Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok ha a szülötök...

Mit csinálnátok ha a szülötök tesótok ki akarna használni zsarolni? Anyám 120at keres tesom 100at én munkanélküli vagyok férjem 200at kap. és anyámék szerint mi vagyunk a gazdagok

Figyelt kérdés

elvárják hogy hivjam meg öket étterembe ha lejönnek debrecenbe meg mindent álljak. egyszer sem hivnak fel csak rámcsörögnek hogy hivjam vissza. meg anyám érzelmileg zsarol hogy nekik nincs pénzük(elszórják étterem stbre mig mi sose megyünk sehova mert inkább a számlákat fizetjük ki)most is anyáknapja miatt nem mertem anyámmal vitatkozni hogy nem fogom a tesom kajáját aki dolgozo ember fizetgetni. egyébként egész gyerekkoromba ez volt a pazarlás azért uszik anyám a hitelben.mi meg nem megyünk nyaralni mert inkább számlákat fizetünk meg biztositastök meg évekig hitelt vettek fel erre(10 éve külön vagyok tölük a tesom csak nemregotadolgozik de mindent kiharcolt anyámnál)Én még a fél házat is feláldoztam amit apámtól örököltem mert már csak jelzáloghitelt adtak nekik és ha anyám meghal ugyis bukom mert tesom nem fogja fizetni. igy is bár listán van anyámn és folyton lemaradva . de akkor is én voltam a rossz hogy kötelességem aláirni hogy felajánlom az 50%om fedezetként. annyira kivagyok már. de anyám mindig meghat merthogy az anyám és szeretem. de folyton csak ki vagyok használva. kölcsön is kéregetett amit sose adott vissza. söt ismerösömtöl is kölcsönkért neki se adta vissza.

én nem akartam sose ilyen életet élni mint ök ezert is huztam el már 10 éve.mi a férjemmel ugy élünk hogy aszámlák az elsők, és inkább otthon fözünk fél literes üditöket majálisan 400ért nem veszünk. meg nem ülünk be 1000ert kávézgatni. de ha ők itt vannak ezt elvárják. anyám megint rákezdett hogy majd megadja de a tesom balhézik ha nem fizetem a kajáját piáját és a testvéri békkért könyörög. hozzáteszem ha én hazautazom hozzájuk és bárhova mennénk engem nem hivnak meg mondván nincs pénzük.annyira kivagyok. és sajnáltam most is kiadni 1 heti kajánk árát a férjemmel elszórni.ha magunknak nem veszünk ilyeneket nekik miert kene megtennünk? másnál is van igy? legszivesebben megszakitanám velük a kapcsolatot.kellene valami tanacs


2011. máj. 1. 09:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy bűvös mondat:

"most nincs pénzünk"


Ennyi. Hangoztasd sokszor. És ne nagyképűsködjetek ha van megtakarításaitok, vagy ha nyaralni mentek. Előttük tagadjátok le! Ennyi. Probléma megoldva.


Más kérdés:

:)

2011. máj. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Ne haragudj, de ne legyél már ekkora balfék. Gondolom felnőtt ember vagy, külön háztartásban élsz, külön kasszán, mégis miért aggódsz azért, hogy elveszik a pénzed? Ha nem akarsz, nem adsz. Ennyi.


Kicsit állj a sarkadra, mert nevetséges, hogy ennyire hagyod magad terrorizálni.

2011. máj. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen csak az a baj szeretem anyámat és mindig elhatározom hogy nem hagyom de valahogy meghat. tegnap elment rájuk 5ezrem. anyám olyan mintha egy gyerek lenne. a tesomnak meg nincs senkije és anyámra van rátelepedve teljesen.és a tesom fixa ideálja hogy mi gazdagok vagyunk azért mert a férjem állatorvos. pedig ök 2en többet keresnek mint mi.már megmondtam neki hogy attol hogy valaki dr még nem gazdag de csak szajkozza a hülyeségét. igen talán azt kellene mondanom hogy nincs pénzem csak anyámnak valahogy nem tudok nemet mondani 1szer mondtam és lelkiismeretfurdalásom volt másnap mégis ezért odaadtam neki a 60ezer ftot amit persze nem adott vissza. mert olyannal jött hogy miattam lesznek hajléktalanok mert felmondjak a kölcsönt.másokkal nem csinálja ezt az anyjuk?
2011. máj. 1. 09:52
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkorból visszamaradt eltúlzott szülőfüggőség a melegágya a "mérgező szülők" manipulációinak. Tudni kell nemet mondani. Ha olyanért sértődik meg, amiben nincs igaza, akkor ne legyen lelkifurdalásod.
2011. máj. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Ne haragudj, de ha ekkora balfék vagy, hogy a SAJÁT érdeketekben nem vagy képes nemet mondani, mert jaj, szeretem anyucit stb, akkor ne sírjon itt a szád...Ráadásul ha te munkanélküli vagy, akkor már ne is haragudj, de pofátlanságnak tartom, hogy a férjed által megkeresett pénzt szórod - szó szerint - rájuk. Elvégre te is azon vagy kiakadva, hogy magatoknak olyan luxus dolgokat nem engedtek meg, amint amilyet nekik kell nyújtani. Vagy a sarkadra állsz, vagy te leszel a fejőstehén életed végéig. Az ilyen lelkiismereti dolgokkal meg csak azt lehet zsarolni, aki hagyja magát...Te vetted fel a hitelt? Te költötted el a pénzt? Rád költötték? Te költöd el a fizetésüket? Ha nem, akkor nem te leszel az, aki miatt az utcára kerülnek, ha nem tudják fizetni a hitelt. Neked ki ad, amikor szükséged lenne rá? Le kell sz...ni, amiket anyád mond neked, mert hidd el, hiába szereted őt, ha ő képes így bánni veled, meg ilyen követelőzően viselkedni, azt nem a szeretet mozgatja, hanem az érdek...
2011. máj. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig nem lehet másként csinálni. Álla sarkadra és mondd h nincs pénzed, hangoztasd, vagy ha pénz kerül témába akkor kerüld ki valamivel. Nehéz lesz, mert továbbra is zsarolni fog, de vagy megszoksz, v megszöksz.
2011. máj. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyád meg a tesód is felnőtt emberek. Oldják meg az életüket. Nem arról van szó, hogy nem lehet segíteni, ha valaki megszorul, de azért a másik vérét szívni az egy külön kategória.
2011. máj. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
úgy látom tényleg erőt kell vennem magamon és nemet mondani (a nagyobb összegeket a házasság elötti saját(dolgoztam) igaz most már közös megtakaritasbol adtam nekik "kölcsön")
2011. máj. 1. 10:06
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért fizeted tesód kajáját vagy mást is. Én biztos nem költenék rá, ha van munkája és ilyen az életszemléletük.

Hitelből de jól élünk...

2011. máj. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%

Azt hiszem átlátom a dolgokat!


Te fizetsz azért, hogy anyádék Téged dicsérjenek meg és hangoztassák hogy milyen jó, hogy gazdag pasihoz sikerült hozzámenned. És ez tetszik neked, ezért fizetsz. Valld be, legalább magadnak.


Amúgy elég gáz hogy a férjed fizetését szórod (mn vagy), mert ha még a sajátod lenne, azt mondanám, oké, de így nekem olyan hogy TI 3-an pumpoljátok SZEGÉNY pasit... igen a pasi valójában SZEGÉNY... gratulálok, sikerült lekoppantanod az anyád viselkedését, ráadásul úgy hogy nem is vagy tudatában vele!!!

2011. máj. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!