Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a kettő között?...

Mi a különbség a kettő között? Az egyik nő gyereket akar, a másik kisbabát.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 16. 10:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmiki így mondja,ki úgy.
2011. ápr. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
A kisbabát akaró álmodozik.
2011. ápr. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
aki kisbabát mond, az időben közelebb van a dolog bekövetkeztéhez. a gyerekes a távolabbi jövőről beszél.
2011. ápr. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmi. Lehet belemagyarázni mindenfélét, de az már félrevezet.

Én például szeretnék. És ha belegondolok, mondtam már mindenhogy, különösen amikor a párommal beszélünk és igyekszem nem szóismétlésbe keveredni: babát, babót, gyereket, kisfiút vagy kislányt, utódokat (persze viccesen), stb.

Nem hinném, hogy skizo vagyok, egyszerűen ezek a szavak nagyjából szinonimái egymásnak.

2011. ápr. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Ne ítéljetek el, de én úgy érzem ezt olvasva, hogy az egyik csak egy kicsit szeretne, egy cuki babát, míg a másik nem csak babaként képzeli el a gyerekét, tovább lát rajta.


Persze sok mindenbe bele lehet magyarázni valamit, de én ilyen fura vagyok, ha valaki másképp fogalmaz, bele látok dolgokat. (ami persze nem biztos, ez egyértelmű, csak kivált belőlem egy érzést)

2011. ápr. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Ha most ez nem egy szőrszálhasogató kérdés, hanem inkább kicsit elvontabban közelítjük meg, akkor aki kisbabát akar, az igazából "babázni" szeretne, egy kis ártatlan, tehetetlen picurkát akar, aki teljesen tőle függ, tehát az ott úgy önmagában meg is állt, nem tekint a távolabbi jövő felé, nem gondol arra, hogy az a baba nagyobb is lesz egyszer, fel is fog nőni, neki mindig az ő pici fiacskája/kislánya lesz. Vannak ilyen típusú szülők, biztos ti is ismertek ilyeneket, akik még a felnőtt gyereküknek is ágyba hozzák a reggelit, meg mindent megcsinálnak helyettük, stb.

Aki meg gyereket akar, abban benne van minden, hiszen a baba is gyerek, később kisgyerek lesz, aztán nagy gyerek, stb. És ugye azt szokták mondani, hogy addig gyerek vagy, míg élnek a szüleid, mert nekik ugye mindig a gyerekük vagy. Az ilyen szülőkben ott van az, hogy ők felnevelni akarják a gyereküket, és útjára bocsájtani, felkészíteni az életre.


Természetesen - mint azt fentebb írtam -, ez már egy elvontabb megközelítés, itt szülő-típusokról van szó, nem arról, hogy ki hogyan fogalmazza meg, hogy utódot szeretne.

2011. ápr. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36%

Aki gyermeket akar az úgy képzeli el a dolgot, hogy milyen jó lesz játszótérre meg állatkertbe stb járni a gyerekkel.

Kb 2-3 évvel el van csúszva a dolgokkal.

Aki kisbabát szeretne abban tudatosul az is, hogy azt a babát meg is kell szülni és nem kevés éjszaka felkelni hozzá.

Nagy különbség nincsen, de előbbi eset néha pofára esik a szülés után.

2011. ápr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
én mindig azt mondom, h gyereket szeretnék. elvégre ha 50 éves lesz, akkor is gyerekem lesz. :D
2011. ápr. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
Milyen furcsa is lenne, ha ezt mondanák, szeretnék szülni egy embert. Nincs jelentősége, mindenki kisbabaként kezdi, ha a kisbaba önmagában nem lenne vonzó, jónéhányan nem nőttek volna fel.
2011. ápr. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 napietus ***** válasza:
én mindig gyereket mondok, nem tudom miért. talán annak van igaza, aki azt írta, hogy ez a szó a hosszabbtávú terveket is magába foglalja.
2011. ápr. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!