Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon rossz ember vagyok...

Nagyon rossz ember vagyok amiért féltékeny vagyok a kistesóimra?

Figyelt kérdés

Egy fiú és egy lány. Nagyon aranyosak, de mióta megszülettek (5 hónaposak) mindenki csak róluk érdeklődik. Megyünk az utcán, idegenek is őket fényezik, azt nem mondják, hogy hú én is hogy felnőttem:/ Meg nagyszüleim is a kisunokáikkal vannak elfoglalva. Szeretem őket, mert a testvéreim, de nagyon féltékeny vagyok rájuk..de ezt csak nektek írom le, mert senkinek nem mutatom. Talán az esik a legrosszabbul, hogy én már nem vagyok olyan kicsi, mint ők, nem kapok annyi szeretetet..pedig inkább lennék gyerek, mint felnőtt. Meg arra is, hogy ők jobban fogják egymást szeretni, mint engem, mert egyidősek. Meg anyuék is őket jobban szeretik..mindenki. Én meg maradok egyedül:( Azért írom le ide, mert anonim és másnak erről nem akarok beszélni. Szerintetek most nagyon gonosz vagyok? Csak őszintén

l/17


2011. febr. 24. 20:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
23%
Nem, de a korodhoz képest elég gyerekes ez a felfogás..Még szép, hogy 5 hónapos gyerekekkel többet törődnek..Ők még nem önellátóak, mint egy 17 éves lány..
2011. febr. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
hidd el téged is ugyanúgy szeretnek, de egy pici babának, sőt kettőnek nagy szüksége van az anyjukra, sokat kell velük foglalkozni. beszélj anyuddal, mondd el neki az érzéseid, mert így nemfogja tudni hogy ez bánt téged.
2011. febr. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
ezt énis tudom
2011. febr. 24. 20:58
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy gonosz de ez a felnőtté válás természetes velejárója. Te már megkaptad a részed, most rajtuk a sor. Próbálj meg velük örülni és akkor osztozhatsz a szeretetben.
2011. febr. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%

Gonosz nem vagy ! Féltékeny igen. A szüleid nem fogják őket jobban szeretne, bár ez neked úgy tűnhet, mert ekkora babákkal és még jó darabig igen odafigyelősen, gyakran kell foglalkozni. Veled épp így foglalkoztak !!!!!

Ők egymást nagyon fogják valószínűleg szeretni, de téged is, és rád még fel is néznek, ha nem szúrod el, és frankó nagybátyón viselkedsz velük.

2011. febr. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
100%
az előzők jól irják. gondolj bele, mikor te is ennyi idős voltál, veled is sokat foglalkoztak...és abba is gondolj bele, hogy ők most ketten vannak, tehát több a gond velük... már 17 vagy, kellenne csöppet önállósodni, szerintem az lenne a legjobb megoldás, ha besegítenél otthon anyukádnak a tesóiddal kapcsolatban...akkor egyben veled is törődnek, és te is másokkal....
2011. febr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy gonosz!!

Ez egy érzés, ami abból adódik, hogy egyrészt kamaszodsz, így jóval érzékenyebb vagy; másrészt pedig a kistesóid több figyelmet kapnak.

Tudod ez valahogy úgy van, hogy Te már nagy, komoly lány vagy, ők meg még pelenkás evős-büfizős-kakilós gyerekek, akik még nem tudnak semmit, a szüleiktől függnek 100%ban.

Anyukáddal beszélj az érzéseidről, lehet hogy ő a nagy forgatagban nem is gondol rá, hogy neked ez rossz.

gGndolj arra is, hogy ők még picik, Te is voltál ilyen kicsi , és körülötted is mindenki ugrált :) Rég volt, de valahogy megcserélődnek a szerepek; és most te azok között vagy, akiknek ezekre a pici babákra figyelni kell:)

2011. febr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, ha valaki nem ír közbe. Amit az idegenek akár ismerősök csinálnak , hogy dícsérik a gyerekeket, rólad nem kérdeznek, .. ebből vond le a következtetést,hogy te majd nem akarsz ilyen bunkó lenni, és ha ilyet látsz az összes gyerekre tegyél megjegyzést.

Bunkók . Bocs. Egyébként ez így van, ha van egy bébi, és egy kisiskolás, a nagyobbikról már senki nem kérdez semmit, csak nekik még nem tűnik fel.

Anyuddal beszélhetsz ilyesmiről.

2011. febr. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez teljesen természetes. Mindenki féltékeny a kistestvérére... Ha 17 évig egyke voltál, ez teljesen érthető. Nem is tudom, hogy fordult meg a fejedben, hogy ez baj.
2011. febr. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy gonosz, és nagyon aranyosan fogalmaztad meg. Vágynál még Te is a figyelemre, ami érthető, hiszen nem vagy még felnőtt. Attól ne félj, hogy anyukádék jobban szeretik őket, egyszerűen velük tényleg többet kell foglalkozni. A többiek meg... Remélem, nem bántalak meg, de egy kisbaba nagyobb szám, mint egy 17 éves. :)

Ha jó a kapcsolatod anyukáddal, akár neki is elmondhatod ezeket a gondolataidat, sőt (bár nekem nincsenek ikreim, így nem tudom milyen) szerintem 5 hónapos gyerekek mellől akár már el is szabadulhat 1-2 órára. Próbáld meg rávenni, hogy ketten menjetek el valahová egy kávéra, egy-egy ilyen beszélgetés csodákat tud tenni.

A felnőtté válás meg... Az bonyolultabb, abba most nem mennék bele, mert nem ismerlek. De nem kell félni tőle, én jobban élvezem, mint a tinikoromat.


25/N

2011. febr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!