Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szólnak meg? Nem tehetek...

Miért szólnak meg? Nem tehetek róla, hogy nem vagyunk gazdagok.

Figyelt kérdés
Én egy 14 éves lány vagyok. Nem éppen egy tehetős, gazdag családba születtem. Persze nem éhezünk, de sok minden másról le kell mondanunk az anyagi helyzetünk miatt. Nincs sok ruhám, csupán 2 farmerom, 3-4 pulóverem és pólóim. Van egy Nike cipőm (fél évig spóroltam rá a pénzt). A múltkor vettem a Deichmannba egy 3000 forintos tornacipőt. A suliban megszóltak miatta, mert hogy miért nem Converse... Azért is szoktak, hogy miért csak két gatyám van, miért nem veszek újat, stb. Persze ezek mind ilyen újgazdag, elkényeztetett csitrik. Nem tudják felfogni, hogy nem mindenki engedheti meg magának, hogy 5 pár Converse-e, 15 csőgatyája, meg Isten tudja még milyen legyen? Miért ilyen lenézőek? Attól, hogy szegény vagyok, még pont ugyan olyan értékes embernek érzem magam, mint bárki más! Vagy tévedek?
2011. ápr. 5. 15:56
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van! sajnos az emberek gyakran ilyenek. én a helyedben visszakérdeznék, hogy mi a francnak a Converse cipő, és nehogy azt higgye, h az 10000000× jobb..:D
2011. ápr. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell velük foglalkozni..

Mondok neked egy érdekes dolgot.Mi anyagilag elég jól megvagyunk..HA akarnám lehetne 10 pár Nike cipőm,vagy Converse cipőm is(bár nekem ez a fajta márka kimondottan nem tetszik) Lehetne akár 50 gatyám is..De minek?? Van pár holmim amit nagyon szeretek,és azokat hordom..Minek pakoljam tele a szekrényt felesleges ruhadarabokkal,ha úgysem fogom felvenni soha??

Van egy osztálytársam aki fent van a facebookon,iwiwen.Minden képen úgy pózol,és olyan ruhákban,hogy aki nem ismeri azt hinné róla,hogy van ám ott pénz..Pedig csak kölcsön ruhák,és annyira szegények,hogy az iskolában soha nem eszik,mert nincs mit.A legtöbb ruhája rokonok által szerzett ajándék..De mégis neki a legnagyobb a szája,hogy ki milyen szegényes..Még engem is annak nevezett:) De én ráhagyom..Mit mondjak neki..hogy kilóra megvehetnénk az egész családját??Hogy amit a szülei keresnek az apám 1 napi keresete??Nem kell foglalkozni az ilyen alakokkal,hiszen a legtöbbnél szintén csak látszat a gazdagság..

Egyébként van olyan osztálytársam is akik gazdagok,de úgy,hogy az apuka vállalkozó,és milliós adóssága van..de nagy lábon élnek..Így is lehet nagyzolni..

17/L

2011. ápr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%

ők nem tudják még elképzelni, hogy milyen, ha be kel osztani a pénzt, vagy hogy van fontosabb a Converse cipőnél. Nem baj. Hagyd rájuk, ők is egyre érettebbek, okosabbak lesznek. De te előnyben vagy.Ők is fognak olyan helyzetbe kerülni, mikor rangsorolni kell, be kell osztani a pénzt. Meg te is. Te akkor előnyben leszel, te már ügyes leszel ebben. Őket otthon nem tudták erre megtanítani, lehet, néhány kellemetlen pofont kapnak majd az élettől, hogy megtanulják.

Ha valaki csak a ruhájára lehet büszke, hát az nem nagy valami. Nem ő tervezte, nem ő dolgozott érte. Jó is, szép is, hogy van, de nem külön érdem.

Az okosabbjának magyarázd el: "mi nem 500000 ft-ból gazdálkodunk havonta, mint ti!"Szerintem hülyeség kidobni egy gatyára 30 ezer ft-ot, amikor 3-ért is tudok venni. Semmi értelme."

A butábbját állítsd le: Nekem belül vannak az értékeim, tudod, nem úgy mint neked! Nem vagyok Divatmajom!"Nem szeretem a tömegcuccokat"

2011. ápr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%
Tiniként én sem voltam jobb helyzetben, mint te most. A cuccaim nagy részét kaptam használtan, néha vettünk valami újat. De soha nem szóltak meg, mert magasról le..artam őket. Olyan személyiségem volt, hogy mikor még alsóba jártam, a folyosón a pár évvel idősebb diákok körülvettek, és hallgatták a sztoriaimat- ezt a tanító nénim mesélte anyukámnak, innen tudom. Szerintem ezért nem mert senki megszólni, tudták, nem érnek el vele semmit. Most, hogy van munkám, már "normálisan", divatosan öltözködöm, s bár volna rá pénzem, nem érzek nagy szükséget arra, hogy 15 csőnacim legyen, 5 pár cipőm meg ki tudja mim. Ne törődj azokkal akik ilyesmi miatt szólnak meg. Ha világbunkója lennél, és azért szólnának meg, na akkor már igazat lehetne nekik adni. De igy, ilyesmi miatt..
2011. ápr. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%
A baj az, hogy sok hasonló elkényeztetett, gazdag majom van a földön. Az ilyenek nem tudják, hogy mennyit kell dolgozni azért, hogy minden számla ki legyen fizetve, vagy legyen otthon kaja. Nem tudnak semminek igazán örülni és nem tudnak semmit értékelni. Nekik sokkal nehezebb és boldogtalanabb lesz az életük, mint neked. Ha egyszer elfogy a pénzük, vagy nem találnak maguknak gazdag férjet, akkor rettenetesen fognak szenvedni, míg te boldogan éled majd az életed, megtanulod megbecsülni amid van, be tudod majd osztani a pénzed stb...Gondolom akik szóvá teszik, hogy nincs sok ruhád, azok nem a barátaid, így nem kell velük foglalkozni. Akik meg szeretnek, azok nem fognak piszkálni. Tudom milyen érzés, mert ugyanígy éltem én is, mikor tizenéves voltam. Ha nagyon zavar, akkor keress valami munkát a nyári szünetben és abból a pénzből tudsz venni egy-két szép ruhát. Hidd el te tényleg sokkal többet érsz, mint azok, akik leszólnak.
2011. ápr. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%

Általános iskolában engem is sokan lenéztek, mert nem voltam a menők között. Nem jártam márkás cuccokban, nem mentem bulizni stb... De nem nagyon érdekelt, persze volt, hogy bántott a dolog, hiszen ha sokat szekálnak az egy idő után természetes, h kiakaszt. Azóta már a második diplomám megszerzésének közelében járok, most sincs márkás ruhám (illetve egyszer kaptam valakitől ajándékba egy kinőtt DG. fölsőt) és boldog vagyok! Azok a lányok meg akik akkor menők voltak, meg márka mániások, most takarítani járnak.

Szóval nyugodj meg és hidd el, h a siker kulcsa nem az, h 14 évesen te legyél a divat díva!

2011. ápr. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%

Szia :)

Én egy 23 éves lány vagyok, már magamra keresem a pénzemet, amit félreteszek, de sosem volt márkás cipőm, mert mi a fenének??Kínai cipőim voltak mindig.Most sokan jönnének, hogy a minőség, meg bla,bla, meg hogy akár évekig bírja egy tízen-huszon ezer forintos cipő.De ki a fene alkar évekig ugyan abban a cipőben mászkálni? Legalább is én biztos nem.Nem hiszem el, hogy attól, hogy Adidas, vagy Nike, vagy ki tudja milyen márkájú a cipő nem bomlik meg a varrás, meg nem koszolódik, meg nem feslik ki a belseje a sarkánál évekig, meg ha belerúgsz valamibe nem sérül meg.Én imádok turiba járni, mert nagyon jó cuccok vannak, és tényleg van, hogy egy ezresért veszek egy szatyor ruhát, vagy múltkor vettem egy vadi új, árcímkés farmert 90 ft-ért :)))).

Persze ezt a te korosztályod még nem érti meg, annyi idős vagy, mint a húgom."Nálatok" még az a menő kinek milyen, meg mennyibe került, meg minél drágább legyen valami.

Majd felnősz,meg a többiek is, tök normális vagy, maradj is ilyen! Nem ez számít.

Mi barátnőmmel cserélgetünk megunt ruhákat is, meg turizok is sokat, és meg nem mondanád, hogy hponnan van, meg a mi korosztályunkban már nem attól futja el az embert a sárga irigység, hogy 15ezres pólója van a másiknak, hanem, hogy csak 150 ft volt, és én miért nem tudok ilyen baromi jót túrni :))))!

Volt, hogy cipőket is vettem egy rakást ott, termesztésen vadi újakat azt is, na azokért is fizettem pár száz forintot.

Veszek új ruhákat is, de azt csak kínaiban, vagy olcsón, ha tönkremegy lesz másik, meg szebb, újabb, "divatosabb".A pénzem nagy részét meg félreteszem, hogy alapot építsek a jövőmnek :).Ez sokkal fontosabb, mint, hogy drága ruháim legyenek, mivel tudom menyi energiába kerül megkeresni a pénzt!

23L

2011. ápr. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
100%
Ők a "barátaid"? Mert nekem sem voltak jó cuccaim, de a "menők" nem szóltak meg, hisz nem is foglalkoztak velem, nem hogy még nyilvántartást vezettek volna a ruhatáramról.
2011. ápr. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

Az én Húgom, 15 éves!Rengeteg ruhája van, Dunát lehetne rekeszteni belőle! Ő nem igazán van oda a márkákért, sőőt...

Elárulom neked turkálókból és innen-onnan össze szedett-kapott ruhákban jár,1000 ft-ból öltöztette fel magát múltkor tetőtől talpig nagyon ritka az, amikor új ruhát kap!Elrakja a kis pénzét, amit hónap elején adok neki költőpénznek, de ő nem költi el, és mikor össze jön annyi, akkor irány a turi!A barátnői-osztálytársai mindig mondják neki, de jó ez a ruha, honnan vetted?!Húgom csak annyit mond turkáltam! Megsúgom, hogy turkálókban sokkal többször találkozok egyedi, külföldről hozott márkás cuccokkal!Ne törődj senki véleményével, alkosd meg a magad egyéniségét, és emelt fővel járkálj a ruháidban!Mellesleg, nekem is 2 db ruhám volt régen, amit fel tudtam venni iskolába, amíg az egyik rajtam volt, a másik száradt a kötélen!De mindig tiszta voltam!Remélem tudtam egy kis önbizalmat önteni beléd!

2011. ápr. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2011. ápr. 5. 16:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!