Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyire szeretetéhségem...

Ennyire szeretetéhségem lenne? Hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
Elég rossz időszakom van, fáradt vagyok, férjemmel szinte már egy fél normális szót se tudunk váltani. Talán ezért rögtön elolvadok, ha már valaki egy kicsit is kedves velem, megköszöni a segítségem, stb. Viszont a legkisebb bántó szóra (ami lehet nem is az) visszahúzódom a csigaházamba. Szerintetek mit tegyek?
2011. ápr. 15. 14:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én is ilyen helyzetben vagyok az utóbbi időben. Sőt ha senki nem látja még el is pityergem magam. A múlt héten már valamivel szebb idő volt, így javult a helyzet.

Próbálj kissé kikapcsolódni. Sokat pihenni és a levegőn lenni. Sok gyümit enni. Beszélgess e férjeddel a dolgokról, hogy ő is segíteni tudjon (ha akar).

2011. ápr. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok...
2011. ápr. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem mond meg a férjednek, ha szeret akkor ad tanácsot vagy mondani fogja neked a szebbél szebb bókokat..stb :) Am. én is szoktam "szeretetéhes" lenni, ez normális.
2011. ápr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Az is a baj, hogy nagyon fáradt vagyok, a hétvége is borzalmas lesz, nem tudok majd pihenni. Enni sincs kedvem. Férjemmel nem tudunk beszélni, bármelyik pillanatban elkezd ordítozni (fáradt, utálja a munkahelyét, szülei uszítják ellenem, stb). És még a nap sem süt. Tegnap kaptam egy ismerősömtől egy kedves levelet, most már vagy 20-szor elolvastam.
2011. ápr. 15. 14:43
 5/15 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy a legtöbb férfi nem érti meg ezt az érzést, ők nem szeretetre vágynak, elsősorban, hanem elismerésre. Így a szeretetéhséget mint olyat butaságnak tartják

De mondd el neki, hátha szerencséd lesz. :D

2011. ápr. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát ez nem jó!

Szerintem mindenképpen a férjeddel kellene beszélned. Közös program? Ha persze van időtök rá. Mondjuk itt a hétvége, menjetek el kettesben egy "randira". Először egy mozi, aztán meg egy jó nagy séta. Közben tudtok miről beszélni, mert ugye ott volt a film, amit megnéztetek. Vagy, főzzetek együtt valami finomat. Legyen olyan, amit még sosem csináltatok, ez még viccesen is alakulhat. Ez is egymásra hangol benneteket. Esetleg dobjátok fel a szexuális életeteket valamilyen módon. Pl.: készítesz karton papírból két dobókockát. Az egyikre pózokat írj (pl.:misszionárius, kutya, lovagló, orális...), a másikra helyszíneket (pl.: konyha, szoba, fürdő...). Mindkettőtöknek 5x kell dobnia, és csak az utolsó után élvezhettek el. Ez felhevít benneteket, és utána összebújhattok az ágyban. Akkor már a férjed is nyugodtabb lesz, és biztos megérti, hogy vágynál egy-két jó szóra.

Vagy ami a legjobb: csináljátok meg mindet! :D (ha vannak gyerekek, akkor irány a nagyihoz, vagy akárhova) Szombaton délután kezdjétek el, és este végezzetek. (mozi, séta, főzőcskézés, összebújás). Mire mentek a gyerekekért (ha vannak), kisimultabbak, és kipihentebbek lesztek. Rátok sem fognak ismerni.


Amint láttam írtad, hogy nem tudsz a férjeddel beszélni. Ha Ő ebben nem partner, akkor természetesen csak rosszabb lesz. Ha egyedül vagy, akkor keress valami meditációs gyakorlatot, és próbálkozz meg vele.


Remélem tudtam valamit segíteni. Ha nem, akkor bocsi, hogy ennyit írtam!

Üdv!

2011. ápr. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Uvoltozo, orult ferjek nem segitenek, sot. Zavard vissza szuleihez, ott ugraljon. Nem mennek tonkre, mert O "ideges".
2011. ápr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Bárminemű közös programi kilőve, múlt héten felvetettem egy filmnézést otthon (nem ám mozi, vagy ilyen extra), ordítozás lett, hogy ne szervezzek én semmilyen programot. Szóval most csak idegenek vagy félig idegenek 1-1 fél mosolyában bízom. De ez nagyon szánalmas. Csak attól félek mindig, nehogy észrevegye pl. a boltban a pénztáros, hogy most mennyire jólesett, hogy szép napot kívánt.
2011. ápr. 15. 14:54
 9/15 anonim ***** válasza:

üdv a klubban...

keringünk a szeretetért, esengünk - de közben rájöhetünk:

szeretni jó, nem szeretve lenni

azt az érzést, ami után vágyakozunk akkor

kapjuk, ha adunk - paradoxon - de próbáld csak : működik:))

* * * * * * * * *

Uram, tégy engem békéd eszközévé,

Hogy szeretetet vigyek oda, ahol egymást gyűlölik;

Hogy kibékülést vigyek oda, ahol egymást bántják;

Hogy egyetértést vigyek oda, ahol viszálykodnak;

Hogy hitet vigyek oda, ahol a kétkedés kínoz,

Hogy az igazságot vigyem oda, ahol a tévedés uralkodik,

Hogy a reményt vigyem oda, ahol a kétségbeesés kerekedett felül,

Hogy örömet vigyek oda, ahol homály uralkodik.


Ó, uram, segíts, hogy ne vígasztalásra vágyakozzam, hanem, hogy én vígasztaljak;

Ne megértést keressek, hanem, hogy én értsek meg másokat;

Ne magamnak keressem a szeretetet, hanem, hogy én szeressek …

Mert aki ad – az kap,

Aki megbocsát – az nyer bocsánatot.

Aki meghal – az születik újjá az öröklétbe.

(Assisi Szent Ferenc imája)

2011. ápr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm!!!

Az a baj, hogy úgy érzem, magamból már mindent odaadtam, és alig kapok vissza valamit. Bár ez önzőség. Próbálok harcolni, hogy ne így éljem meg a dolgokat, de nagyon nehéz mindig a mosolygós, vidám, másokon feltétel nélkül segíteni akaró arcomat mutatni.

2011. ápr. 15. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!