Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nevelővaterom kirakott otthonr...

Nevelővaterom kirakott otthonról. Menjek vagy ne menjek? Sürgős. Bőv. Lent.

Figyelt kérdés

Múlt vasárnap a nevelővateromnak nagyon szar kedve volt, (a barátommal 24 órás-aludj máskor vetélkedőn voltunk és d.e. 10-től d.u.6-ig aludtunk, [volna] ha nem ordított voltna a hangerő lent a tv-n.) lementem, muteromnak mutattam h a hangerőt lejjebb kéne venni, (sztem alapvető az h ha az ember többedmagával él egy házban figyel a másikra, pl. ha az egyik alszik nem ordítattjuk a tv-t) a nevelővaterom erre elkezdett osztani, h nem igaz h nem nézhet d.u. 6kor meg egy filmet a saját házában, és h h képzelem ezt, és h mindenért ő a hibás....(????nem értettem ezt a részét de mindegy.) ráhagytam. Utána a barátom meghívott kajálni hozzájuk fél órára mert otthon nem volt főtt kaja. N.vater kjérdezte h hhova mész? Mondtam h kajálni. Ő meg ha el mersz menni itthonról, akk haza se kell jönni, meg takarodjál innen (ismétlem kajálni mentem volna el...-.-") meg ha e merek mennn ivissza se kell mennem..Mivel am is elegem volt a folytonos baszogatásból így mondtam neki h jó, és ezzel elhúztam a csíkot.

Vasárnap már mamáméknál aludtam és végig egész héten. Szép lassan átvittem a cuccaim, otthon a szobámat rendbe raktam, leszedtem minden személyes dolgot h érezzék az ürességet. Muterommal találkozztam a héten 2x 3x, mert öcsémre néha mamám szokott vigyázni...Csütörtök ste odajött hozzám, és azt mondta:

-Lányom szombaton takarítani kéne otthon.

Nem szóltam semmit, úgy meg voltam lepődve, hogy eddig semmi hiányzolotthonrólgyermekem, gyerehazalányom, csak az h gyere haza szombaton takarítani. Hazamenni már nem fogok, mamáméknál szeretnék maradni, ert ott nyugalom van, és érzem h ha vmiben segítek akk azt becsülik és hálásak érte, nem úgy mint odahaza ahol csak a hibáimat találták meg. Ja ezen kívül még mehetek kutyát etetni is suli után.:) ennek az előadásmódja a köv. volt:(felhívott telefonon)

-Jól van kislányom, ezentúl az lesz, hogy ha hazajössz suliból, útközben beugrasz hozzánk és megeteted a kutyát....

WTF?! gondoltam én, erre nem szóltam semmit gondoltam mindegy, mert ennyi megéri nekem a nyugalmat.

Tegnap öcsém (4éves) elkezdte mondani h apa már nem haragszik rád, és szeretné ha othhon lennél. Néztem egy nagyot, h az ilyet miért a gyerekkel kell megüzenni?

A kérdés itt a takarítás. Menjek e vagy sem?

A barátom azt mondja hogy az megalázkodás lenne, és szánalmas. A nagyszüleim szerint menjek el, mert másfél óra nem nagy idő az életemből, és legalább így nyugalom lesz.

Én is a nagyszüleim pártján állok, mert nem szeretném szítani a viszályt és a veszekedést, főleg a nagyiékat idegesíteni, akik am sincsenek jó passzban. Mindannak ellenére hogy tényleg megalázkodás. Az is igaz h ezzel csak erősíteném muteromban a érzést miszerint én csak "nyaralni vagyok ott".

Előre is köszönöm a válaszokat, és bocsi ha túl sok lett..=(


2011. ápr. 9. 08:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
72%
Érdekes történet, én nem tudom eldönteni, hogy ki lehet a hibás ebben. Talán te sem vagy éppen olyan szent mint ahogy itt leírtad, hogy egyből mindenért a nevelőd a hibás, délután hatkor azért már én sem huzogatnám a tévt valószinű. Az is lehet ha már elege lett a te tekergésedből. Szóval ezt nehéz itt eldönteni, végül is te tudod a teljes igazat. De nem gondolom, hogy megalázó lenne takarítani elmenned oda ahol felneveltek, vagy enni adni a kutyáknak amiket esetleg te is szerettél. Ha meg nem az is fura. Én haza mennék, és bocsánatot kérnék. De ez én vagyok
2011. ápr. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?
2011. ápr. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
nehéz erre válaszolni így ,hogy pl a nevelőapukád szempontjából is meghallgatnám a dolgot!!Tudod,minden dolognak két oldala van!Na ezzel persze nem téged akarlak bántani!!!Lehet,hogy a nevelőpapád épp rossz passzban volt...és ilyenkor néha mondanak olyanokat amit nem kellene!Ezt el kéne engedni a füled mellett!!A barátodnak meg nem nagyon kéne beleszólni.Mert ő csak egy barát..a szülő az meg szülő!!!De ha ilyen nagy szája van..miért nem hozzájuk költöztél?Talán azért mert az ő szülei sem kultiválnák,hogy de10-től este6-ig alszotok??!!
2011. ápr. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
38%
Jól érzed, menni kell. Nem megalázkodás. Csendesen, mosolyogva dolgozz. Csak akkor szólalj, ha feltétlen szükséges. Pax.
2011. ápr. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Én szerintem az egész családodnak le kéne ülnie egy nagy beszélgetésre, mert szerintem itt a probléma göngyölgetve van.

A stilusodból ítélve, te sem lehetsz szent szóval nem nagyon lehet eldönteni, hogy mi volt előbb a tyúk vagy a tojás.

Amúgy, ha csak takarítani várnak vissza az elég gáz. Nem azért, mert ez megalázó lenne. Főleg, ha tényleg hiányzol, azt nem így kéne kifejezni.

Én azt javasolom, hogy próbálj meg beszélgetni, legalább anyukáddal a helyzetről, mert ha csak göngyölgetitek, akkor egyre rosszabb lesz. Mindenkinek!

Sok sikert!

2011. ápr. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
64%

Bocs hogy ezt irom,ne sértődj meg,de nem lehet teljesen átlátni a dolgokat,csak találgatni lehet.Nem tudni h volt-e előzménye vagy hogy te is hogy viselkedtél velük.Amúgy hány éves vagy?Mert ha fiatal,lehet kicsit tulreagálod a dolgot te is.Sajnos ha ténylega nevelőapádé a ház és nem anyudé akkor nektek kell alkalmazkodni és nem még beszólni neki hogy halkitsa le a tévét,valoszinüsitem h tudott rola h alszotok,ezek szerint nem érdekelte.Te is lehet h olyan hangnemben szoltál hozzá ami nem megengedett és azért gurult be.Amúgy ha elmentél és nem mentél haza anyukádnak illett volna utánadszolni h menj haza.Attol h van már fiud és felnöttnek érzed magad még nem vagy az.Majd ha külön mész akkor alszl és azt csinlsz amit akarsz.Az is lehet h makacs a nevelőapád és azért nem mondta h menj haza,de az is lehet h örül h elmentél így nincs veled gond.Tényleg csak találgatni lehet.Anyukád is egy érdekes ember,nem vagy otthon napok ota és benyögi h nagytakaritás szombaton.Amúgy menj elmindeképp hátha mondanak valamit ami számodra biztató,de azért te is elnézést kérhetsz kezdésnek.Amúgy nem biztos h otthon csak a hibáidattalálják meg hanem figylnek rád és náha szigorúak.

Sokszor az ember rosszul fogja fel a dolgokat.Azt hiszed h csesztetnek holott nem arra megy ki a járék.Arra azért figyelj h ne legyél senki terhére,van e a nagymueréknál hely és h szivesen látnak e,meg persze ha otthonrol lemondasz akkor pénzt se várj el a szüleidtől.

2011. ápr. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
63%
Nevelővaterom? Ez már mindent elárul. Szerintem menj és könyörögj, hogy otthon lakhass, és ez a megszolítás.... Istenem, hol élünk?
2011. ápr. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

N.vatert már évek óta így hívom és senkinek semmi baja vele. Csak úgy megjegyzem, Hogy aki 24 órás vetélkedő nem alszik (amit támogattak is) sztem megérdemel 6 óra alvást napközben. Én könyörögjek h fogadjanak vissza?? éveken át folyton terrorizáltak, most nem is hiányzom nekik, de azért takarítani menjek? És én kérjek bocsánatot? Álljunk meg egy pillanatra. Én nem most mentem el először otthonról. Többször is elküldött már csak azért mert rossz kedve volt, és többször is belém kötött már a semmiért is h le tudja vezetni a feszültségét. Nem tudom ki van ilyen helyzetben otthon, de aki nem az tegye össze a két kezét, mert pár év után be lehet csavarodni.

Én se vagyok annyira szent?? mindent megcsináltam bármire kértek, és még a kedves barátom osztott engem, h miért hagyom h csicskáztassanak. az én válaszom erre az volt h azért mert ez a normális és ez nem csicskáztatás mert eltartanak és én is velük élek. De már nem, mert van egy hely ahol örülnek nekem és szívesen látnak.

Azért vagyok kétségek között mert ezek szerint eddig másra nem voltam jó otthon csak arra h segítsek, és rendben tartsam a lakást. Most a személyem nem is hiányzik, csak a munkám? Hát hogy van ez??

2011. ápr. 9. 09:41
 9/26 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem, hogy most, amikor mennem kéne takarítani, otthon sincsenek.
2011. ápr. 9. 09:49
 10/26 anonim ***** válasza:
:) szerintem ugyis neked kell menned. Majd ha nagykorú leszel ha még nem vagy az, akkor majd teszel amit akarsz. Hanem maradj nagymaminál, de érezhető, hogy gyötör téged ez a helyzet, de mégsem eléggé.Csinálsz amit jónak látsz. Szerintem ugysem mindenben csak a szülők a ludasak, te is tettél fát a tűzre ez biztos.
2011. ápr. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!