Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szólnak meg? Nem tehetek...

Miért szólnak meg? Nem tehetek róla, hogy nem vagyunk gazdagok.

Figyelt kérdés
Én egy 14 éves lány vagyok. Nem éppen egy tehetős, gazdag családba születtem. Persze nem éhezünk, de sok minden másról le kell mondanunk az anyagi helyzetünk miatt. Nincs sok ruhám, csupán 2 farmerom, 3-4 pulóverem és pólóim. Van egy Nike cipőm (fél évig spóroltam rá a pénzt). A múltkor vettem a Deichmannba egy 3000 forintos tornacipőt. A suliban megszóltak miatta, mert hogy miért nem Converse... Azért is szoktak, hogy miért csak két gatyám van, miért nem veszek újat, stb. Persze ezek mind ilyen újgazdag, elkényeztetett csitrik. Nem tudják felfogni, hogy nem mindenki engedheti meg magának, hogy 5 pár Converse-e, 15 csőgatyája, meg Isten tudja még milyen legyen? Miért ilyen lenézőek? Attól, hogy szegény vagyok, még pont ugyan olyan értékes embernek érzem magam, mint bárki más! Vagy tévedek?
2011. ápr. 5. 15:56
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
38%
Egyértelműen úgy tetted fel a kérdést, hogy minden épeszű ember azt mondja, igazad van. Légy boldog. Igazad van.
2011. ápr. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
96%
Neked van igazad! Sajnos a világ nem ilyen, mindenki csak a látszatra ad! Én is tapasztaltam mikor ennyi idős voltam mint te! Nem volt pénzem arra hogy trendi legyek, ezért barátom se sok volt, elég szomorú...
2011. ápr. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
95%

jaj nem szabad vele foglalkozni...én csak azért hordok két nadrágot mert most épp ez a kettő tetszik a ruhatársamból,na nem nagy ügy,még egy rossz szót se hallottam :)

nem converse.. na és ?:)

gyerekek még...

15L

2011. ápr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
98%

ÚÚÚristen, micsoda osztálytársaid vannak! :(( Őket sajnálom, mert nagyon szegény a lelkiviláguk... Ők nem az embert nézik, hanem a pénztárcát. Sajnálatos. Van testvéred amúgy?


És nem tévedsz, valóban értékesebb vagy. Gondolom, ha neked lenne 15 Converse-s cipőd, meg halom márkás ruha, biztos nem kérdeznéd meg az osztálytársadat, hogy neki vajon miért nincs? Tényleg sajnálom az osztálytársaidat... :(( Te viszont légy továbbra is ilyen kis "normális"! :)

2011. ápr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
89%
Én meg mondhatni gazdag vagyok, és még sincs 15 nadrágom, mert mi a francnak?
2011. ápr. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
nem tévedsz, teljesen igazad van, engem is leszólnak néha a ruháim miatt. akik ezt csinálják azok nem a barátaid. Próbálj meg nem is törődni velük, vagy ha leszólnak, akkor csak nevessél. Szerintem ha látják hogy itt nem tudnak beléd kötni akkor abbahagyják idővel
2011. ápr. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
Szard le őket...nekem 2 gyerekem van,elég jó anyagi körülmények között élünk(kocsik,családi ház,nincs hitelünk)a nagyobbik fiúnk (fizetős)alapítványi iskolába járt(már egyetemista)DE!!!!Nem volt 5 pár Converse cipője,márkás,drága cuccai,mert nem érdekelte a flancolás.És annak ellenére,hogy az osztálytársai is jó körülmények között éltek/élnek SOHA nem szóltak be egymásnak.Szóval egyáltalán ne foglalkozz velük!E
2011. ápr. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

így igaz, és jóval többet is érsz ezeknél a kis libáknál. Én úgy, de úgy szájba rugdosnám az ilyen Converse-s majmokat, akik még ráadásként le is szólják a másikat.

Mindamellett teljesen felesleges, megtehetném én is, hogy 5pár sportcipőm legyen meg isten tudja mennyi magassarkúm, de mi a fenének????? Van egy sportcipőm, majd ha tönkremegy veszünk másikat. Minek kell mindenből hatezer?:S ezt sosem értettem.


Miért csak két gatyád van, istenem, talán mert nem telik többre, én annyira mérges vagyok az ilyen vadparaszt tizenévesekre. Annyira kívánom az ilyennek, hogy csak egyszer, egy hétig tapasztalják meg milyen az, hogy nem hullik minden az ölükbe.

2011. ápr. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük! Engedd el a füled mellett, amit mondanak rád, vagy kérdeznek! Tudod, kicsi a világ és fura, és nem lehet tudni, hogy ki hová kerül. Pár 10 év múlva könnyen meglehet, hogy fordított lesz a helyzet és te fogsz nagykanállal enni, ők meg kénytelenek lesznek meghúzni a szíjat. Ahogy így elnézem a soraidat meg is fogod csinálni, és megkockáztatom hogy azt sem fogod elfelejteni, honnan indultál... Fel a fejjel!
2011. ápr. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

Igen, van egy testvérem is.


Első válaszolónak: Gondolom úgy értelmezted, hogy én most sajnáltatni próbálom magam. Bocsánat. Csak kezd betelni nálam a pohár.

2011. ápr. 5. 16:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!