Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Dohányzás kérdés párkapcsolatb...

Dohányzás kérdés párkapcsolatban, hogy látjátok?

Figyelt kérdés

Anyukám tilt a barátomtól, mert néha cigizik, de nem rendszeresen. Ha vesz egy dobozzal, több hónapig is kitart, inkább csak buliban gyújt rá. A szüleim látták egy fényképen, ami buliban készült a kezében a cigarettát és azóta nem támogatják a kapcsolatunkat. Anyukám azt mondja, hogy szerinte, ha a barátom dohányzik, majd biztos én is rá fogok szokni! Pedig én nam akarok! Tavaly kipróbáltam a cigit, de csak egyszer és azért, hogy tudjam milyen, de is ízlett és nem akarok ezután se rágyújtani. Akkor még nem ismertem a barátomat.


Szülők, Anyukák, Apukák, mi a véleményetek? Olyanok válaszát is várom, akik esetleg cigiznek, de a párjuk nem, vagy fordítva, Te nem, de a párod igen.


Köszönöm!


17L


2011. ápr. 6. 13:12
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
***NEM is ízlet*** bocs, elírtam
2011. ápr. 6. 13:15
 2/15 anonim ***** válasza:
15%

Én is bulikban gyújtok rá. Egyébként nem hiányzik, de akkor mint a gyárkémény. :D Előtte nem cigiztem, volt amikor kifejezetten zavart ha körülöttem dohányoztak, most csak az ízéért szívom. Szeretem a jó cigit. Ettől függetlenül jobban szeretem az olyan barátnőt, aki nem cigizik. Ha apa lennék leszakítanám a lányom barátjának kezét.

26F

2011. ápr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%

Egyik oldalról: szüleid féltenek, hogy te is rászoksz. Tehát nem rossz szándék vezérli őket.

Másik oldalról: ez egy oltári hülye felfogás. Egyrészt neked kell eldönteni, hogy belefér-e számodra, hogy a párod dohányzik, másrészt pedig egyáltalán nem törvényszerű az, hogy akkor te is rászokj... És ez az ami miatt inkább zavarhatja a szüleidet. Biztosítsd róla anyukádat, hogy nem fogsz rászokni! Ha akartál volna, már megtetted volna, de akkor sem ízlett. A barátodat viszont elfogadod így, hogy partydohányos. Engem személy szerint nagyon zavarna, ha a barátom cigizne, én a szagát se bírom, de akit ez nem zavar, ott nem hinném, hogy ez olyan nagy probléma legyen. Merd megmondani a szüleidnek, hogy téged nem zavar, hogy ő szívja, de te attól még nem fogod. Melletted állok, remélem sikerül beszélni velük. :)

2011. ápr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem a szüleidnek nem a cigaretta, hanem a barátod ellen van kifogásuk, ők csak ráhúzzák a cigire ezt.
2011. ápr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Mikor megismerkedtünk a párom cigizett, de azóta le akart szokni, és mostanra sikerült neki. Én soha nem szoktam rá, pedig próbáltam, de nem érdekelt különösebben.

Mondd meg a szüleidnek egyértelműen, hogy nem akarsz és nem is fogsz rászokni, bízzanak meg benned.

2011. ápr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

szerencsére engem sosem tiltottak egy pasitól se,ha cigizett ha nem

sőt,anyám még cigivel is megkinált,mondván ne dugiban cigizzek...igy tizenévesen nem is volt oolyan poén h cigi...nem is szoktam rá


párom cigizett eleinte sokat,anya látta is,de sosem zavarta

azóta leszokott,mert nagyon köhögött,ez anyámnak se pozitiv se negativ


gyanitom nem a cigivel van bajuk,hanem a pároddal...

2011. ápr. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
engem igazából nem zavar, mert tényleg ritkán csinálja. a mindennapokban egyáltalán nem érezni rajta, nem büdös.
2011. ápr. 6. 13:33
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
A barátom dohányzik. 27 éves. Én 22. A szüleimet nem zavarja, mert ők is dohányoznak, a barátom szülei is. Engem zavar a cigi, mert sokszor felém jön a füst, nekem pedig asztmám van, fulladok mindentől. Sajnos a barátomnak ez nem számít annyira, hogy leszokjon arról a rohadt cigiről...
2011. ápr. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
23%

Attól még lehet valaki jó ember, hogy cigizik..

Amúgy ilyen erővel akármelyik barátodtól eltilthatnának, vagy eleve, ki se menj az utcára, mert ott is vannak cigisek és kedvet kapsz te is rágyújtani. Hülyeség.

Mondd el nekik, hogy erős vagy, te akár jó hatással is lehetsz a párodra és nem az lesz, hogy miatta rászoksz, hanem miattad fog ő leszokni. Meg hogy ő sem tolja eléd a cigisdobozt.

Valamint fiatalok vagytok (de nem kicsik), ezért buliban néha cigizni meg inni nem bűn. Gondoljanak az ő fiatalkorukra.

Szerintem ez nagyfokú korlátoltság a szüleid részéről, rengeteg ismerősöm van, akiknél csak az egyik fél cigizik, de ettől a másik nem szokott rá, és sose szokott rágyújtani.


Nálunk én néha (szintén sörözésekkor) cigizek, párom nem. Régen meg pont fordítva volt. meg volt olyan időszak, amikor mindketten cigiztünk kocsmás beszélgetések alkalmával. Szóval konkrétan nem hatunk egymásra, és egyikünk se csábult el, amikor a másik épp cigis időszakát élte.


23L

2011. ápr. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%

Hát sajnos párom rendszeresen dohányzik,és engem zavar,de nem tudok vele mit csinálni,és én még ki se próbáltam és nem is akarom!

6éve vagyunk együtt,párom 3éve dohányzik.:(

20/L

2011. ápr. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!