyedül egy kis lakásban.
2011. ápr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Ezt nem tudom ki mondta neked de nem olyan egyszerű otthagyni bárkit is ha alzheimer kóros ha épelméjű.

Ugyanis nem csomag meg őrzőről van szó hanem otthonról.

Papírokat íratnak alá a családdal stb.


Sztem azért mondta neked az a pár dolgozó mert a f*szuk kivan h mindenkit oda hordanak és nem tudnak mit kezdeni velük.

2011. ápr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Ha olyan szerettemről lenne szó, akit feltétel nélkül.. egyszerűen nem vinne rá a lélek.


Anyámmal viszont minden szégyen és gátlás nélkül megcsinálnám. Ezért lehet lepontoztok, de higgyétek el, nem fiatalkori dacból mondom ezt, "mert nem vett meg nekem egy mit tudom én Converse cipőt és most utálat van meg dögöljön meg", hanem teljes alapom van rá. Egyszerűen olyan tettek vannak a háta mögött ami embertelen, és igazán undorító.

2011. ápr. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Én eleve elég elítélően állok az idősek otthonához....Nekem sajnos a szüleim már nem élnek (50 évesek sem voltak) és összesen egy nagyszülőm van életben. Szegény mindig azt mondja hogy X-et is beadták az öregotthonba, meg Y-t is, majd én is biztos oda fogok kerülni. Neki ez egy nagy félelme, de mindig mondom hogy ezen ne izguljon, de mindig ezt mondja...


Na de visszakanyarodva: le leszek pontozva, de szerintem aki lelkiismeretesen áll a szüleihez/nagyszüleihez, az nem adja be őket az idősek otthonába. Persze nem mondom, van olyan idős aki nem képes magáról gondoskodni, vagy az állapota igényli, az más. De ismerek olyat akit azért küldtek be, mert a fiataloknak szükségük volt a házára, és nem akarták magukhoz venni...


Tény, hogy én nagyon sok mindent köszönhetek a nagyimnak, ezért is érzem úgy hogy amennyire tőlem telik, gondoskodok róla most is, és mindig. Amíg gyerekek voltunk ők gondoskodtak rólunk, öreg korukra kötelességünk ezt visszaadni. De hozzáteszem, hogy van akinek nem volt jó viszonya a szüleivel/nagyszüleivel, akkor szerintem nem meglepő ha beviszik...Én így látom.

2011. ápr. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Azért ennyire nem egyszerű "otthagyni" őket,hisz rengeteg pénz,sok várakozási idő...


És nem minden idősek otthona rossz


Dédnagyim (98 éves,életvidám asszony,csak már kezd lassabban mozogni,de egy 60 éves megirigyelheti) pl saját magától vonult be,mire mi megtudtuk,addigra ő elintézett mindent (szellemileg épebb mint én a 23 évemmel néha)

Miért? mert hogy a barátnői is mind ott vannak,nem kell főzni,nem kell takaritani,nálunk meg nem akar lenni,ő nem hallgat már gyerekzsivalyt.Ugyhogy most ott látogatjuk hetente,ünnepekkor hoozuk-visszük,bár legutóbb is vinni kellett hamarabb vissza mint ahogy terveztük,mert nem akart lemaradni a délutáni kártyapartiról...



De az hogy a nagyszülő háta mögött elintézni az otthont ugy hogy nem akar menni...gusztustalan...bár valószinű magáról gondoskodni már nem tud,a gyerekek,unokák ezek szerint nem szeretik,tehát jobb neki is ha ott van,gondoskodnak róla és társasága is van

2011. ápr. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, SAJNOS nem kamu. Hiteles forrásból tudom, hogy igaz. Néha a dolgozók is megdöbbennek, hogy hogy papírozták le, hiszen ha az idős ember nincs gondokság alá helyezve, akkor kell(ene) a saját aláírása is.
2011. ápr. 4. 21:38
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez egy nagy marhaság. Az ott dolgozókon kit értesz? A takarítónőt, és a portást? Akinek semmire sincs rálátása? Szakember ( pl orvos, szakápoló) ilyent nem terjeszt.
2011. ápr. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Bakker ez nem igaz! De utálom az ilyen kötekedő trollokat. A párom dolgozik ott és a saját szemével látta.
2011. ápr. 5. 07:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!