Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szólnak meg? Nem tehetek...

Miért szólnak meg? Nem tehetek róla, hogy nem vagyunk gazdagok.

Figyelt kérdés
Én egy 14 éves lány vagyok. Nem éppen egy tehetős, gazdag családba születtem. Persze nem éhezünk, de sok minden másról le kell mondanunk az anyagi helyzetünk miatt. Nincs sok ruhám, csupán 2 farmerom, 3-4 pulóverem és pólóim. Van egy Nike cipőm (fél évig spóroltam rá a pénzt). A múltkor vettem a Deichmannba egy 3000 forintos tornacipőt. A suliban megszóltak miatta, mert hogy miért nem Converse... Azért is szoktak, hogy miért csak két gatyám van, miért nem veszek újat, stb. Persze ezek mind ilyen újgazdag, elkényeztetett csitrik. Nem tudják felfogni, hogy nem mindenki engedheti meg magának, hogy 5 pár Converse-e, 15 csőgatyája, meg Isten tudja még milyen legyen? Miért ilyen lenézőek? Attól, hogy szegény vagyok, még pont ugyan olyan értékes embernek érzem magam, mint bárki más! Vagy tévedek?
2011. ápr. 5. 15:56
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

teljesen normális vagy. az ilyen lányokat sok helyen lenézik pl. mórizs zsigmond gimnázium (nem tudom ide jársz-e ..) meg még sok más helyen. egyszerűen ezek a lányok éretlenek és buták nem látnak el túl messzire.

én sem a legdrágább cuccokat veszem, de azért a középosztálybeli ruhákból pbálok meg divatosan öltözködni.


pl volt egy idő hogy csak két nadrágom volt, az egyik egy bőszárú a másik egycsőfarmer. és szinte csak a csőfarmert hordtam, ha mosásban volt, felvettem a másikat 1-2 napig, de szinte csak 1 gatyát hordtam. nagyon nehéz rám gatyát találni. aztán vettünk félévente egy gatyát most van 4.. szerintem ez bőven elég, én egy gatyát egy hétig hordok, vagyis egy gatyát felveszek egy hónapban egyszer, szóval ez nem sok..

azért nem szorulunk kínai boltokra, de nicsak a topánkám csak 3ezer volt..éés? nekem is vannak ilyen tornacipő utánzataim 2-3 ezerért vettük őket..


és ugye szeretem a leárazásokat.. engem nem szólnak meg sőt szerintem divatos vagyok, meg mások is mondták már, mondjuk lehet hogy az én helyzetem jobb mint a tied, de amikor annyira nem érdekelt a divat nekem is kb volt 1-2 kardigánom, 1 cipőm és 1-2 gatyám azt kész. de engem szerencsére nem cikiztek.


vannak olcsó csőnadrágok is, tényleg 4ezer alatt, csak ki kell fogni őket, nekem is egy csomó ruhám pl turiból van és tök jók..


szerintem ne foglalkozz velük..ha 14vagy nemsokára mész gimibe, válassz egy olyat, ahová nem jár olyan sok gazdag, persze ne ez legyen az első számú ok, de amóriczba semmiképp se menj, ott olyan kiközösítések folynak hogy csak na..

2011. ápr. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:
Már gimibe járok. :)
2011. ápr. 7. 18:26
 33/40 anonim ***** válasza:
Ilyen a világ sajnos, teli van ostoba szűk látáskörű buta emberekkel akiknek megvan mindenük és elképzelni nem tudják milyen ha az embernek nélkülöznie kell valamiben. De hidd el kint a világban majd mikor dolgozni kell és esetleg spórolni valami miatt te sokkal jobban megfogod állni a helyed mint az ilyesfajta buta emberek. :) Tudom rossz ilyen emberek között lenni de ki kell bírni és nem kell velük foglalkozni.
2011. ápr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

Nezd a jo oldalat! Elethosszan tarto motivaciot kaptal mar kiskorban.


Gazdagsag: Egyszer hallgattam egy radio riportot. A lenyeg az volt benne, hogy mi a legjobb amit adhatunk a gyerekeinknek? Penz, lakas, kocsi, anyagi javak?


Egyik sem. A legtobb amit a gyerek kaphat, az a tanulas es felelossegre valo neveles. Mert hiaba teszel a gyermek segge ala barmennyi penzt, ha nem tudja kezelni, es nem tudja aterezni, hogy mennyit kell erte melozni. Idovel el fogja verni.


Ugyhogy nyugodj meg, nem az a gazdag, akinek uj gatyaja van, hanem az aki fair modon kepes felnottkent elni. Tanulj szorgalmasan(foleg a nyelveket!) es majd amire szukseged lesz, azt ugyis osszeszeded.

2011. ápr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
44%

ez annyira szánalmas...

én "gazdag" vok, van Converse, Adidas, Nike cipőm, 10 gatyám, amit akarsz...és vágod, még nekem is beszólt multkor 1 h*lyelány, h miért mindig u.azt látja rajtam...hát b+, azért, m ahhoz volt éppen kedvem O.o

az ilyeneket úgy utálom, akik csak az ember ruháját nézik...

ez a csaj, aki ezt mondta, 1 okádék egyébként, és felvehet bármit, mind rondán áll neki...te is nézd meg, kik szólnak le...lehet, h kisebbségi érzésük van, azért mondják.

nemhiszem, h több lennék attól, h az apámtól most kaptam pl. laptop-ot, v. m minden nap vehetnék v.mi új cuccot azon, amit az őseim megkeresnek...ez csak a korlátolt emberek ideája, akik nem tudnak a pénzen, a ruháikon kívűl mást felmutatni, m belül az agyuk kong az ürességtől, és az érzelmi inteligenciájuk a béka s*gge alatt leledzik.

nem kell foglalkozni velük...

2011. ápr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Nem tévedsz. A pénz nem ad gerincet.
2011. ápr. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Ja, és már találkoztam nem egyszer sz*r minőségű, méregdrága cuccokkal, pl. Converse cipő. A lényeg a minőség kell, hogy legyen, nem a márkanév.
2011. ápr. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
0%
Most nem tudom, hogy dicsekedni akartál, vagy kérdezni valamit. Senki sem szólt meg, te tetted fel a kérdést.
2011. ápr. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Túl sokat foglalkozol mások véleményével hogy mit gondolnak.

Ne tedd, egy nagyképű gazdag felfuvalkodott hólyag sem ér annyit hogy ezen stresszelj. Igen így is értékes ember vagy és csak hogy tud a pénz nem tesz senkit jobb emberré, csupán felszínessé. Mert ha gazdag vagy és megkaphatsz bármit amit csak szeretnél elfelejtesz dolgokat amik fontosabbak a pénznél. Soha nem tudod meg milyen lehet valamit úgy elérni hogy megharcoltál érte és nincs amiből erőt nyerj amire építkezz. Nem jó ha valaki nagyon szegény de az rosszabb ha olyan gazdag hogy elveszíti önmagát.

2011. ápr. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
21:29. Ezt meg honnan veszed? Nem itt az oldalon szóltak meg, hanem a való életben... Nem értem mire céloztál.
2011. ápr. 8. 17:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!