Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehet egy au pair, ha nem...

Mit tehet egy au pair, ha nem érzi jól magát a családnál? Ha jártál már így, veled mi történt pontosan?

Figyelt kérdés

Egy hete költöztem ide, ez már az 5. család, akiknél dolgozom. De ennél a családnál nem érzem jól magam. A gyerekek néha kedvesek, de gyakran kibírhatatlanok, hisztiznek, kiabálnak. A munkám gyakorlatilag nem is az, hogy velük foglalkozzak, hanem főzni kell rájuk meg takarítani utánuk. Ők kb. semmi házimunkát nem végeznek, ott hagynak mindent maguk után, és nekem kell takarítani. Igaz, hogy ezek nagyobb gyerekek, 11 és 13 évesek, eddig csupa óvodás korúval vagy még kisebbel foglalkoztam.

Eddig semmi problémám nem volt senkivel, mindenhová be tudtam illeszkedni, tehát fogalmam sincs, hogyan tovább, mit mondjak az anyukának. Megtehetem azt, hogy megmondom, hogy nem szeretnék tovább itt maradni? Mennyi időt adnak ilyenkor arra, hogy másik családot keressek?


2011. ápr. 6. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem először a szülőkkel próbálj meg beszélni, hogy a gyereküket bírják rá egy pici házimunkára, mert a gyerekekre vigyázol első sorban és nem cseléd vagy. Vagy csinálhatod azt is, hogy elkezdesz egy új családot keresni, aztán mikor megvan, akkor megmondod a szülőknek, hogy Sayonara.
2011. ápr. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

Miert hiszi mindenki azt,hogy csak a gyerek vigyazas a munka ilyenkor???? Sajnos ez a takaritas es a foesrol is szol. Magyarul csicska munka.

Hagyd ott a csaladot es gyere haza.

2011. ápr. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bár az elsővel nem tudtam mit kezdeni, a felsorolt kérdéseket már végigböngésztem, mielőtt kiírtam ezt.


A másodiknak: a családot nagyon nehezen találtam meg, mert akik akarnak au pairt, azok mind hosszabb időre akarják, én meg csak nyár közepéig tudok maradni.


Utolsó: ha házvezetőnő vagy ilyesmi akartam volna lenni, akkor olyan munkára jelentkeztem volna. Amikor elvállaltam ezt, arról volt szó, hogy a gyerekekkel kell foglalkoznom, de ennek a munkának nem sok köze van hozzájuk.

2011. ápr. 6. 18:11
 5/8 A kérdező kommentje:
A válasz az utolsó előttinek szólt, nem az utolsónak.
2011. ápr. 6. 18:12
 6/8 A kérdező kommentje:
Mint írtam, ez bőven nem az első ilyen munkám, elég sok tapasztalatom van már. Persze, hozzátartozik, hogy takarítok magam meg a kisebb gyerekek után, csinálok nekik kaját stb, de eddig az összes családnál a gyerekeken volt a hangsúly, őket kellett tanítani, játszani velük, sétra vinni, vigyázni rájuk. Itt ilyen egyáltalán nincs, mivel egész nap suliban vannak meg a barátaiknál, szinte csak akkor látom őket, amikor vacsit adok nekik.
2011. ápr. 6. 18:16
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Talán ez más megvilágításba helyezi a dolgot:

Ugyanezért a pénzért (vagy jóval kevesebbért) más emberek olyan keményen dolgoznak Angliában, Németországban, Ausztriában, stb. hogy sokszor valamilyen foglalkozási ártalom, sérülés a vége és a szállásukat 5-8 másik emberrel kell megosztaniuk.

Soha ne felfelé, hanem lefelé nézz.

Lehetne rosszabb is.

2011. ápr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

1et ertek az elozovel, lehetne rosszabb is.


3 evet voltam UKben. A masodik csaladban a no megszabta mikorra jarok haza, es ha ejfel utan jottem meg, azt mondta levonja a fizumbol. Kicsit dilinyos volt es sokat szenvedtem miatta, de kibirtam, mert mellette tanultam az angolt (ez volt a fo cel mikor kimentem), kereokizni jartam a haverokkal a sarki pub-ba, es megengedtek hogy akarmikor hazatelefonaljak, ergo sosem kellett a hivasaimat kifizetnem. Mondjuk hetente 2x vegig kellett hallgatnom ahogy a ferjevel uvoltoznek lepedo akrobatika kozben ami kicsit weird volt, de mostmar csak rohogok rajta. (a gaz szerintem hogy a gyerekek is siman hallottak, mert az o szobajuk kozelebb volt… de ez az o eletuk nem az enyem!)


Szerintem szoritsd ossze a fogad, novessz “a pair of balls”-t es csinald amit kernek es amit megfizetnek.

2011. ápr. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!