Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugye nem baj ha ennyire...

Ugye nem baj ha ennyire megkedveltem párom nagyiját? Vagy nem normális ennyit foglalkozni az idősekkel?

Figyelt kérdés

Szegény elég egyedül van mióta özvegy maradt tavaly,100km-re lakik,nagyon nehezen mozog,házból se tud kimenni.Kicsi család nagyon,felváltva látogatjuk egyik héten mi párommal,másikon párom szülei (a nagyi lánya+férje).

De ahogy észrevettem,mindegyikük csak odaér,takarit,pakol,eztazt csinál amit kell és már rohan is (pedig idejük lenne,ahogy nekünk is,bár én páromat tovább ott tartom,de magától jönne el 1 órán belül).

Rám meg még párom is furcsán néz amikor mondom hogy nem sietünk sehova,maradjunk csak,beszélgessen ő is vele.De semmi beszélgetés.

Velem beszélget mindig,annyira látszik rajta hogy örül hogy végre valaki végighallgatja és érdeklődéssel figyel.

Utolsó előtti alkalommal megemlitette hogy de kár hogy nem tud kimenni a temetőre,és senki nem visz virágot a férje sirjára,következő alkalommal vettem szép nagy csokorral meg egy kisebbel neki is (párom ekkor is furcsán nézett hogy minek),a mama meg a könnyeivel küszködött ugy megvolt hatódva.

Csináltam egy fényképet páromról és a mamáról,megigértem hogy szép nagyba megcsinálom kinyomtatva,meg is csináltam,húsvétkor viszem le,fog örülni (tavaly páromról és rólam kért fényképet,most is ki van téve szépen).

De már most elszomorit,h meg fogom kapni h minek költök erre:S 300forintomba volt...nekem ez olyan furcsa


vagy másnál is igy van?


23 éves nő vagyok,4 éve együtt párommal,a nagyit 2 éve ismerem de csak 1 éve járok én is 2hetente


2011. ápr. 15. 14:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kedves dolog, amit csinálsz. Igazából a párodnak kellene törődnie vele, de egyrészt neki túl terhes a társasága (gondolom már minden sztorit hallott ezerszer) másrészt ő férfi, és ők nagyon nem értenek ahhoz, hogyan kell tényleg figyelni egy idős emberre. Ha neked szegezi a kérdést, hogy miért csinálod, mondd csak nyugodtan, hogy egyrészt kedveled a nagymamáját, másrészt te nő vagy, úgyhogy úgysem értheti, miért viselkedsz így vele.. A férfiakban nincs annyi gondoskodás és empátia.

Még egyszer, szerintem tényleg jó dolog, hogy ilyen viszonyban vagytok:)

2011. ápr. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele, hogy ki mit mond. Nagyon szép dolog, amit csinálsz, maradj is ilyen. A párodnak is közelebb kellene kerülnie a nagymamájához, mert pótolhatatlan perceket veszteget el.
2011. ápr. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
számomra is ez lenne a természetes, ami neked. én úgy gondolom, h jól teszed, amit teszel. ha komolyan gondoljátok a pároddal, akkor voltaképpen a családja része leszel...
2011. ápr. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Nem sok régi sztorit mesél,csak ha kérem,akkor is páromról (igen,mutatott olyan képet is amin kisfiúként csupasz hátsóval rohangál:D)


De nagyon beteges,lesz egy műtétje is,ami kétesélyes,túl van a 80-on,,nem sok van már hátra neki sajnos


ezért is nem értem miért nem lehet kihasználni azt a kevés időt?


A nagypapa is ugy ment el,hogy előtte 3 havonta ha lementek hozzájuk,és nem a benzik az akadály meg az idő:S

Amikor meg meghalt akkor itt sirt mind h miért nem töltöttek több időt vele..és most ugyanez:S


De-bár a nagyi már elkönyvelt minket férj és feleségnek jóideje- nem hiszem hogy ebbe nekem bele kell szólnom.

2011. ápr. 15. 14:10
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez annyira aranyos!:)) Nagyon meghatódtam..:))

Nagyon jószívü és kedves vagy, jó látni, hogy még vannak olyan emberek akik törödnek a másikkal.

Sajnos nekem senki ilyen nincs, férjem családját gyülölöm (nagyszülök nem élnek és az enyéim sem), anyámat sem bírom hosszútávon.

Ne törödj a pároddal, majd hozzászokik, hogy te kedveled a nagyiját. Inkább ö is foglalkozhatna egy kicsit vele néhanapján. Vegyen példát rólad!:)

2011. ápr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekik túl természetes, hogy ott van. Szép dolgot teszel.
2011. ápr. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

túl természetes

dehát a nagypapát nemrég veszitették el,legalább ilyenkor nem ébred rá az ember?


nekem szerencsére még dédimamám is él,lassan tölti a 100at(70-nek se néz ki),de én vele is imádok lenni,sajnos ő mégmesszebb lakik,hozzá havonta-máfélhavonta ha lejutok (egyedül,mert nem vagyok hajlandó csak 1-2 órát ottölteni,páromat meg nincs kedvem nézni ahogy látni az arcán h mehetnéke van)


remélem ha én öreg leszek akkor tőlem öröklik az unokák ezen tulajdonságaimat,nem szeretnék betegen 4 fal között halálra unni magam,szó szerint

2011. ápr. 15. 14:34
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is szép dolog. Én dettó így vagyok párom nagyijával nagyon szeretem. Bár nálunk az egész család nagyon figyel a nagyikra, és sokat látogatja mindenki. viszont anyukám felől a nagyimat alig láttam, mert külföldön éltünk, és amikor meghalt akkor anyukám folyton apukámat hibáztatta, hogy nem láthatta. Szerintem ilyenkor látogatni az időseket és nem utána sponákodni. Szerintem nagyon figyelmes vagy és jó dolgot csinálsz!
2011. ápr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
67%
Fú,hát a párod is gondolkozhatna.Mondd meg neki,hogy reméled,mikor ő lesz ennyi idős,akkor vele is ennyit foglalkoznak majd...Szép dolog,hogy foglalkozol vele,menj hozzá,amikor csak tudsz.Szegény,rossz lehet társaság nélkül :(
2011. ápr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
93%
Szép dolog, ne törődj azzal, hogy mások esetleg mit gondolnak. Lehet, hogy a párodnak és a családjának már nincs türelme hozzá, bőven elég neki az az egy-másfél óra is. Az én szüleim is ilyenek, ha rokonlátogatóba megyünk, pláne, ha idő rokon, mindig olyan hamar megpattanunk, amilyen hamar csak lehet.
2011. ápr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!