Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szólnak meg? Nem tehetek...

Miért szólnak meg? Nem tehetek róla, hogy nem vagyunk gazdagok.

Figyelt kérdés
Én egy 14 éves lány vagyok. Nem éppen egy tehetős, gazdag családba születtem. Persze nem éhezünk, de sok minden másról le kell mondanunk az anyagi helyzetünk miatt. Nincs sok ruhám, csupán 2 farmerom, 3-4 pulóverem és pólóim. Van egy Nike cipőm (fél évig spóroltam rá a pénzt). A múltkor vettem a Deichmannba egy 3000 forintos tornacipőt. A suliban megszóltak miatta, mert hogy miért nem Converse... Azért is szoktak, hogy miért csak két gatyám van, miért nem veszek újat, stb. Persze ezek mind ilyen újgazdag, elkényeztetett csitrik. Nem tudják felfogni, hogy nem mindenki engedheti meg magának, hogy 5 pár Converse-e, 15 csőgatyája, meg Isten tudja még milyen legyen? Miért ilyen lenézőek? Attól, hogy szegény vagyok, még pont ugyan olyan értékes embernek érzem magam, mint bárki más! Vagy tévedek?
2011. ápr. 5. 15:56
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kell, hogy szegénynek érezd magad. Értelmes embernek 2 farmer és 3-4 pulóver bőven elég.
2011. ápr. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szánalmas o.társaid vannak. -.-" Én sem vagyok valami gazdag..de soha nem néztem le senkit,sőőt..ha szüksége volt valamire,azonnal segítettem,ha megtetszett pl. neki az eggyik gatyám,és nekem már nem kellett,vagy valami,megkapta.
2011. ápr. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanolyan értékes ember vagy mint ők,sőt Te okosabb vagy náluk mert tudod,hogy a ruha nem minden.Csakhogy megvigasztaljalak átlagban az embernek (az én környezetemben) 2-3 nadrágja van amit hétköznapra felvesz,én tudnék venni magamnak de minek??!!Van 2farmerom és egy szatén nadrágom,1sportcipőm,1alkalmi cipőm és 1 "balerina"nyári cipőm és úgy 4-5 felsőm ami hosszuujju és ugyanígy 4--5 rövid ujju,bőven elég szerintem(nem vagyok gazdag,csak megtanultam bánni a pénzel)
2011. ápr. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%

Különben ha találsz egy jó turkálót,(kilósat) és megtudod, mikor szoktak bálát bontani: ott lehet találni jó márkás cuccokat is, újat is akár. Csak többször el kell menni. Ha erre vágysz..A lányom úgy szokta: elmennek az Árkádba, mindent felpróbálnak, megnéznek, aztán ami tetszik, olyan stílusban felöltözik a turiból. Varrni is szokott, meg egyedi ékszereket készíteni.És van olyan barátnője, aki már depressziós lett a rengeteg ruhától(nem bírta elrakni) é s egy nagy halommal a lányomnak adott.

Lehet, hogy a 3000 ft-os cipőd jobban néz ki, mint egyes Conversek. Azért 3000 ft egy tornacipőért nem kevés szerintem. És úgysem fogja azt sem évekig hordani. Ha nem Lyukad ki, akkor is szeretne újat egy-két év múlva. Nem hegymászásra kell.


Ki fogják ezt nőni, ez csak ilyen 14 éves kor körül van. Később már lényegtelen.Mástól lesz menő valaki.

2011. ápr. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem vagyunk valami gazdagok, de őszintén szólva nem is érdekel annyira, bár az én környezetemben már nem szól be senki ilyen szinten a másiknak. Ki fogják nőni, amúgy pedig ez marha nagy hülyeség. Tipikusan az az eset, mikor bizonygatni akarják, hogy ők aztán mennyivel jobbak és épp más nem jut eszükbe, csak hogy az anyuci-apuci által megkeresett pénzzel villogjanak.


Amúgy meg én is a Deichmannban vettem 300 forintért jó kis párducmintás dorkót, egy fokkal sem rosszabb, mint bármelyik 15e forintos... Szétesik mind a két fajta egy idő után XD

2011. ápr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%

Nekem felnőtt létemre is csak két farmerem van, abból is csak az egyik kényelmes. Jaj, örülök neki, hogy az én közegemben ezzel senki nem foglakozik, szerintem nem is tartja számon senki, hogy a másiknak milyen ruhái vannak. Csak azt tudom, hogy az egyik csoporttársamnak van egy ugyan olyan gatyája, mint nekem (ez nem farmer, ez a harmadik nacim), és néha poénkodunk rajta, hogy melyik nap melyikünk hordhatja, hogy ne menjünk ugyan olyanban :D


Különben általános iskolában nálunk is voltak ilyen lányok, akkor engem is marhára idegesített, hogy ilyenek. Hála a jó égnek, ahogy idősebb lettem, valahogy nem ilyen emberek voltak körülöttem. Na jó, mondjuk ha a jogi egyetemre járnék, akkor lehet, hogy ott is lennének hasonlóak, vannak onnan ismerőseim, és ott állítólag ugyan ez megy, csak ott a lányok nem Converse cipőben járnak, hanem LV-ben meg Gucciban (már aki). Na hát szerencsére ahova én járok, ott ez annyira nem téma, sőt, inkább az számít "menőnek", aki minél olcsóbban tud ötletesen öltözködni. Sok pénzből bárki képes rá, az a kreatív, aki kevésből is tud :)

2011. ápr. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
Át tudom érezni a helyzetedet, gyerekkoromban nálam is ez volt, előfordult, hogy fél évig melegítőben jártam suliba, mert nem volt más. A kisebbik, tíz éves fiam egy kis született piperkőc, állandóan öltözködne. Jelenleg 76 db pólója van, legalább a fele Adidas, Airwalk, Quicksilver, Kappa, Rebel, stb. és elárulom, egy darabot nem vettem hagyományos boltban. Vagy kaptuk, vagy a sarki turiban fillérekért megvettem, sőt, most már a fiam is rászokott, hogy velem jön túrni, de volt olyan is, hogy suliból hazafelé bement, kiválogatta ami tetszett neki, félrerakatta és ha volt rá éppen keret, megvettem. A csőgatyákért is odavan, azok is onnan származnak, de van olyan, amit még a nagyobbik (18 éves) fiamnak vettem ekkora korában. Converse cipője is van a fiamnak, a haverjával boltolta, mert az kinőtte, és 2000.- ft-ért átadta. Én már csak a gyereken láttam a cipőt, mert a zsebpénzéből vette. Ne érezd magad kevesebbnek, mert nem vagy kevesebb! Látod, attól, hogy valakinek sok cucca van, nem feltétlen gazdag - mi aztán tényleg nem vagyunk azok - de nem is ér sokat az az ember, aki attól érzi magát többnek, hogy több a pénze - vagy többnek mutatja.
2011. ápr. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

Próbálj más társaságot keresni. Az én egyetemista lányomnak hiába könyörgök, hogy vegyen magának egy második nadrágot, hiába nyomnám a kezébe a pénzt, köszöni szépen, nem érdekli. Őt valószínűleg senki nem cikizi az öltözködése, az antik laptopja, öt éves mobiltelefonja stb. miatt. Kaphatna újabbat családi keretből, vagy vehetne saját spórolt pénzéből, de azt mondja, amire neki kell, arra ezek megfelelnek.

Különben lehet hogy vannak akik megszólják, csak ő nem hallja meg.

2011. ápr. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

Legalább motivál ez a helyzet téged arra, hogy tanulj, jól tanulj és hogy sokra vidd az életben!!

Ezek az elkényeztetett kis ribik, akiknek meg mindent a seggük alá tol a sors elkényelmesednek, na és akkor jössz te és sokkal jobban fogsz keresni, mint ők!!:-)

Gondolj erre vagy ilyenekre és máris jobb kedved lesz:-)

27 N

:-)

2011. ápr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
22:45.ös! remélem nekem is ilyen lányom lesz:-)))
2011. ápr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!