Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyszerűen gyűlölöm a családom...

Egyszerűen gyűlölöm a családomat! Mi a megoldás? 16/l

Figyelt kérdés

Már így érzem régebb óta. A szüleim állandóan idegesek, ingerültek néha napján van jobb kedvük, állandóan stresszesek, már én is ideges vagyok ha ők hazaérnek, sokat veszekszünk, úgy érzem nem tudok velük együtt élni

és nem is érzek irántuk szeretetet, múltkor apu pofozott meg, nemrég anyu vert meg, tudom, hogy néha akkor szólok vissza amikor hallgatni kéne de nem tudom magamba tartani. állandóan atakarításon jár az eszük és emiatt ordibálnak pedig szoktam segíteni.


2011. ápr. 17. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom munka és anyagiak miatt ennyire stresszesek.Ezt meg tudom érteni, mert én már felnőtt vagyok,tapasztaltam , mennyire ki tudja készíteni az ember idegeit a munkával és anyagiakkal kapcsolatos idegeskedés.Csak én ezeket a gondjaimat nem a családomon, hanem a tárgyakon és a munkámon töltöttem ki.Próbáld meg, hogy kedvesen fogadod őket, várd őket valami kedves aprósággal, például készíts nekik kávét vagy teát.Mikor kicsit jobb hangulatban találod őket, mondd meg nekik, hogy úgy vetted észre, mostanában nagyon idegesek rád,ennek mi az oka?Mivel segíthetnél nekik?

Próbáld ki, remélem, lesz valami pozitív változás.

2011. ápr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát ha idővel elmúlik. Ha idősebb leszel elköltözöl, akár egy fiúval vagy egy barátnőddel. És akkor megváltozik a kapcsolatod velük. Én is így voltam és 13 évesen elköltöztem. Amikor meg még kisebb voltam azt vártam hogy valaki értem jön hogy tévedés történt. Miután elköltöztem azért elég sűrűn jártam haza és akkor már nem voltak problémák, ha mégis akkor nem mentem egy darabig. Mindig úgy éreztem hogy eltévedtem vagy tévedés történt hogy ebbe a családba kerültem. Ha már nagyon nem bírod inkább költözz csak azt tudom tanácsolni.
2011. ápr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:) én is nagyon gondolkoztam az elköltözésen,de még befejezem a gimit utána biztos elmegyek továbbtanulni..a munka miatt biztos jobban stresszesek, csak az a baj, hogy beszélni sem lehet velük, mert nincs rá idejük vagy stb. nem érzem, hogy lenne megoldás a kapcsolatunkban és igazából úgy érzem, hogy elhanyagolnak..nem beszélgetnek velem, első óta egyedül járok suliba, egyedül csináltam mindent, anyu is megmondta, hogy le voltam passzolva meg nem voltam betervezve..de ez van, majd elmegyek és minden megváltozik
2011. ápr. 17. 10:46
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet könnyü sem neked sem a szüleidnek. Neked még az idegeid rendben vannak és fiatal vagy, próbàld lenyugtatni õket. Ne tedd azt a fejedbe, hogy gyûlölöd õket, mert annak nem lesz jó vége.
2011. ápr. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ja, így más, hogy megmondta , nem voltál betervezve.Legalább ne mondta volna...

Hát, így sajnos reménytelennek tűnik az eset, mert ezt nem a stressz okozza, hanem a szeretet hiánya.És így hiábavaló lenne minden igyekezet és kedveskedés.

Csak azt nem értem, az ilyenek miért vállalnak gyereket?!

Hamarosan felnőtt leszel és elköltözhetsz majd, lehet egy saját családod, amiben majd szeretni fognak téged is.

2011. ápr. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
a megoldás az, hogy nőjj fel! gondolom azért idegesek mert a mai világban és a mostani gazdasági helyzetben nem olyan könnyű megteremteni a megélhetést, ezért idegesek. gondold át, hogy mégis mit meg nem tesznek érted. kerüld a vitákat! ha idegesek ne legyél te is az inkább menny a szobádba, de ne vitatkozz.
2011. ápr. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Legyenek barátaid akikel egész nap loggni lehet, és a házi munkát önálloan magadtól végezd.
2011. ápr. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 tetris ***** válasza:

Szívből együttérzek veled. Bármilyen sok is a stressz a munkahelyen, és bármilyen kevés is a fizetés, ez nem magyarázat arra, ha valakik így bánnak a gyermekükkel. Pont 16 éves vagy, benne a tinédzser korban, amikor egy fiatal sokkal érzékenyebb, sebezhetőbb.

Én se tudok megoldást. Mivel még fiatalkorúnak számítasz, nem tehetsz meg akármit. Ha már nagykorú leszel, akkor elköltözhetsz, ha lesz hova és kihez. Addig még van két éved. Használd ki ezeket az éveket arra, hogy kitalálod hogyan tovább. Most, per pillanat még nem tehetsz semmit azon kívül, hogy megpróbálod meghúzni magad, és minél kevesebb támadási felületet hagyni.

2011. ápr. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez volt a helyzet, mindig rajtam lett töltötték ki a stresszt. Próbáltam türelmes lenni, kedves és törődő, de semmit nem értem vele - és mai napig ez fáj a legjobban. Hogy én próbálkoztam, ők meg szartak bele. Ma már csak ritkán beszélünk...
2011. ápr. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
azt h nem voltam betervezve nem veszekedés közben mondta, hanem viccelődve mondtam hogy nem is voltam tervben, meg le voltam passzolva és mondta, hogy igen..sajnálom, hogy nincs meg köztünk a normális viszony, mert mindenkinek szüksége van szülőkre, de az lesz a megoldás. ha felnövök, talán megváltozik a kapcsolatunk
2011. ápr. 17. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!