Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi a "része" a férjnek és...

Mennyi a "része" a férjnek és mennyi a feleségnek a házimunkából ebben az esetben?

Figyelt kérdés
A pár mindkét tagja ugyanannyit dolgozik (nyolc órát), van mellette egy kicsi totyogós gyermek, a nő terhes a második babával. Hogy osztanátok be a teendőket? Ki mit csináljon és mennyit?
2011. ápr. 5. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

fele-fele amig a nő birja


persze férfié legyen a fizikailag nehezbb része (tiszta ruha kiteriése,hisz ilyenkor nyujtozkodni kell,függöny leszedése,porszivózás,fürdetés után kiszedni a kádból a gyereket)

ha már sokadik hónapos a nő,akkor pedig lentebb kell adni a házimunkás igényeket,és a férfi végezze a nagyját,kibirja

2011. ápr. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 öregvarázsló ***** válasza:
100%

Hát nagy tudós volna az aki ezt így kívülről szét tudná bontani.

Javaslom a szeretetből való hozzáállást a munka megosztásában.Mindenképpen a ffi vállaljon most többet.

2011. ápr. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván erősen figyelembe kell venni, hogy a nő babát vár.

Nálunk így működik (nem várok babát, de van egy 2 éves kisfiunk):

Apa: porszívózás, bevásárlásnál cipekedés, néha mosogatás, néha portörlés, néha felmosás, ablakpucolás (én tériszonyos vagyok), néha szemét levivés, mi van még? :-)

Anya: néha porszívózás, mosogatás, portörlés, mosás, felmosás, néha szemét levivés, főzés


Szerintem az az egészséges, ha nagyjából el van osztva a házimunka.

2011. ápr. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

Amikor a feleségem terhes volt kb az utolsó 2 hét kivételével el tudta szépen nyugodtan végezni a házimunkáit.Akkor jelentkeztek problémák amikor szülés után gyerekágyas lett.Akkor már segítenem kellett nekem is.Főztem húsleveset , távirányítással -csak elfelejtettem leszűrni:)Neki kezdtem mosogatni de már az első tányért kiejtettem a kezemből és kért , hagyjam abba - majd anyóspajti mosogat.A mosást se erőltette azután miután annyira teletömtem a mosógépet , h majdnem leégett és nem igazán válogattam külön a fehéret a színesektől.Takarítani lelkesen takarítottam , csak aztán mindig avval zaklatott , mit hova is tettem:)

A legnagyobb bajban a gyerekfürdetésnél voltam amikor azt kis csúszós nedves babát idenyomta kezembe egy pillanatra.Hát az a pillanat az szörnyű volt nekem ! Mert ha szorítom összemegy és folyik szét az ujjaim közt, ha nem szorítom leesik és egy nagy paca marad belőle!Jaj de nagy bajban voltam!:)

Végül is arra az okos következtetésre jutott ,h mindenki jobban jár ha én csak enni jövök be napközben. De kinn az udvar ,a virágoskertek ,a gyep és a melléképületek az utca seprése és minden ami kívül van az én dolgom.

De másnál más szempontok vannak és valszeg más megoldás a helyes.

2011. ápr. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!