Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a sógorommal?

Mit csináljak a sógorommal?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy egy kicsit hosszú leszek, bocs...

Van egy húgom, akivel együtt élünk a közös házunkban. Én férjnél vagyok, van két gyerekem. A húgom meg tavaly összejött egy fiúval, és teherbe is esett. Most ott lakik már nálunk a fiú is, aki azonban még tanul. Ráadásul néhány hónappal ezelőtt a munkáját is elvesztette.

Csakhogy az a probléma, hogy amióta itt lakik, jóformán én és férjem tartjuk el őt is. (A húgomat is részben, mert csak havi 20e Ft-ot kérünk tőle kajára+rezsire.) Mi fizetjük az ő ennivalóját, mi fizetjük ki a megnövekedett áramszámlát (addig 18e Ft volt, most meg úgy, hogy még ki is cseréltettük a villanyórát, hogy legyen éjszakai áram, még így is 22e havonta). És az sem érdekli őket, ha mondjuk bedöglik a láncfűrész, akkor is mi veszünk újat. Szóval, mindent mi állunk.

És akkor ma jött a meglepi. A férjem olyan helyen dolgozik, ahol minden hónapban van ún. dolgozói vásárlás, és így több kiló csokit hoz haza. És mit látok? A kedves sógorom ma egész nap azzal tömte a fejét, holott valamelyik nap direkt szóltam neki, hogy mértékkel, mert ki kellene tartania a következő hónapig, és még az oviba is szeretnék vinni belőle. De végül is nem is a csokiról van szó, hanem az elvről, hogy a férjem dolgozik éjjel-nappal, maszekol, mint az állat, amikor hazaér, akkor meg megy fát vágni, és akkor ő meg csak zabál, hétvégenként délig alszik, aztán meg ha elkezdek morogni, akkor maximum összevág néhány farönköt, és azzal el van intézve.

Már többször szóltam neki, hogy ez így nem lesz oké, mert nem vagyunk a szülei, de ő csak azt válaszolja, hogy "hát nem hagyhatom ott a sulit, meg nem is találok munkát".

A baba meg közben úton van, és a húgom is jóformán megérti, hogy nem talál munkát, de azért noszogatja is. Ma viszont, ahogy morogtam a csoki miatt, még rám is vágta az ajtót, hogy hagyjam már őket békén. Jobban szereti homokba dugni a fejét.

Az a helyzet, hogy a húgomat nem akarom bántani, mert ő tényleg sokat segít nekem, de abból a kölökből (mert úgy viselkedik, mint egy gyerek), elegem van. Tudom, hogy ő sem egy rossz ember, csak még nem nőtt fel, és nem tudja, mit jelent az, hogy elmenni a boltba, és megvenni a kaját, meg mindent.

És közben nekem meg lelkiismeretfurdalásom van, mert anyagilag végül is úgy állunk, hogy annyira nem vág földhöz az, hogy nem fizet (és ő ezt tudja is szerintem), de mégis rettentően frusztrál, hogy a férjem dolgozik, ő meg lebzsel.... ááááááá

Ráadásul néhány napja úgy érzem, hogy óvatosan arra is célozgat, hogy az ő anyjának segítsünk, pl. azzal, hogy adjuk oda a kertünket, hogy gazdálkodjon rajta (ami oké is, mert úgysem műveljük), de pl. ma már azt is mondta, hogy jobb lett volna, ha tegnap itt alszik az anyja, mert az éjjel megverte az élettársa. Na, ettől felállt a szőr a hátamon, mert elém vetült a baljós jövő, amikor a húgom anyósa beteszi a seggét a házunkba.

Most mondjátok meg mit csináljak?


2009. márc. 1. 21:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Én a helyedben beszélnék a szülőkkel, hogy mindenki tartsa el a saját gyerekét, főleg a srác anyjával. Vagy azt hiszi hogy teherbe ejtett valakit és cserébe majd eltartják a seggét????!!! Én kitettem volna a házból már rég, és ne haragudj, de tesódat is ha egy ilyen léhűtő semmirekellő pasi kell neki. De ez én vagyok és nekem kevés a türelmem az élősködőkhöz.
2009. márc. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Leülnék beszélni a húgommal. Mert ez így,hogy szinte ketten élősködnek rajtatok nem megy.
2009. márc. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
nehéz lesz, de le kell ülnöd a hugoddal és a élettársával egy asztalhoz, és meg kell ezt beszélni. nem a te felelősséges eltartani őket, azt a pénzt most nyugodtan félrerakhatnád ( később akármi történhet, gondolom akartok majd ti is piciket, az is rengeteg pénz, bedöglik a hűtő, az is egy vagyon) szóval a pénznek van helye nálatok is. Lakjanak nálatok, nem kell fillérre kiszámolni a rezsit, de hogy a kaját is ti fizessétek neki? és nem is segit a ház körül? akármenynire jószívű vagy, ne hagyd hogy élősködjön rajtad. ha ninsc pénze, vállja el ő a házimunkát, a favágást, a gereblyézést, ilyeneket, de csináljon valamit! ez igy korrekt. ha nem látja be, menjen ahová akar, meglátja egy hónap alatt mi mibe kerül (lakbér, rezsi,kaja,egyéb) és egyből átértékeli...
2009. márc. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Nekünk is van két kicsi gyerekünk.

Már beszéltem egyszer-kétszer velük, de nem hatott... :S


Az a helyzet, hogy ráadásul a szüleire sem számíthat, rég elváltak, és az apja még azt sem engedte anno, hogy hozzá jelentkezzen be lakcímileg, amikor az anyja az új férjével kiköltözött a cigánytelepre. A családi pótlékát még most sem adja oda neki, hiába nem lakik nála, azért elrakja. Szóval, gáz.

2009. márc. 1. 22:31
 5/17 A kérdező kommentje:

Harmadik válaszolónak: Az biztos, hogy átértékelné, mert mint írtam, szerintem az a legnagyobb baj, hogy nem tudja, mibe kerül az élet. De a húgom se nagyon, mert ő is még csak 1 éve került ki a suliból, és azóta se volt semmi gondja, meg azelőtt se.

Arra jöttem rá, hogy a családban én meg a férjem vagyunk azok, akik mindenkit kirángatnak a sz.a.r.-ból. Hol a nővéremet etettem, hol a húgomat, hol az apám után fizettem ki százezreket, hol az anyám kér kölcsön, meg hagyja rám a húgom ellátását, mert ő szerelmes...

Csak az a baj, hogy rajtunk soha, senki nem segít (mondjuk nem is kérjük), de ha mi nem akarunk segíteni, akkor meg mi vagyunk a szemétládák. (A múltkor nem adtam kölcsön a nővéremnek 300e Ft-ot, na ne tudjátok meg, minden voltam.)

Ha most nem jönne a baba, akkor azt mondanám nekik, hogy át szabad menni a másik lakásba (két lakásunk van), és élni, ahogy tudtok, de most nincs szívem megtenni, nem bírnám nézni. Na mindegy, jól kibeszéltem most magamból :D

2009. márc. 1. 22:38
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

Ja, és te fogod venni a gyerek alá a pelust????

Már ne is haragudj, de a tesód mia fenét fog csinálni huszonvalahányezer forint gyesből? Én nem azt mondom hogy a hugodat bántsd, de a fiújával igencsak el kellene beszélgetned. Ha már otthon mereszti a seggét, akkor legalább a férjed válláról vegye le az otthoni munkát, MINDET!! Ez így ne haragudj, de nem állapot, én már rég kitettem volna, hogy menjen anyucihoz. Ja és később oda akarja költöztetni az egész pereputtyát?

Sürgősen lépj valamit. A legjobb amit tehetsz választás elé állítod: vagy összeszedi magát és eltartja magukat, meg a családját, vagy mehet amerre lát. Szerencsés vagy, hogy a férjed még ezt tűri.

2009. márc. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

Ha jól értem el tudjátok tartani őket, és nem is lenne gond ha a sárc egy kicsit visszavenne, és fizetne mondjuk ő is egy 20-ast. Beszélj az anyjával és a húgoddal, hogy beszéljenek vele, hogy viselkedjen rendesen, legyen felelősségteljes, és ha nem tud dolgozni akkor azt a 20-ast kérjétek el a szüleitől (10-et innen, 10-et onnan)


(Ezt zárójelesen írom, mert nem vagyok benne biztos: ha a gyerek még tanul, gyerektartást sem neki, hanem a szülinek kell fizetnie, de ez nem biztos)


Megkérdezhetem hány éves a húgod, meg a barátja?

2009. márc. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%
Én nem türném tovább,hogy kihasználják a jószivűségeteket.Még ha a hugodról is van szó neked is van családod,gyerekeid ezt nekik is be kellene látni,ha a hugod szeret titeket neki kellene kiadni az útját a fiunak mert később sem lesz jobb a helyzet sőt!ha megszületik a baba akkor a picivel fognak zsarolni benneteket,azt hogy oda költözzön a fiú anyja nehogy engedjétek!még csak ott aludni se mert később nem tudjátok kirakni az otthonotokból.Írtad hogy van másik lakásotok is azt sem tartom jó ötletnek oda adni mert az lesz a vége,hogy a fiú családja teljesen beköltözik és az életben többé nem tudjátok ki rakni őket onnan,csak gondolj bele ha itt ez van akkor mi lenne ott?Te is és a férjed is álljatok a sarkatokra és mondjátok meg a srácnak ha (akármennyi időn belül)nem tartja be a ti szabályaitokat akkor fel is út le is út.
2009. márc. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
95%

Ti a ferjeddel tulsagosan is josagosak vagytok, es ezt mindenki kihasznalja.

Nem talal a sogorod munkat, igazan? Aki akar, az talal. Erdekes, a te ferjed elmegy maszekolni, es fat vagni. Miert nem megy el a sogor is fat vagni??????????

Eloskodni, azt elhiszem hogy szeretnek.

De vigyazz!!! Most, hogy 2-en vannak mar faj a szived ertuk, ha meglesz a kisbaba megjobban fajni fog a szived elkuldeni oket. De megtobb lesz a koltseg. 20000 Ft-ot adnak nektek oda????

Csak azt tudjak kihasznalni, aki megengedi. Te, es a ferjed is megengeditek, hogy kihasznaljanak, hulyenek neznek benneteket. Ne engedjetek meg. Latod, mar az anyjat is odaakarja hozni hozzatok!!! Mas tudod mar reg kivagta volna oket! Meghogy a masik lakasodban eljenek, ott is ingyen talan??????

Ne haragudj hogy ezt mondom, de ti a ferjeddel nem vagytok normalisak.

Megerdemlitek, hogy hulyere vegyenek benneteket.

2009. márc. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nagyon fontos lenne, hogy elejét vedd annak, hogy azt gondolja, neki mindent szabad. Én a helyedben nem hagynám, hogy ne fizessenek. Hány éves ez a srác? A szülei hogy várhatják el, hogy te tartsd el a férjeddel? Ha a srácnak nincs pénze, azért a szüleinek csak van annyi, hogy téged kisegítsenek, hisz nem vagy te szeretetszolgálat és ráadásul még ha jól értem, nem is vagytok rokonok...aztán nehogy úgy járj, hogy kihasznál titeket, amikor meg már jobb a helyzet és kap munkát, akkor ott hagyja a húgodat. Nálunk ugyanez volt az egyik rokonnal (csak ott a lány viselkedett úgy, mint a te sógorod). Most van egy gyerekük, de nem együtt nevelik, mert a lány az anyagi támogatást kihasználta, majd lelépett.
2009. márc. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!