Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha anyukámat kirúgják a...

Ha anyukámat kirúgják a munkahelyén, nekem "kötelességem" eltartani őt?

Figyelt kérdés

Még vele élek. A szüleim elváltak, nővérem már elköltözött. Én nemrég kezdtem el dolgozni és eléggé úgy néz ki, hogy anyukám nemsokára munkanélküli lesz. A gond csak az, hogy én végre szerettem volna önálló életet kezdeni, legalábbis félretenni pénzt, hogy minél előbb elköltözhessek.

Ő viszont könnyen lehet, hogy hosszú hónapokig vagy akár 1-2 évig nem talál munkát.

Ti mit tennétek ebben az esetben?


2011. ápr. 12. 21:16
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
38%
21.33as vagyok megint kaját fizetnék neki számlákat meg oldja meg. így logikus. ha a segge alá teszel mindent nincs érdeke abban h elmenjen dolgozni. nemfektetne bele energiát.
2011. ápr. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
89%

Én csak az alábbi okok miatt nem segíteném, minden más esetben igen:


-alkoholista, minden pénzét piára, dohányra költi

-szerencsejátékfüggö, elgépezik vagy rulettezik mindent

-egész gyerekkoromban véresre vert volna

- éheztetett, mialatt magának minden luxus dolgot megvett volna


Még akkor is segítenék neki ha bünözö lenne...csak a fent említett okok azok, amik miatt soha nem számíthatna rám.

Nem kötelezö segíteni, de amíg nem kap munkanélküli segélyt vagy valamit, nem lenne szívem hagyni éhezni még akkor sem ha nem lenne jó a kapcsolatunk.

Gondold át. Nem hiszem, hogy pár hónap csúszás a különköltözésben annyira rossz lenne... de te tudod.

2011. ápr. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:

Mondom, van tartaléka, nem pár 100 ezer, hanem pár millió. Csak ül a pénzén, nem akar hozzányúlni. Érthető, hogy nem akarja elverni, de őt ismerve ebben az esetben sem nyúlna hozzá.

Így pedig én sem szívesen támogatom anyagilag.


Mindenesetre érdekel mások véleménye.

2011. ápr. 12. 21:43
 24/40 anonim ***** válasza:
63%

Gyerekvállalás számla


Kéretik minden szülőt gyermeke 18. életévének betöltésekor átadni!


Reggeli rosszullét: 3,500 / rosszullét

Kismama ruhák: 150,000 ft

Étrend kiegészítők, vitaminok: 80,000 ft

Vajúdás: 15,000 ft / óra

Anyatej: 3,000 ft / dl

Pelenkacsere: 1,000 ft / csere + popsitörlő extra

Ruháztatás, étkeztetés, rezsi: 50,000,000 ft

+ szülinapi, karácsonyi, névnapi, húsvéti és ballagási bónusz

2011. ápr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
Mire tartogatja?
2011. ápr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
36%

21.33as ismét. kedves kérdező sokban hasonlítunk. sztem erre csak az válaszolhat aki átélte mindezeket.


most itt pampognak azok akiknek normális anyjuk volt hogy hogy tehet ilyet valaki. sztem erre a kérdésre csak az válaszolhat aki átélte ezeket. emlékszem mennyire szrul éreztem magam suliban mikor szóbakerült az hogy vki utálja az anyját és hogy miért csinál ilyet.

ha tudsz költözz külön lakásba. ha külön lakásban vagy szrd le. anyu egyszer aztmondta h mert ő 3 gyereket szült neki már nemkell dolgoznia. régen apu helyében szilánkossá törtem volna az arcát amit velünk művelt.

2011. ápr. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
78%

Nem. Csak hogy felvilágosítsam az eltévelyedett anyuci kicsi gyerekeit:

Aki gyereket szül, annak kötelessége a gyereket felnevelni, míg az el nem éri a felnőttkort, hogy MAGÁT el tudja tartani. Aztán a gyereke ugyanígy, és majd annak a gyereke is...

Ez a normális rend. Csak sokan szeretik ezt felrúgni, azért tartunk még ott, hogy sokan 35 éves fejjel is otthon ülnek, és a szüleiket babusgatják.

2011. ápr. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
89%
Ha azt írod, hogy milliói vannak, akkor nem értem, hogy miért is kellene neked eltartanod. Tedd, ahogy jónak látod, de inkább te is tegyél félre magadnak annyit, amennyit tudsz, hogy később ha nehéz helyzetbe kerülsz, legyen mihez nyúlnod.
2011. ápr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
62%

mi a szar az, hogy 40 éves koráig nem dolgozott????????? gyereknevelés, mosás, főzés, takarítás az mi a szar, ha nem munka??????? szerencsés volt anyád és ti is, hogy apátok keresett annyit, hogy ne kelljen még anyádnak állást is vállalnia az otthoni munka mellett



amúgy, jogilag nem vagy köteles eltartani, erkölcsileg persze más a szitu

2011. ápr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

21.33as. neharagudjatok az előző hosszászólásomért azthittem ezt a kérdező írta:-egész gyerekkoromban véresre vert volna


ha lehetne törölni vagy módosítani az előző hosszászólásomat megtenném

2011. ápr. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!