Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnál ha az anyád...

Mit csinálnál ha az anyád lelkileg terrorizálna és magához akarna láncolni?

Figyelt kérdés

Persze tudom,csak azt lehet aki engedi magát,de a sztori az nem ilyen egyszerü sajnos!Nem akarom az egészet leírni,mert elég hosszu lenne.A lényeg hogy elváltak a szüleim és az anyám rajtam éli ki az apám íránt érzett bosszuját,bár most már vissza vett magából,de én már teljessen bele fáradtam és sajnos esélyem sem volt az elköltözésre és most sincs,mert nem keresek valami jól hogy ezt megtudjam tenni.

Egyszerüen teljessen felőrőlt a válásuk,persze kire számíttson ha nem rám,de én már belefáradtam,egyszerüen nincs saját életem,mert mindig másnak a baját hallgattam,lehet hogy ez most önzőségnek hangzik,de nem az,mert annak ellenére hogy én segítettem lelkileg ahogy tudtam még én voltam a hülye és hogy én is olyan leszek mint az apám és ilyen dolgokat vágott a fejemhez,pedig távol áll tőlem apám stílusa,de ha olyan lennék akkor sem lenne joga ilyeneket a fejemhez vágni!Teljessen elment az önbizalmam és egyszerüen már nem tudom hogy mi is a jó valójában és mi lenne a megoldás!


2011. ápr. 7. 12:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Mint anyósom. Úgy tekint rád, mintha a férje lennél.

Nem kell utálni, anélkül is el lehet költözni.


Tudod, anyósomnak is voltak kemény húzásai párommal szemben, mégsem tudom utálni. És ha kedvesemmel összeugranak, mindig azt mondtam neki, hogy mégis csak az anyja, bármit is tesz. Max ritkábban látogatja meg, nem csinál vele közös programot. De ettől ha baj van, ott van mellette ő is, én is.

2011. ápr. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Édesanyád az édesapáddal vívott harcát mintha veled folytatná, ami valószínűleg amiatt van, mert nem dolgozta fel a válást.A szakember egy családsegítőben neki ebben is segíthet.Nyilván én sem azt mondom, hogy örökké csak vele élj, mert egyszer neked is lesz saját családod.De azt hiszem, még nincs sem élettársad, sem feleséged, aki támogatna.

Aki meg dominancia harcot akar vívni az anyósával, az pedig tegye nyugodtan, de nem valószínű, hogy van értelme.

Amúgy pedig én hat évig voltam egy őrült elvált asszony menyjelöltje, tehát nekem is van személyes tapasztalatom.

2011. ápr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, ha lány vagy, akkor pedig feleség helyett érts férjet
2011. ápr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Sajnállak, mert az én anyám ugyanezt csinálta velem.

nem tudsz mit tenni, ne akard megoldani a bajait, ne gondolkodj az ő problémáin, nem lesz eredménye, hidd el!


Minél előbb szakadj el tőle, mert úgy megnyomorít, hogy később nem lesz erőd elmenni, változtatni, annyira el fogja venni az önbizalmad.


Ne vádold magad! Tudom, hogy az anyád, de az ő életéért ő a felelős, nem Te.

Te viszont saját magadért felelős vagy, ne engedd, hogy kiforgasson önmagadból!

2011. ápr. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Minél előbb szakadj el tőle, mert úgy megnyomorít, hogy később nem lesz erőd elmenni, változtatni, annyira el fogja venni az önbizalmad.


Már sajnos megnyomoritott és teljessen elvette az önbizalmam,pedig mindig is határozottabb ember voltam mint a kortársaim,16 évessen elindultam egy hátitáskával ausztriában kalandozni nulla nyelvtudás nélkül alig pár schillingel a zsebemben!:)

Nem tudom hogy szerezhetném vissza önmgagam,mert már azt sem tudom hogy kivagyok és mit akarok egyeltalán!:(

Már kezdek beleőrülni és ha így folytatodik személyiség zavarom lesz,ha még nincs az!

Egyszerüen úgy érzem hogy nem tudok kibontakozni és teljessen elnyomom magamban a dolgokat és ennek ő az oka,rengeteg tervem van és ötletem van az életemmel kapcsolatban,de már annyira nincs önbizalmam hogy nem merek elindulni semerre sem!

2011. ápr. 8. 11:33
 16/20 anonim ***** válasza:

Sohasem késő újra kezdeni!

Csak az első lépést nehéz megtenni!

Ha elköltözöl, és a magad ura leszel, az önbizalmad is vissza fog térni!

2011. ápr. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Tegnap írtam 15.31-kor.


Nagyon megértelek, mert ugyanezen mentem keresztül, és majdnem egyidősek vagyunk Te 26 én meg 24, úgyhogy olyan, mintha rólam írtad volna a kérdést.


Figyelj! Ha most még nem tudsz elköltözni, nem baj,

majd később menni fog, nyugodj meg, és ne stresszelj ezen. Menni fog, mindennek eljön az ideje.


Arra, hogy hogyan szerezd vissza önmagad én a saját példámat tudom mondani: Találj valamit amit nagyon-nagyon szeretsz, lehet ez egy új iskola, hobbi, sport, zene, bármi, a lényeg az, hogy nagyon szeresd. Ha ezt megtaláltad, akkor lesz miért élned, lesz miért fölkelned reggelente, nem csak a kötelesség lesz, meg az anyukáddal való veszekedés. Lesz, ami éltet és amiben jó vagy.


Ez lesz a fonal, ami kivezet majd ebből a labirintusból, amibe belekerültél akaratod ellenére.


Gondolkodj magadon, mi az, amit szeretsz, milyen stílusú öltözködés illik hozzád, milyen parfüm, milyen zene az, amiért lelkesedni tudsz, milyen sport az, amit teljes lelkesedéssel űzöl, mi az az érdeklődési terület, amibe bele tudsz mélyedni, magyarul építsd fel újra önmagad apró kis lépésekben.


És, ha megtaláltad, azt, ami éltet minden nap, soha ne hagyd, hogy anyukád lebeszéljen róla.


Így meg fog erősödni az önbizalmad annyira, hogy tervezheted a következő lépést, aztán a következőt és így tovább, egészen addig, amíg el nem jutsz odáig, hogy el tudj szakadni anyukádtól nem csak fizikálisan, de lelkileg is. Hogy ne érdekeljen már az érzelmi zsarolása, az, hogy elveszi az önbizalmadat, lekisebbíti az érdemeidet, és elhiteti veled, hogy nélküle életképtelen vagy. De, ha vele laksz az sem jó, mert akkor is folyton kritizál. Ha éled a saját életed az sem jó, mert akkor azt mondja elhanyagolod. Tehát nem tudod jól csinálni, mert ha ezt léped baj, ha azt az is baj, mindenképpen rosszul csinálsz mindent az ő szemében.


Tehát erre egy megoldás van: el kell szakadni tőle. De tudom ez nem megy hipp-hopp, annyira kimosta már az agyadat.


Úgyhogy apró lépésekben haladj. Minden nap tegyél valamit önmagadért. Keresd azt, amit nem rutinból csinálsz, hanem szívvel-lélekkel.


Azt is tudom, hogy ez azért nehéz, mert kívülre nem látszik semmi rossz a családodról. Anyukád csinos és nett, akár az enyém, gondolom tökéletes háziasszony, akár csak az enyém. Az én anyám is nagyon klassz nő benyomását teszi, jó munkaerő, csinos, ápolt, 10 évet letagadhatna, a lakása csillog-villog, a külvilág szemében egy szuper anya, de azt csak én tudom, hogy a családunk a szép külső ellenére belülről rohad.


Úgyhogy nehéz, tudom, de hidd el az a lány, aki voltál, az a 16 éves bátor lány az még mindig ott van benned, csak el lett nyomva az évek során, de ott van, és arra vár, hogy kiszabadítsd ebből a börtönből.


Sikerülni fog, úgyhogy ne add fel!

2011. ápr. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én vagyok az, aki a szakembert javasolja, de az utolsóval teljesen egyetértek.
2011. ápr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 12:42


Köszi a hozzászolást,hasznos volt!

De miből gondoltad hogy lány vagyok?:)

Mert amúgy nem,de azt írtam hogy férfi vagyok,de lényegében jelen esetben nem számítt!

2011. ápr. 9. 19:28
 20/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Azért gondoltam, hogy lány vagy, mert magamból indultam ki, én ugyanis lány vagyok.

A történeted meg olyan volt, mintha én írtam volna.

Azt pedig vagy nem olvastam el, vagy átsiklottam rajta, hogy fiú vagy.

Nem tudom, nekem egyértelmű volt, hogy lány vagy, az anyukák a lányukat szokták így magukhoz kötni, mint barátnőt.

De, ha fiú vagy, akkor talán még rosszabb, mert még betegesebben kötődik hozzád anyukád, valószínűleg a férje pótlékát látja benned.

2011. ápr. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!