Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyobb összegű pénzt kérni a...

Nagyobb összegű pénzt kérni a barátomtól? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Igazából arra is kíváncsi lennék, hogy ti szoktatok-e pénzt kérni a barátotoktól. Nem férj és nem élettárs, mert az azért egy szorosabb kategória. Én már 4.5 éve vagyok együtt a barátommal, de nem élünk együtt, ezt majd olyan 2 év múlva tervezzük amikor anyagilag megengedhetjük magunknak. Azonban mostanában anyagilag elég rosszul állok, és azon gondolkozom, hogy kérek tőle 100.e ft-ot nyelvvizsgára meg amire még kell.. és majd később visszaadom neki vagy pl: én fizetek ki egy nyaralást vagy barmi más. De, azt még megjegyezném, hogy nem akarok csak úgy a semmibe kérni tőle ekkora összeget, odaadnám neki az egyik nyakláncomat. Szerintetek ez gáz? Nem mondtam még neki, de egyébként sejtem hogy nem tudna adni, mert neki a megtakarított pénze meg másra kell. Azonban én meg nem akarok diákhitelt felvenni és nem akarom ezt a láncot sem eladni. Voltatok már hasonló helyzetben? Vagy kértetek már barátotoktól pénzt? Mennyit? Visszaadtátok?

Kort is írjatok!


2011. ápr. 6. 16:40
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzáfűznék, hogy azért is adom oda neki ezt a nyakláncomat, mert a korábbi barátnői mind átverték és jelentős összegű pénzt nem adtak neki vissza. Igaz ez már mind rég történt, de szerintem ő nem felejtette el! És az az igazság, hogy mi is hol jóban vagyunk, hol kicsit összeveszünk. Jegygyűrűnk sincsmég.
2011. ápr. 6. 16:42
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az a nyaklánc nem ér 100 ezret. Amúgy nem azért, semmi közöm hozzá, de egy nyelvvizsga, még ha Trinity is, ahol lényegében mindenki átmegy, 40.000. Mire kell még 60? Soha nem kérnék a barátomtól pénzt,úgy, hogy tudom, neki másra kell.
2011. ápr. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
én nem kérnék. kérj diákhitelt. ez látszik h nem komoly kapcsolat,meg őt már sokszor átverték,és mint írtad nincs is pénze. meg ne sértődj,de a munka nem jut eszedbe??
2011. ápr. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lenne szép dolog tőle pénzt kérni, pláne, hogy írtad, hogy neki is kell valamire.

Szüleidtől nem tudsz segítséget kérni, vagy egyéb rokonoktól?

2011. ápr. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Szülőktől, rokonoktól nem tudok segítséget kérni.

Korábban több dologgal is foglalkoztam, de ezekből már több hónapja semmi pénzem nincs, szóval vehetjük úgy, hogy az összes kereseti forrásom megszűnni látszik.

A nyaklánc 70et ér zálogba kp-ben.

Nem csak nyelvvizsga, hanem tanfolyam is meg még 1-2 ilyen jellegű sulis kiadás :S

2011. ápr. 6. 16:49
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem kértem, nem is kérnék. Inkább fordulnék valamelyik közeli rokonomhoz segítségért.
2011. ápr. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
KORT miért nem írtok??
2011. ápr. 6. 16:50
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

16:49

Akkor mi lenne, ha beadnád a nyakláncot zálogba és csak a maradék összeget kérnéd kölcsön a barátodtól?

2011. ápr. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Bocs! 32/N
2011. ápr. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Én kértem már, igaz nem ekkora összeget, hanem pl. 30 ezret. Természetesen meg is adtam később, vagy ha neki nem volt pénze, én fizettem cserébe bizonyos dolgait.

Szerintem ha jóban vagytok, nincs ebben semmi szégyellnivaló, viszont azt úgyis csak ő tudja megmondani, hogy tud-e ennyi pénzt adni.

2011. ápr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!