Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért piszkál folyton az...

Miért piszkál folyton az anyám? Eddig nem volt semmi baja, reggel óta mindenbe beleköt.

Figyelt kérdés

Reggel kértem tőle pénzt, mert dolgom volt, kellett pénz reggelire. Elkezdett kiabálni, hogy miért keltem fel őt fél7kor.(Egész éjjel internetezik, nyugdíjas, nem jár dolgozni, ne aludjon és lustálkodjon!) Amikor délután hazaértem, kiakadt, hogy behordom a sarat a lakásba, és ő most söpört fel! (Ahogy beléptem az ajtón, levettem a csizmámat) Zokniban végigmentem az előszobán, éreztem a homokszemeket a talpam alatt. Összesöpörtem, és elmentem wc-re. Megint kiabált, hogy az út közepén hagytam a koszt (ha ő felsöpört, milyen koszt is hagyhattam ott?). A lapátra söpörtem, kidobtam. Nekiálltam ebédelni, leejtettem a földre a kanalamat, fogtam egy másik. Ez sem tetszett neki, merthogy nem én mosogatok (Ő sem..apu szokott). Kutyám ellopott a polcról egy plüsst, már kiabált, hogy neveljem meg a hülye dögömet (egyébként imádja de ma valahogy látni sem bírja). Délután kimentünk a kertbe, nyavalygott, hogy sáros lettem, mossam ki a nadrágomat. Hazajöttünk, kimostam kézzel, kád szélére tetem, amíg kicsöpög belőle a víz, és utána feltettem volna a radiátorra, erre ő bevágta a mosógépbe, és hangosan mondta, hogy miattam kell megint mosnia (ma már 2 adag ruhát kimosott) és hogy ez nekem sokba fog kerülni. valami gond van a telefonommal, el kell vinni szervizbe. Ezért is leharapta a fejem, hogy akármihez nyúlok, tönkremegy (valószínűleg csak beragadt az egyik gomb, ezért nem tudok fényképezni). Vacsoránál nem volt hajlandó velem egy asztalnál ülni, ezért eljöttem és csak süteményt vacsoráztam. A kutya beszaladt a fürdőbe (anyu meg épp teregetett) és üvöltött mint a sakál, hogy takarodj innen te büdös dög! Nem tudom mi lehet a baja, apuval sem tud normálisan beszélni. Ha kérdezek tőle valamit, bunkózik.

Annyi még hozzátartozik, hogy a kutyám megrágta a tv-m zsinórját. (bár ezt csak d.u. fedezte fel, és már reggel is bunkó volt). A mai szombat ugyanúgy telt mint bármelyik másik, minden szombaton korán kelek, délután érek haza, eszek, néha alszom picit. Mi lehet a baja? Menzesz már nincs neki.


18 éves lány vagyok, anyukám 56 éves lesz nyáron.


2009. febr. 28. 22:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg tőle, hogy miért gyötör, el akar üldözni, hogy feléje se nézz többet, vagy sikeresen akarja véghezvinni a felnevelésedet?


De talán jobb, ha egy nyugodtabb szövegkörnyezetben (amikor épp nem ilyen), nagyon nyugodtan elmondod neki, hogy mennyire rosszul esik a viselkedése, mert nincs benne semmi szeretet. Aztán ha felkapja a vizet, jöhet a fenti kérdés, de szintén nyugodtan, hogy eljusson a tudatáig, máskülönben egy szót sem fog felfogni a pipától.

2009. márc. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

több mint 35 éves munkaviszonya van, 2 évig munkanélküli volt és nyugdíjas lett.

Nem akarom abbahagyni a tanulást (jövőre fogok érettségizni), de nyáron el szeretnék menni dolgozni.

Az a probléma, hogy anyu mostanában alig akar megcsinálni valamit. 3ig vagy 4ig suliba vagyok, hazaérek fáradtan és éhesen, kérdezem mi a kaja: hát ő nem főzött semmit (apu épp kórházban volt vizsgálaton), úgyhogy vegyek elő a mélyhűtőből egy pizzát.


Amúgy mi a baj a helyesírásommal és a megfogalmazásommal? :D

2009. márc. 1. 09:21
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyukad szerintem kicsit ellustult ez a baj, es mivel van energiaja, hiszen nem sok mindent csinal, es idomilliomos, ezert cseszeget tegedet. Ha ellene faradva, orulne, hogy el, nem meg cseszegetni tegedet!
2009. márc. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz a válaszoló vagyok, aki azt írta, hgoy az én anyámmal elszaladt a ló. Félek, nálad is ez lesz. Szerintem egész nap nem csinál semmit, ha a TV előtt ül, az még agresszívvá is teheti, szóval lehet beszélned kellene vel, hogy ő itthon van, rá kéne hárulnia a házimunkai feladatoknak, és neked mivel érettségi közeli vagy, és a pontok is számítanak, nem az apró csprő gondokkal kéne foglalkoznod, hanem a tanulással. Ha visszavág, hogy hát így is van sok időd tanulni, számold össze neki, melyik tevékenység mennyi időt vesz el a napodból...és ugyan neki erre a délelőtt folyamán, ha már olyan kevés idő, miért nem volt ideje?


Lehet hogy már többen is mondták ez csak olaj a tűzre, de hogyan lehet ezt szépen megfogalmazni? Van, hogy igenis a szemére kell vetni a dolgokat, mert én tudom, én úgy jártam, hogy ha már későn szóltam, az volt a válasz, hogy merészelek én feleselni, még inkább kritizálni a szüleimnek, hisz én csak egy rabszolga lehetek az ő házukban...


Amúgy, ha apukád kórházi kezelésre jár, nem lehet, hogy ott van nagy baj?

2009. márc. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Anyukám ma egész normális volt.. de még mindig nem az igazi.


Utolsó válaszoló, légyszi fejtsd ki, mire gondolsz.

Hogy érted, hogy "ha apukád kórházi kezelésekre jár, akkor ot a baj?"

Amúgy el van törve a lába, és röntgenre jár, meg gyógyszereket irat.

2009. márc. 1. 20:18
 16/16 anonim ***** válasza:

Azt értettem alatta, hogy apukád most úgymond munkaképtelen, és ez lehet, hogy böki anyukád csőrét...

Meg főként az, hogy most úgymond gondoskodni kell róla, mert sok mindent gondolom begipszelt lábbal nem tud megcsinálni.

Ha eddig nem volt ilyesmire példa, anyukádnak ez nagyobb teher az átlagnál...(az én anyukám már ennek a gondolatától is bepöccent volna, de gondolom a tied nem ilyen...)

2009. márc. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!