Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnál ha az anyád...

Mit csinálnál ha az anyád lelkileg terrorizálna és magához akarna láncolni?

Figyelt kérdés

Persze tudom,csak azt lehet aki engedi magát,de a sztori az nem ilyen egyszerü sajnos!Nem akarom az egészet leírni,mert elég hosszu lenne.A lényeg hogy elváltak a szüleim és az anyám rajtam éli ki az apám íránt érzett bosszuját,bár most már vissza vett magából,de én már teljessen bele fáradtam és sajnos esélyem sem volt az elköltözésre és most sincs,mert nem keresek valami jól hogy ezt megtudjam tenni.

Egyszerüen teljessen felőrőlt a válásuk,persze kire számíttson ha nem rám,de én már belefáradtam,egyszerüen nincs saját életem,mert mindig másnak a baját hallgattam,lehet hogy ez most önzőségnek hangzik,de nem az,mert annak ellenére hogy én segítettem lelkileg ahogy tudtam még én voltam a hülye és hogy én is olyan leszek mint az apám és ilyen dolgokat vágott a fejemhez,pedig távol áll tőlem apám stílusa,de ha olyan lennék akkor sem lenne joga ilyeneket a fejemhez vágni!Teljessen elment az önbizalmam és egyszerüen már nem tudom hogy mi is a jó valójában és mi lenne a megoldás!


2011. ápr. 7. 12:28
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzá tennék hogy már rájött hogy ezzel nálam nem ér el semmit,de viszont olyan szinten belefáradtam hogy az hihetetlen,mintha azt akarná velem éreztetni hogy nélküle vagy egymás nélkül nem tudunk létezni!Attól fél hogy egyedül marad,egyszerüen úgy érzem hogy megvan nyomoritva az életem!
2011. ápr. 7. 12:30
 2/20 anonim ***** válasza:

Ti beszélgetni nem szoktatok, csak egymás fejéhez vágni a szavakat, vádaskodni?

Ha anyádat leülteted, és megmondod neki indulatok nélkül, hogy te erről mit gondolsz, és neki mi a véleménye, biztosan könnyebben dűlőre juttok.

2011. ápr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

Most okostojásnak tűnök, de én ebből írtam a szakdolgozatom.Tanácsot így látatlanból annyit tudok adni, hogy keress meg egy lakhelyedhez közeli családsegítőt, és ott kérd egy mediátor segítségét.Erre akkor is jogosult vagy, ha már nem vagy kiskorú.

Sok anyuka esik bele ebbe a hibába, és a mediátor, vagy családsegítő segíteni tud nektek abban, hogy ezeket a dolgokat tisztázzátok.Nem tudom, fiú, vagy lány vagy-e.Fiúk esetében, főleg ha egyedüli gyermek, kicsit nehezebb a helyzet.Van egy barátom, aki közel 30 éves, és 9 éves kora óta van ebben a helyzetben, pedig idő közben neki még mostohaapukája is akadt, de gyakorlatilag az anyja úgyis felörli az életét, hogy már el is költözött tőle.Ezért szerintem jó dolog, ha szakember segítségével tisztázzátok, és pénzbe sem kerül.

2011. ápr. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Albérlet nem tudsz menni? Vagy ha tanulsz, akkor kollégiumba?


Az én anyósom a fiával tette ezt. Pl. kedvesem nem mehetett el egyedül vásárolni semmit, mert nem tudta, mit kell vennie. 23 éves volt!

Mindig vele éreztette, hogy az apja elhagyta őt. Komolyan mondom, mintha ő tehetett volna róla, pedig még csak gyerek volt.

Azóta én vagyok a célpont, legalább a férjem békén hagyja. Addig minden rossz volt, amit a férjem tett, amióta házasok vagyunk, azóta állítása szerint a férjemnek nincs senkire szüksége, mert egyedül is el tudja látni magát. Ha meg nem, visszaköltözhet hozzá :S


Beszélhetsz vele nyugodtan, szigorúan, keményen, kiabálva, semmit se fog használni. A fejébe vette, és ezen nem tudsz változtatni.


Költözz el, amint tudsz. Tudod, jobb távolról szeretni, mint közelről gyűlölni!

2011. ápr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
A 12:49-es válaszolóval nem értek egyet.Nem biztos, hogy gyűlölik egymást, és nem muszáj mindent felégetnie maga mögött, mivel az édesanyja.Családját senki sem válogatja, amúgy meg lehet ideig óráig hatna, hogy elköltözik, de akkor meg ott a lelkiismeret furdalás, és csak még inkább benne érzi magát az ördögi körben.Ha már a beszélgetés, a másik szemszögének a megvizsgálása sem hat, ha az édesanyja sem akar együttműködni,akkor költözzön, és elmondhatja, hogy a saját életét tartja fonotsnak.
2011. ápr. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
bocs, fontosnak
2011. ápr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

nálunk is hasonló helyzet van,de csak a lelkiterror terén,mert nálunk az anyagiak miatt van gond.Nálunk apu is csak hallgat,mert anyu tartja el többnyire ezért inkább nem szól,de igazából mindnekinek már kivan a t*ke anyu állandó panaszkodásán.Én mindig azt tettem amit ő akart én se tudom a saját életemet élni,de én lelkiismeretes is vagyok ezért nem is merem,mert sajnálom is anyut,de közben meg haragszom is rá h. tönkreteszi az életünket,mert ő azt gondolja mindnekinek az a jó amit ő gondol...

26/l

2011. ápr. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

12: 49-es vagyok:


A férjem jól döntött. Azóta boldogabb, amit nem csak én látok, hanem a barátai is.

Nem kell mindent felégetni maga mögött, csak van egy határ.

Ők nem tudták szép beszéddel megoldani. Ha férjem szólt, hogy egyedül akar valamit csinálni, ő volt a béna, a rossz, aki erre sem, arra sem képes.

Pl. 23 évesen nem anyuval kell alsónadrágot venni. :S


Még én is kapok néha a fejemre, hogy elengedem egyedül cipőt venni. Basszus, ennyi idősen el tudja dönteni, milyen és hányas cipő kell neki!

2011. ápr. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Én nem akarok semmit felégetni magam mögött,mert mégis csak az anyám!De mivel én is lelkiismeretes vagyok,nagyon nehéz lenne megtennem még akkor is ha megtudnám tenni azt hogy lelépek itthonról,de sajnos egyenlőre nincs erre reális esély!Amúgy felnőtt vagyok és 26 éves!!

Én nem utálom az anyámat és ez a legrosszabb az egészben pontossan ez,hogy bárcsak utálnám mint a sz.art és akkor könyebben letudnék lépni innen,a baj ezzel az hogy ő is tudja hogy érzékeny vagyok és ő ezt kihasználja,de elöbb utobb befog telni a pohár és itt hagyok csapot papot,engem már nem érdekel!A testvérem éli világát külföldön mint a kiskirályok én meg szopom itt a nagy f.aszt....

Most csak egyet tehetek,várok amig lenyugszik és végre békén hagy engem!!

2011. ápr. 7. 14:17
 10/20 A kérdező kommentje:
Csinos nő az anyám és az igazság az hogy egy férfi kellene neki aki kicsit foglalkozik vele,de én mégis is csak a fia vagyok!Ha mondjuk volt fodrásznál,akkor le.basz hogy miért nem dicsértem meg a haját meg ilyenek!!A barátnőmet már ide sem merem hozni,mert csak féltékenykedni fog rá,ahogy eddig is tette,de azt mondja nem kell neki férfi,pedig találna magának secperc alatt.
2011. ápr. 7. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!