Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan magyarázzam meg anyámna...

Hogyan magyarázzam meg anyámnak, hogy szükségem van pszichológusra? úgy látja, hogy minden rendben van velem, pedig nem.17L

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 20:33
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Ha rájön?
2011. ápr. 13. 19:39
 12/16 anonim ***** válasza:
Mi lesz ha rájön bezár a pincébe hogy ne hogy el tudj menni a dokihoz.... legfeljebb leorditja a fejed azt meg túl éled.
2011. ápr. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
én is anya nélkül járok pszichológushoz. 17L, és maga a pszichológus javasolta, hogy ne monjdam el anyámnak h elvesztettem. Azt mondta, hogy félreértené úgyis, és csak beparázna és én szívnám meg. Függ a pszichológustól nagyon. Mennyire ért meg és mennyire gyerekcentrikus, és áll melléd. Az enyém engem pártol és mindig azt javasolja, hogy anyát hagyjam ki a magánéletemből és a kényes dolgokból, amit tudom, hogy úgyse értene meg, mert ugyse érti meg és akkormeg nincs értelme. Ha anyádnak csak annyira futja a fejétől, hogy eltanácsol a pszichológustól, mikor szügségét érzed, akkor menj el nélküle és kerüld a hasonló témákat vele, mert ez bizonyítja, hogy mákja sincs semmi ilyesmihez...a legtöbb anya ilyen sztem...ez igy van rendjén. és a pszichológusnak mindenképpen magyarázd meg h anyád milyen izé, mert biztosan megérti és melléd áll. Ja és ha 1.-2. alkalommal úgyérzed, hogy nem értitek egymást a pszichológussal akihez mentél vagy nem szimpatikus, akkor válts, mert ritka az igazi...annyi van belőlük mint a szemét és legtöbben nem igazán meggyőzőek. de van jó is, csak kell keresni, esetleg kérdezd meg valakitol akinek hasonlo problémája van vagy akirol tudod, hogy jár, hogy kihez jár.
2011. ápr. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
mi az,ami leginkább aggaszt azzal kapcsolatban,hogy anyukád rájön,ha elmész pszichológushoz? egyáltalán miért van szükséged pszichológus segítségére? mi az oka? mert ha tényleg úgy érzed,hogy nagyon komoly a baj - és ezt csak te érzed,mi látatlanban nem tudjuk megmondani- akkor az iskolai pszichológushoz is elmehetsz. egyébként pedig tényleg csak az segít,ha magadtól indulsz neki a dolognak, anyukád meg miért jönne rá,hogy eljársz pszichológushoz? ha más nem segít,fordulj az osztályfőnöködhöz,ha megbízol benne,vagy egy idősebb családtaghoz, hátha segítenek. nem szabad akadékoskodni,hogy "mi van,ha rájön" meg ilyenek. egy pszichológus nem ad papírt,nem fogja elkérni anyud számát,hogy felhívja és elmondja neki,hogy nála jártál, egyébként pedig egy pszichológusnak is titoktartási kötelezettsége van,ami annyit tesz,hogy amiről ti ketten beszéltek,azt tilos bárkinek elmondania.
2011. ápr. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Mi a legrosszabb, ami történhet?
2011. ápr. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Szia! Szerintem néhányan túl radikálisan látják a szülőket, de ez nem ide tartozik. Az a lényeg, hogy anyud csak azért mondja, hogy nincs rá szükséged, mert fél attól, hogy valami bajod van. Vannak olyan szülők is akik ezzel akarják a gyerekeiket arra buzdítani, hogy hozzájuk forduljanak, de ebből nem szokott jó kisülni. Szerintem, ha anyud nem lesz ideges a témától, csak úgy közömbösen viselkedik, akkor mond meg neki, hogy tényleg szükséged van egy orvosra, aki nem csak találgat, hanem nagyon valószínűséggel segít rajtad.

Jó ötletnek tartom még, hogy családtagokhoz, tapasztaltabb barátokhoz,közelebbi tanárokhoz, iskola orvoshoz fordulj!

Nekem is voltak problémáim (18L) de én a másik végéről voltam. nem akartam elmenni orvoshoz, viszont tudtam, hogy valami gáz van. Engem család, barátok húztak ki. Sajnos sose felejthetem el, mert maradandó károkat okoztam magamnak, de lelkileg most rendben vagyok :) Sok sikert! És remélem, hogy tudtam segíteni.

2011. ápr. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!