Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen gyerekkori élményeid...

Milyen gyerekkori élményeid vannak a Húsvéttal kapcsolatban? Szeretted? Gyermekeiddel hogyan töltöd/hogyan fogod tölteni az ünnepet?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 16:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon rossz gyerekkori élményeim vannak. Alkesz apám tönkretette az összes gyerekkori húsvétomat, na meg a karácsonyaimat is... :(
2011. ápr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szerettem mindig, most is. Összegyűlt a család, jókat kajáltunk, megszokott pacsulibűz tette hangulatosabbá az eseményt, előző nap pedig mindig füvet szedtünk anya fehér kosárkájába a "nyuszinak".

Egyszer, még kicsi koromban a szülinapomra esett.

2011. ápr. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Hát elég vegyes a kép:) Örülök, akiknek szép emlékei vannak, és remélem akinek rossz volt a gyerekkora, az a saját családjával másképp éli majd meg..:S

Gyerekkoromban mi sem nagyon tartottunk locsolkodást, falun lakom, és bevett szokássá vált, hogy minden idegen becsöngessen, bebüdösítsen aztán tartsa a markát a pénzért - 100 forintokért, ami azért 10-15 éve nagy pénz volt! - úgyhogy egy idő után bezárultak a kapuk, és csak a közelebbi rokonság kergetett meg szódásszifonnal..:)

Ami azonban hagyomány volt, az a húsvéti sátorozás az erdőben, kiegészítve csokitojás-kereséssel, egész délutánokat kutakodtunk a többi gyerekkel, mire minden ajándékot megtaláltunk az utolsó odú mélyén is..:)

2011. ápr. 11. 19:54
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szépek: kicsi koromtól kezdve festünk, díszítünk tojást a mai napig, régebben volt hogy elmentünk a várba (egri vagyok) kézműves foglalkozásokra és ott készítettük el. Mindig kaptunk valamit, amit meg kellett keresnünk (arra kaptam egy gyerek mikroszkópot, tesóm pedig Gizmót).

De a reggeli ágyból való kiöntés is megmaradt, olyannyira, hogy ilyenkor hazamegyek (már külön lakom), hogy otthon locsolhasson meg apum vízzel. Van egy olyan hagyomány is amit már sajnos nem folytathatunk mert pár hete meghalt papám. Ő elénk állt elmondta a szokásos locsolóversét (1tök 2tök öntök), és a fejünkre borította az arcvizét, úgy hogy szó szerint lecsurgott rólunk, nagyon büdös volt, de bármit megadnék érte, hogy ismét leöntsön minket.

2011. ápr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kiskoromba :Kaptam egy könyvet amibe különböző állatokról szóltak nemfeltétlen dzsungelbeli hanem fóka jegesmedve rozmár sokáig megvolt az a könyv és emlékszem nagyon örültem mikor megtaláltam aztán később labdát kaptam de annak a könyvnek örültem a legjobban és a gyerekeimnek is lesz ilyen hogy húsvét első napján eldugok vlmit és nekik is akkor élménye lesz mint anno nekem volt.
2011. ápr. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!