Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rosszul csinálom talán? Nem...

Rosszul csinálom talán? Nem vagyok feleségnek való?

Figyelt kérdés

Régóta van párkapcsolatom, és az az elvem, hogy el kell fogadni a másikat olyannak, amilyen. Én is ezt várom el a társamtól.

Olvasom itt a kérdéseket, válaszokat, és mindenhol azt látom, hogy a nők egy része tippeket ad arra, hogy "Hogyan neveljük meg a férjünket." Hogyan változtassuk olyanná, amilyenné mi akarjuk.


Én ezt nem szeretném. Ő egy felnőtt ember, ahogy én is, nem a gyerekem, hanem a társam. Miért kellene nekem "nevelni" Őt? Miért kellene megváltoztatnom?


Voltunk egy esküvőn, ahol a lányok nagy egyetértésben mondták nekem, hogy a jó pasikat "le kell stoppolni" 20-21 éves korban, aztán olyanná nevelni, amilyenné akarjuk, hogy 27-28 évesen egy jó "férj-anyaghoz" mehessünk hozzá, és az esküvőt igenis egy nőnek kell kierőltetni egy férfitól.


Én mondtam, hogy ezt nem akarom, erre mondták, hogy akkor készüljek, mert egy dominánsabb nő el fogja venni tőlem a páromat, és minden férfit, akivel esetleg lesz kapcsolatom, mert az ilyen nőket, mint én nem veszik feleségül.


Azt veszik feleségül, aki a háttérből irányítja a férfit!


Ez igaz lenne?


Tényleg én csinálom rosszul?


És, ha igen, akkor így tényleg vénlány maradok?


Ti hogy látjátok ezt?


2011. jún. 3. 09:32
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon értelmes lányok lehetnek! Ne hallgass egyikre sem.
2011. jún. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
85%

Igen ugy kell elfogadni amilyen,de egyszeruen keptelenseg az hogy mindig minden teetszik amit csinal.

Addig mig jarsz valakivel nem jelent ez probelamt,de vannak olyan dolgok amikre csak akkor jon ra az ember amikor mar egyutt el.Bizony van amin kell valtoztani,ezert nehez az elso ev az osszekoltozesnel.nalunk is sokmindenben valtozott a parom,nem idomitottam,nem neveltem csak megkertem arra hogy mondjuk ezt vagy azt ne ugy csinalja.Uayanigy megmondta o is nekem.Attol meg nem lettunk mas emberek de alkalmazodni kell a masikhoz ha jol akar egymas mellet elni az ember.

2011. jún. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
77%
Ez mekkora baromság... Szerintem pont az olyan nőket hagyják el akik irányítani próbálnak. Persze azért az sem baj, ha nem hagysz rá mindent a pasira, és érvényesíted a saját akaratodat is. Mindenesetre ez az irányítós-duma hülyeség, szerintem.
2011. jún. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
97%

Nem!!


Egyszerűen a párválasztásnál fel kell mérni, hogy a kiválasztott ember tényleg megfelel-e az én igényeimnek. Ha a csendesebb típust szeretem, nem jövök össze nagyhangúval, stb.

Ha már lasszóval kell megfogni és utána kényszerítő módszerekkel megtartani valakit, régen rossz...


Tény, hogy valamennyire mindenki csiszolódik. A férjemen és magamon is észrevettem, hogy kicsit idomultunk egymáshoz, akaratlanul is. Ezzel nincs baj, de ha már idomítani kell valakit, akkor egy kutya jobb választás.


Mitöbb: egyszer felmerült a férjemben, hogy ő lehet, hogy nem élte ki magát, jajj mi legyen... Mondtam, hogy nekem mindegy, székre kötözni úgyse tudom, menjen, ha annyira akar. Két nappal később: "Gondolkoztam, és így, hogy szabad, már nem is vágyom rá, eltűnt a motiváció... Tulajdonképpen nem is másra vágytam, csak a lehetőségre, hogy megtehetNÉM".

Szerintem ha balhézok és erőltetem a saját akaratomat, csak az ellenállást növeltem volna benne. Így pedig megoldódott a probléma, mert nem a tényleges csajozás vonzotta, hanem a lehetőség, a feltételes mód. Csak amíg ez a helyzet nem merült fel, még saját maga előtt se tudta pontosan megfogalmazni, hogy mi is az igénye.

2011. jún. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
16%

ezt olyan nő mondja aki nem lesz alárendeltje a férjének.

Én is ezt mondom,egyenranguság nincs,egy picit hajlik ugyis valamelyik fél felé...


te az a feleség leszel,aki viszi egyedül a háztartást,neveli a gyereket,és tűri hogy a férj félrelép...

2011. jún. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
77%
Ez pasifüggő is...de az tuti,hogy egy határozott férfi nem hagyja,hogy irányítsák,megváltoztassák.Nyugi,az olyan nőket elhagyják,aki nem fogadja el a párját és változtatgatni akar rajta...
2011. jún. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
95%

Hát valahol a kettő között van az igazság. Sok pasinak igenis kell egy kis útmutatás, sokuk el van tévelyedve már ami a párkapcsolatot/házasságot/apaságot illeti.


Az én férjem is az a tipikus gatyában nézem a tv-t, körülöttem üres pizzásdoboz és sportújság típus volt. Lassan felnyitottam a szemét, hogy azért az nem úgy van, hogy ő pihenget, eszeget és olvasgat munka után én meg még munkaidő után ugrok neki vasalni/főzni/mosni/a másnapi ruháját kirakni stb. Azért azt ne! Én is ugyanannyit dolgozok és gürizek mint ő, igenis KÖZÖSen kell vállalnunk az otthoni teendőket is. Jó, nem azt mondom,hogy ő főzzön 3 fogásos ebédet, én mindent szívesen megcsinálok, de azért segítsen, vigye le a szemetet, dobja be a szennyes, ágyazzon be, koszos zsepijét ne én dobjam a kukába, üres wcpapír guriga ne a földön landoljon stb.


Az én férjem pl. nagyon sokat változott, mert változtattam rajta. Most tudja és belátja, hogy a szingli élet azért az más mint egy család. Ma már mindenben segít, ha hazajön is egyből átveszi a gyereket tőlem,hogy én tudja egy picit lazítani vagy vacsorát főzni. Szóval ma már közösen csinálunk mindent és ez így a helyes szerintem. De ehhez igenis "nevelgetni" kellett a drágámat, mert magától ugyan nem jött volna rá ezekre:)

2011. jún. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Végül is igazuk van részben. Csak gondolj bele. Két felnőtt ember EGYÜTT él, és nem egymás mellett jó esetben. Ezért mindkettőnek alkalmazkodni kell. Minden embernek vannak olyan heppjeik, amikről képtelen lemondani, és olyan dolgok, amik borzasztóan zavarják. Ezt a két félnek figyelembe kell venni, és kompromisszumot kötni. Az egész házasság, kapcsolatok egy kompromisszum. És már itt is van, hogy azért, mert együtt éltek, megváltoztál te is, a párod is. Miattad, és miatta, ti változtattátok meg egymást. Annyiban is egyetértek, hogy minden erős férfi mögött kell, hogy legyen egy még erősebb nő, aki biztosítani tudja a családi békét, háttért, érzelmi biztonságot. Egy férfi csak így lehet igazán sikeres. Önmagában az üzleti, politikai siker semmit nem ér. Kell mellé a család, akik miatt megéri jobbá tenni a vlágot. De abban nem értek egyet, hogy emiatt elveszíted a férfiakat az életedből. Meg fognak becsülni érte, hogy nem akarod megváltoztatni őket - és épp ezzel fogod a leginkább megváltoztatni őket.
2011. jún. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
62%

Nem, éppen te gondolkozol jól.

Hasonlóan gondolom én is. Semmiben se befolyásolom a férjem. Felnőtt ember, tud egyedül is döntéseket hozni. Pl a pénzügyeket teljesen rábíztam.

És persze vannak olyanok is, amiket közösen hozzunk meg. Pl nyaralás. Ott sem erőltettem.


Minden pénteken jár focizni a haverokkal. Semmiért se kérném, hogy mondja le. Neki is kell ennyi kikapcsolódás, és nekem is.

2011. jún. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
79%
Végül is igazuk van részben. Csak gondolj bele. Két felnőtt ember EGYÜTT él, és nem egymás mellett jó esetben. Ezért mindkettőnek alkalmazkodni kell. Minden embernek vannak olyan heppjeik, amikről képtelen lemondani, és olyan dolgok, amik borzasztóan zavarják. Ezt a két félnek figyelembe kell venni, és kompromisszumot kötni. Az egész házasság, kapcsolatok egy kompromisszum. És már itt is van, hogy azért, mert együtt éltek, megváltoztál te is, a párod is. Miattad, és miatta, ti változtattátok meg egymást. Annyiban is egyetértek, hogy minden erős férfi mögött kell, hogy legyen egy még erősebb nő, aki biztosítani tudja a családi békét, háttért, érzelmi biztonságot. Egy férfi csak így lehet igazán sikeres. Önmagában az üzleti, politikai siker semmit nem ér. Kell mellé a család, akik miatt megéri jobbá tenni a vlágot. De abban nem értek egyet, hogy emiatt elveszíted a férfiakat az életedből. Meg fognak becsülni érte, hogy nem akarod megváltoztatni őket - és épp ezzel fogod a leginkább megváltoztatni őket.
2011. jún. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!