Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldjam meg, hogy mindenki...

Hogy oldjam meg, hogy mindenki jól járjon?

Figyelt kérdés
3 éves fiammal itthon vagyok, dolgozni -több okból kifolyólag- egyelőre nem tudok, így anyagilag nem állunk túl jól. Van egy elég jómódú ismerősünk aki gondban van, megkért, hogy a jövő héten vigyázzak a 4 éves kislányára, mert az oviba valami miatt nem tudja vinni. Ő persze fizetne nekem, de nekem viszont olyan kellemetlen egy kedves ismerősömtől, mondhatni majdnem barátnőtől pénzt elfogadni. Ti hogy oldanátok ezt meg, hogy mindenki jól járjon?
2011. ápr. 5. 17:10
1 2
 1/12 anonim válasza:
25%
Elvállalnám, de a pénzt nem fogadnám el.
2011. ápr. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Neki is illik segíteni a te gondjaidon. Ez jó lehetőség, hogy alamizsnának se tűnjön, és te is segíthess neki.
2011. ápr. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
Én is elvállalnám, és én sem fogadnék el pénzt. Amúgy is azt tapasztaltam, hogy az ember sokszorosan visszakapja, amit szívességből, és nem pénzért tesz. Nem kell mindenből üzletet csinálni.
2011. ápr. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, nagy dilemma ez nekem. Ők sokszoros milliomosok, mi meg a számláinkat alig tudjuk kifizetni, ezért írtam, hogy a pénz pont jól jönne. Mi lenne ha azt mondanám neki, hogy ha már annyira akar fizetni (mert ez így van), akkor tegye egy borítékba annak a pénznek a felét amit egyébként babysitternek adna?
2011. ápr. 5. 17:19
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Könnyű olyan választ írni, hogy "nem fogadnám el", de azt is figyelembe kéne venned, hogy neki ez hogy fog esni, rád meri bízni a gyerekét és nem szeretne adósod lenni, fogadd el bátran amit adni akar. Mond azt, hogy köszönöd szépen amennyit gondol szívesen elfogadod. Ne legyen emiatt lelkiismeret furdalásod!
2011. ápr. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Írod, hogy nagyon közeli ismerős, majdnem barátnő. Az ember a barátait nem tarhálja akkor sem, ha dúsgazdagok. Hidd el, meg fogja találni a módját, hogy viszonozza akkor is, ha nem fogadsz el tőle pénzt. Nekem nemrég tett szívességet egy barátom, pénzről hallani sem akart, pedig tudom, hogy nagyon ki van számolva, én meg viszonylag jól keresek, ezért fogtam magam, és feltöltöttem a telefonjának az egyenlegét.
2011. ápr. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
17.24.-esnek. Na, erről van szó, azt sem szeretném ha ez neki is kellemetlen lenne, hisz nem 1-2 óra gyerekfelügyelet lesz, amiért természetesen egy fillért sem fogadnék el.
2011. ápr. 5. 17:27
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
Akkor megmondanám, hogy nekem is segítség, ha nálam hagyja a kislányt, mert legalább lesz játszótársa a kisfiamnak, és ha a két gyerek eljátszik együtt, mással is tudok napközben foglalkozni.
2011. ápr. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azért a tarhálás szót elég erősnek találom... Egyébként egy barátnőm barátnőjéről van szó, akikkel kb fél éve ismerkedtünk meg, párszor találkoztunk a gyerekek miatt. Komolyan nem tudom mit tegyek!
2011. ápr. 5. 17:46
 10/12 anonim ***** válasza:
Pontosan tudod, hogy mit akarsz tenni. Pénzt szeretnél kapni, tőlünk meg megerősítést, hogy nyugodtan kérj.;) Elismerem, a "tarhálás" nem a legszebb kifejezés volt. Mellesleg a barátnőd barátnője az nem a te barátnőd, világosabban kellett volna fogalmaznod. Az ilyen kapcsolatba bőven belefér, hogy pénzt kérj a gyerekfelügyeletért. Ezzel is segítesz neki, hiszen nem kell bébiszittert keresgélnie, hanem megbízható embernél tudhatja napközben a gyerekét.
2011. ápr. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!