Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha anyukámat kirúgják a...

Ha anyukámat kirúgják a munkahelyén, nekem "kötelességem" eltartani őt?

Figyelt kérdés

Még vele élek. A szüleim elváltak, nővérem már elköltözött. Én nemrég kezdtem el dolgozni és eléggé úgy néz ki, hogy anyukám nemsokára munkanélküli lesz. A gond csak az, hogy én végre szerettem volna önálló életet kezdeni, legalábbis félretenni pénzt, hogy minél előbb elköltözhessek.

Ő viszont könnyen lehet, hogy hosszú hónapokig vagy akár 1-2 évig nem talál munkát.

Ti mit tennétek ebben az esetben?


2011. ápr. 12. 21:16
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%
Meglep a kerdesed, hisz evidens, hogy mit kellene tenned. Ha valaki szulokent olyan szinten kenyszerhelyzetbe kerul, hogy nincs bevetele, mert munkanelkuli, akkor nem tud mit tenni. En a helyedben mindenkepp segitenem, hisz onhibajan kivul tortenik ez vele es biztos, hogy nem jokedveben tamaszkodna rad ideiglenesen. Lehet, hogy nem mintaanya, de megszult, felnevelt, teto van a fejed felett. Olyan rossz ember nem lehet, ha tanitatott es eltartott eddig. Mivel van egy novered, vele kellene beszelnetek es harmasban megvitatni, hogy mit tudnatok ebben a helyzetben tenni. A novered mar valoszinuleg jobban megalapozta az eletet, mivel idosebb nalad es neki is illene segitenie, nemcsak neked. O az edesanyad, kerdes, hogy segits-e neki?
2011. ápr. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tud megélni,akkor neked és a nővérednek is kötelessége segíteni neki. Felnevelt benneteket,szemétség lenne nem törődni vele.
2011. ápr. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
63%

Nekem nagyon jó a kapcsolatom az anyukámmal, úgyhogy nem a saját frusztrációmat vezetem le, de:


Az anyukája eltartotta, mert eldöntötte, hogy megszüli és felneveli. Ez nem egy szívesség vagy kölcsön, amit visszonozni kell. Valószínűleg szeretetből csinálta.


Nem tudom elképzelni, milyen szülő az, aki azt várja a gyerekétől, hogy adja fel az életét miatta. Persze a gyerek megteheti, de ne mondjátok azt, hogy ezzel tartozik neki.


(Egyébként meg akkor úgy lenne igazságos, hogy a kérdező nővére is segít, hisz őt is felnevelte.)

2011. ápr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
85%

"Amúgy van tartaléka, nincs adóssága, tehát nem áll kifejezetten rosszul anyagilag."



Akkor nem lehet egy sz.r ember. Nem pazarolta el a penzet, eddig vegig dolgozott. Van, akinek a szulei alkeszok, meg azok sem beszelnek igy roluk. Nagyon csunya dolog lenne cserben hagyni. O is biztos, hogy sok mindenrol lemondott az eletben csak, hogy teged es a noveredet felneveljen. Nem konnyu 2 gyerekkel foleg egyedul, elvaltan. Picit az o helyebe is gondolj bele. O is ember attol meg, hogy idosebb.

2011. ápr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
68%

Érdekes,hogy te teljesen természetesnek tartottad,hogy anyukádnak kötelessége eltartani téged,de most hogy az anyukád van bajban,te attól félsz hogy neked is vannak kötelességeid..

Még ha nem minta anya de valahol felnevelt,és nem maugli módjára éltél gondolom.Iskoláztatott,etetett,ruhát vett neked..Nem az lenne a normális,hogy te is támogatod??

2011. ápr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
46%

a kérdező nemmmondta hogy az édesanyja eltartotta valaha is. nálunk sajnos az anyu egy szivola módjára csimpaszkodik apura.


ha rendes ember akk feltétlenül segíts neki ha nem akk egy rossz ember nemérdemli meg.


lehet lepontozni.

2011. ápr. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
Na azért ez nem így van. Az exférje pénzelte hosszú évekig, bennünket (gyerekeket) is. Ő nem dolgozott 40 éves koráig! Nem mondom, hogy soha semmit nem tett értünk, de azért elsősorban nem az ő érdeme a megtakarított pénz, a szép ház és az autó, hanem apámé.
2011. ápr. 12. 21:34
 18/40 anonim ***** válasza:
64%

" Nem tudom elképzelni, milyen szülő az, aki azt várja a gyerekétől, hogy adja fel az életét miatta. Persze a gyerek megteheti, de ne mondjátok azt, hogy ezzel tartozik neki."


Én azt nem tudom elképzelni,hogy milyen gyerek az,aki cserben hagyja azt az embert akinek az életét köszönheti..

2011. ápr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
69%
21.33as vagyok engem anyu napi rendszerességel vert míg nem én lettem az erősebb és már nem mert szembe szállni velem. emlékszem mindig azt mondta mikor vert h szálljon ki belőlem az ördög. hát nem 100as általában mindent elront és az esze kiszel tündét veri.
2011. ápr. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
93%
Kerdezo! Ezek szerint megtehette, mert apukad jol keresett. De most mar anyukad is dolgozik es a penzt nem elverte, hanem normalis dolgokra forditotta. Miert erzem ugy, hogy te magadat probalod meggyozni, hogy ne kelljen kisegitened ot?
2011. ápr. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!